Rafał Fedaczyński Mistrzem Polski… Weteranów

W Zaniemyślu w dniu 22.04.2017 r. rozegrano 15. Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym, w tym m. in. Mistrzostwa Polski Weteranów na dystansie 20 km, w których złotym medalistą został wychowanek Unii Hrubieszów Rafał Fedaczyński obecnie reprezentujący AZS UMCS Lublin.

W klasyfikacji open zawodów uległ nieznacznie o siedem lat młodszemu Rafałowi Sikorze z AZS AWF Kraków. Niestety junior Michał Baranowski z Unii Hrubieszów został zdyskwalifikowany rywalizując na 10 km.

Klasyfikacja Mistrzostw Polski Weteranów – 20km

Medaliści

1 FEDACZYŃSKI Rafał 1980 AZS UMCS Lublin 1:27:01 godz.

2 GRINHOLC Grzegorz 1977 RKS Rumia 1:37:56

3 ŁUNIEWSKI Mirosław 1957 UKS Jedynka Reda 1:50:53

1. open R. Sikora 1.26:35

Rafał Fedaczyński:

Złoto na Mistrzostwach Polski Weteranów bardzo mnie cieszy. Może i jestem weteranem, ale ciągle liczę się na polskiej arenie chodu open. Następny start mam zaplanowany w Pucharze Europy w Podiebradach na dystansie 50 km. Chyba, że coś się zmieni.