27 kwietnia 2024

Kawalerzyści Szwadronu Ziemi Hrubieszowskiej wicemistrzami Węgier

W dniach 15 – 16 sierpnia w Babolnej na Węgrzech odbyły się I Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier w Military. W zawodach wziął udział Galicyjski Patrol Kawalerii – drużyna złożona z najlepszych zawodników military z całej Polski. W składzie Patrolu znaleźli się także hrubieszowscy strzelcy konni: Patryk Sagan oraz Kamil Ciesielczuk.

W stawce 9 drużyn polski patrol zajął II lokatę zdobywając wicemistrzostwo Węgier, a ustępując jedynie węgierskiej drużynie 9 Pułku Huzarów (złożonej z żołnierzy zawodowych).

W klasyfikacji indywidualnej strz. Patryk Sagan na Parmezanie po brawurowym przejeździe zajął III miejsce i zdobył tytuł II wicemistrza Węgier.

Przy okazji zawodów Szwadron Ziemi Hrubieszowskiej zdobył pierwsze doświadczenia na arenie międzynarodowej i już planuje start patrolu 2 Pułku Strzelców Konnych w przyszłym roku.

Obecnie zawodnicy Szwadronu Ziemi Hrubieszowskiej: Patryk Sagan, Maciej Ziemiański oraz Kamil Ciesielczuk przygotowują się do startu w turnieju Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Warszawie w dniach 4 – 6 września.