HLK: Ogólniak ciągle niepokonany!

W niedzielę ponownie gościliśmy na hrubieszowskich parkietach koszykarskich. VII kolejka HLK nie przyniosła niespodzianek, liderem ciągle pozostaje Ogólniak a Ka2-ki depczą mu po piętach. Na dole tabeli zmiana, gdzie spadek zaliczyła pauzująca (studniówka) Mechaniczna.

Niedzielną kolejkę rozpoczęły Drużyny Kościuszki i Ka2. Ostanie spotkania tych zespołów przynosiło sporo emocji i walki. Tym razem jednak mecz przebiegał pod zdecydowaną kontrolą v-ce lidera tabeli. Wygrana przez Ka2 pierwsza kwarta 10 punktami ustawiła całe spotkanie. Ka2-ki zagrały w końcu skutecznie w ataku wykorzystując większość kontrataków (piłki trafiały tam gdzie należy) oraz precyzyjnych dograń pod kosz. Dokładne podania Kańskiego(17pkt) i szybkie wyjścia Szumiaty(17pkt) i Wójtowicza(12pkt) były ozdobą tego meczu. Drużyna Kościuszki , która ciągle nie może ustabilizować składu nie radziła sobie z tak szybko biegającymi przeciwnikami, którzy dodatkowo całkiem nieźle bronili. Jedynie Piotr Klajn zaprezentował świetną dyspozycję rzutową i zaskakując nawet samego siebie trafił 16pkt (to jego indywidualny rekord w HLK). Niestety, przy słabszym dniu pozostałych kolegów nie wystarczyło to na pokonanie Ka2. Ostatecznie Kościuszko uległ Ka2 Team 30:52(5:15,8:9,2:16,15:12).

W kolejnym meczu  Ogólniak rozgromił Jedynkę 78:18 (14:3,26:0,26:6,12:9). Mecz toczył się zdecydowanie do jednego kosza. Przewaga licealistów była miażdżąca w każdym elemencie gry. Świetnie grę swojego zespołu prowadził Gardyński (18pkt) i to on wyrasta na playmakera Ogólniaka w zbliżających się zawodach rejonowych – wszystko jednak w rękach  Z.Krawczuka prowadzącego zespół. Bardzo dobre zawody zagrał także Hubert Chachler zdobywca 34pkt(rekord indywidualny w HLK), choć należy przyznać, że miał dość ułatwione zadanie spowodowane absencją ,,3 wież” Jedynki. Gimnazjaliści walczyli ambitnie i należą im się za to słowa uznania, ale na lidera HLK trzeba jeszcze siły ataku, której tego dnia wyraźnie zabrakło.

Ostatni mecz wieczoru rozegrały drużyny Ka2 Team i Trójki. Zanosiło się na spacerek dla Ka2-ek, podbudowanych pewną wygraną z Kościuszką i coraz lepszą grą w ataku. Jednak gimnazjaliści szybko sprowadzili v-ce liderów ligi na ziemię wygrywając w świetnym stylu I kwartę 9:5. Piękną 3-ką rozpoczął Dorman, po 2 pkt dorzucili Kowalski, Czarnecki i Gąsior. Dobrze grę prowadził ,,Czarny” i to chyba na niego na tej pozycji będzie stawiał trener Wojciechowski. Ka2-ki jednak szybko zapomnieli o I kwarcie, zaczęli skuteczniej penetrować strefę podkoszową a mając niezaprzeczalną przewagę siły zmniejszyli do przerwy stratę do 3pkt. Potem poszło już z górki, gimnazjaliści stanęli a przeciwnik bezlitośnie punktował ich raz to z kontry, raz mocnym wejściem pod kosz. Najlepsze zawody w sezonie zagrał Kański zdobywca 23pkt, który jednocześnie bardzo celnie podawał do biegających do kontr kolegów. Ka2 Team nie wypuścił meczu i pewnie ograł Trójkę 51:31(5:9,15:14,17:4,14:4).