Pięć medali Unii na Mistrzostwach Polski LZS Juniorów w podnoszeniu ciężarów!

W dniach 20 – 22.04.2012 r. w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski LZS Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów, w których zawodniczki i zawodnicy hrubieszowskiej Unii wywalczyli pięć medali w tym dwa złote – Anna Piasecka i Mateusz Rudnicki.

Reklamy

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS Juniorek i Juniorów Siedlce, 20-22.04.2012 r.

 

Juniorki – 18 lat

 

3. Agata Tyszko kat. 69kg 57 75 132kg w dwuboju

3. Marlena Chudzik kat. 58 kg 53 67 120

6. Marzena Kondziołka kat. 48kg 40 51 91kg

6. Paulina Kot 94 74,7 kat. 75kg 40 52 92

7. Anna Jakubasz kat. 63kg 43 60 103

 

Juniorki – 20 lat

 

1. Anna Piasecka kat. 48kg 50 65 115 kg

 

Juniorzy – 18 lat

 

4. Damian Kasztelan kat. 62 kg 84 108 192kg

7. Jarosław Kawka kat. 94kg 81 105 186

8. Adrian Starzec kat. 69kg 89 115 204

16. Norbert Garbacz kat. 56kg 51 70 121kg

 

Juniorzy – 20 lat

 

1. Mateusz Rudnicki kat. 105kg 124 145 269kg

2. Dominik Jaros kat. 94kg 110 140 250

5. Artur Gałan kat. 77 kg 105 125 230

5. Daniel Błazik kat. 85kg 108 133 241

 

Drużynowo Unia 4 miejsce 64pkt.

 

1. UOLKA Oastrów Mazowiecki 100pkt,

2. Mazovia Ciechanów – 99,

3. WLKS Siedlce 77.

Sklasyfikowano 35 klubów.

 

Wypowiedź trenera Leszka Tarnawskiego

 

Drużynowo zajęliśmy IV miejsce za klubami z Mazowsza, zdobyliśmy 5 medali w tym dwa złote. Zawodnicy uzyskali nowe rekordy życiowe – start oceniam, jako bardzo dobry.

Była to bardzo duża Impreza, startowało 250 zawodników i zawodniczek i niestety logistycznie Siedlce sobie słabo poradziły. Miejsce zakwaterowania było oddalone od hali zawodów o kilka kilometrów, wyżywienie jak na stawkę bardzo marne. W przyszłości warto by pomyśleć o rozdzieleniu zawodów do lat 18 i 20.

Najbliższy start to Mistrzostwa Polski Seniorów połączone ze startem II rzutu ligi – 25-27.04. Zakliczyn.

Z kolei 1-3.06 w Piekarach Śląskich odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorek, także połączone z drugim rzutem ligi.

 

Najlepsze panie w historii powiatu hrubieszowskiego:

 

Kat. 48 kg

 

1. LALIK Sylwia 62 84 146 kg 01.10. 2011, Siedlce

2. CHUDZIK Dorota 59 68 127 26.09.2009, Kościerzyna

3. PIASECKA Anna 50 65 115 21.04.2012 Siedlce

4. DYRDA Iga 48 56 104 28.05.2011, Puławy

5. CHUDZIK Marlena 46 53 99 29.04.2011, Ciechanów

6. BARAN Joanna 42 51 93 07.11.2008, Puławy

7. BRUDNOWSKA Marta 40 51 91 29.04.2011, Ciechanów

8. KONDZIOŁKA Marzena 40 51 91 21.04.2012 Siedlce

 

Kat. 58 kg

 

1. UNKIEWICZ Marta 62 73 135 22.11.2008, Biłgoraj

2. DYRDA Iga 53 68 121 17.03.2012 Hrubieszów

3. CHUDZIK Marlena 53 67 120 22.04.2012, Siedlce

4. CHUDZIK Dorota 53 61 114 05.04.2008, Biłgoraj

5. KOMZA Dominika 56,5 44 55 99 15.03.2008, Piotrowice

 

Kat. 63 kg

 

1. UNKIEWICZ Marta 66 77 143 06.06.2010, Hrubieszów

2. TYSZKO Agata 56 72 128 29.10.2011, Hrubieszów

3. MIZDAL Ewa 55 70 125 3.04.2004 Piotrowice

4. TRZCIŃSKA Ewelina 45 60 105 24.03.2007, Piotrowice

5. JAKUBASZ Anna 43 60 103 21.04.2012 Siedlce

6. KOMARZEC Angelika 45 55 100, 14.10.2005, Puławy

 

Kat. 75 kg

 

1. MIZDAL Ewa 101 127 228 01.10.2011, Siedlce

2. UNKIEWICZ Marta 66 82 148 20.05.2007, Terespol

3. PYRZ Ewelina 62 78 140 01.05.2010, Sędziszów Młp.

4. KRZYWIŃSKA Sylwia 47,5 60 107,5 18.04.2004 Hrubieszów

5. ZDUNEK Anna 45 52,5 97,5 10.02.2004 Hrubieszów

6. KOT Paulina 940 52 92 22.04.2012 Siedlce

 

Panowie

 

Kat. 62 kg

 

1. SARZYŃSKI Adam 107 135 242 27.09.2010, Kielce

2. KOSZAŁKA Emil 104 128 232 16.09.2006, Hrubieszów

3. PAŃKO Tomasz ? ?217,5 1991

15. CZEKAJ PAWEŁ 87,5 107,5 195 12.12.2004 Hrubieszów

16. TARNAWSKI Leszek 82,5 110 192,5 1987

17. GAWEŁ Andrzej  85 107,5 192,5 27.10.2001 Bydgoszcz

18. KASZTELAN Damian 84 108 192 21.04.2012 Siedlce

 

Kat. 69 kg

 

1. GAWEŁ Andrzej 84 68,6 110 142,5 252,5 8.05.2004 Hrubieszów

2. KASZTELAN Wojciech 67 ? 110 137,5 247,5 25.04.1987 Piotrowice

3. SARZYŃSKI Adam 89 65,9 108 135 243 13.03.2010, Biłgoraj

17. LALIK Kamil 90 64,1 94 118 212 13.03.2010, Biłgoraj

18. PRZYKAZA Robert 70 ? 95 110 205 30.05.1987 Hrubieszów

19. WIEJAK Robert ? ? ? ? 205 24.06.1995 Suwałki

20. STARZEC Adrian 95 68,6 89 115 204 21.04.2012 Siedlce

 

Kat. 94 kg

 

1. GRESZETA Andrzej 127,5 157,5 285 31.03.1996 Siedlce

2. RUDNICKI Mateusz 120 150 270 17.03.2012 Hrubieszów

3. KUSIAK Marcin 117 145 262 2.04.2006, Terespol

4. WARECKI Tomasz ? ? 260 1991

5. JAROS Dominik 110 148 258 1.04.2012 Puławy

 

22. BĘDZIŃSKI Bartłomiej 80 108 188 15.03.2008, Piotrowice

23. CZABAN Jan 82,5 105 187,5 6.12.1997 Hrubieszów

24. KAWKA Jarosław 81 105 186 22.04.2012 Siedlce

 

Opracował – mak

Na zdjęciu – Medalistki MP LZS, od lewej: Anna Piasecka i Marlena Chudzik oraz 6. Marzena Kondziołka.