LubieHrubie.pl » Sport

A A A

Agnieszka Traczuk 11. na MPJ w la, niestety mistrzostwa bez Karoliny Gajewskiej - FOTO

Dodał: may

Data dodania: 2019-07-08

Położony w nadodrzańskim parku stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu w dniach 3 - 5 lipca 2019 r. był areną lekkoatletycznych mistrzostw Polski do lat 20. W zawodach wystąpiła podopieczna trenera Mirosława Kamienia, reprezentantka Unii Hrubieszów, Agnieszka Traczuk. Niestety, do najważniejszej imprezy roku dla tej kategorii wiekowej nie przystąpiła z powodu kontuzji Karolina Gajewska, która miała szansę na medale w biegach przez płotki... i tak to jest w sporcie.

Reklama

 

UWAGA!

Trenerzy Mirosław Kamień i Tomasz Magdziak zapraszają dzieci i młodzież na wakacyjne treningi lekkoatletyczne od poniedziałku do soboty 10.30, na stadionie HOSiR

 

***

 

MPJ U20 - Racibórz 4.07.2019 r.


Chód 10 km - medalistki

Medalistki

1 ; KOWALSKA Julia; LKS Vectra Włocławek (KP) 52:02.15

2 ; RAŚ Wiktoria; LKS Stal Mielec (PK) ; 52:25.96

3 ; KAMIŃSKA Marta; KS Gwardia Piła (WP) ; 54:02.43

11. Agnieszka Traczuk: MKS Unia Hrubieszów/ZS 2 Staszic 1.13:22,63 – rekord powiatu w wieku lat 18


Agnieszka Traczuk

- Swój start na MPJ uważam za udany. Byłam zmęczona po długiej podróży, a pogoda w dniu zawodów nie rozpieszczała. Był to mój debiut na dystansie 10km. Jestem zadowolona z wyniku, chociaż wiem, że mogłam pójść lepiej. Chciałabym podziękować mojemu trenerowi Mirosławowi Kamieniowi za przygotowania oraz wsparcie i doping podczas zawodów.


Trener Karoliny Gajewskiej Tomasz Magdziak

- Niestety na trzy tygodnie przed MP Juniorów Karolina na treningu doznała kontuzji - naciągnięty mięsień dwugłowy uda. Okres był za krótki na wyleczenie i udział w Mistrzostwach, aspiracje mieliśmy medalowe, ale jak to w sporcie bywa nie zawsze wszystko się udaje. Trenujemy dalej z myślą o przyszłorocznych MP, ponieważ Karolina i w roku 2020 będzie juniorką. Treningi od poniedziałku do soboty 10.30, na stadionie HOSiR, obóz mamy zaplanowany w Gdyni od 1 do 11 sierpnia. Najbliższy start to MP u 18, gdzie uda się czworo zawodników naszego klubu. W chodzie sportowym Karolina Tarnowska i Martyna Kania, w biegu na 200m Wiktoria Kamień, a na 1500m Olga Śmietanka.


Karolina Gajewska

- Niestety w tym roku kontuzja pokrzyżowała moje plany i wykluczyła mój start na MPJ.... patrząc na wyniki to wiem, że stać było mnie pobiec na poziomie 2 miejsca ma 400m ppł... na krótszym dystansie 100m ppł. sądzę, że nie miałabym szans na podium, ponieważ był dość wysoki poziom. Teraz pozostaje mi tylko trenować do przyszłego sezonu. Na chwilę obecną nie trenuję już od 2 tygodni, ponieważ rehabilituję nogę, ale już niebawem wracam na stadion!


Relacje z MPJ:

https://www.pzla.pl/imprezy/4527-73-pzla-mistrzostwa-polski-u20

 

 

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Foto - MKS Unia Hrubieszów Lekkoatletyka

Podziel się:
« wstecz

GALERIA: