Rafał Fedaczyński z brązem Halowych Mistrzostw Polski!

W dniach 18/19 luty 2017 r. w Toruniu zostały rozegrane halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, podczas których były reprezentant Unii Hrubieszów Rafał Fedaczyński (obecnie AZS UMCS Lublin) zdobył brązowy medal w chodzie sportowym na dystansie 5 kilometrów i jest to jego piąty medal w historii startów halowych.

W zawodach niespodziewanie wystartował i kulomiota Kamil Bełz (AZS AWF Biała Podlaska), niestety bez wyniku. W zawodach zabrakło naszych medalistów z ubiegłego roku na dystansie 3000 m Artura Kerna i Pawła Szostaka, po prostu są w życiu i inne cele!

Medaliści Halowych Mistrzostw Polski w chodzie sportowym

18.02.2017 Toruń

Mężczyźni – 5000 m: 19:35.68 Dawid Tomala 89 AZS AWF Katowice, 19:44.78 Rafał Augustyn 84 LKS Stal Mielec, 20:38.24 Rafał Fedaczyński 80 AZS UMCS Lublin.

Kobiety – 3000 m: 13:17.82 Katarzyna Golba 89 AZS AWF Katowice, 13:48.96 Agnieszka Ellward 89 WKS Flota Gdynia, 13:54.63 Joanna Bemowska 94 AZS UMCS Lublin

Trzykrotny Olimpijczyk Rafał Fedaczyński

Zawody zorganizowane bardzo dobrze i na poziomie. Start na Halowych Mistrzostwach Polski potraktowałem,  jako sprawdzian. Przede mną ważniejsze starty na dystansach o wiele dłuższych. Cieszę się z kolejnego medalu. Czas nie powala na kolana, ale te zawody nie były moim priorytetem. Chodziarka Joasia Bemowska, również zdobyła medal brązowy. Asia szukała innego klubu, gdzie może się rozwijać. Zdecydowała się na AZS UMCS Lublin. Następny mój start 25 marca na 50km w Dudincech, m.in. walka o minimum na Mistrzostwa Świata Londyn 2017.

***

Historia startów Rafała Fedaczyńskiego podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Hali – 5 km

Inni z Zamojszczyzny…

Wzorowo przygotowany przez trenera Andrzeja Gdańskiego Dominik Kopeć z Agrosu Zamość po biegu eliminacyjnym, w którym miał szósty wynik (6,87), w finale po dynamicznym biegu na całym dystansie i rzutem na taśmę wywalczył brązowy medal w biegu na 60 metrów (6,78). Jaka była zacięta walka o najwyższe miejsca w finale pokazują wyniki: 1. Remigiusz Olszewski Zawisza Bydgoszcz (6,69), 2. Artur Żaczek AZS Poznań (6,78), 3. D. Kopeć (6,78), 4. Grzegorz Zimniewicz Achilles Leszno (6,79), 5. Dariusz Kuć Zawisza Bydgoszcz (6,80). W ubiegłym roku Dominik był szósty. Tuż za podium uplasowała się w finale 200 metrów, koleżanka klubowa medalisty Magdalena Wronka (24,51), która w eliminacjach poprawiła własny rekord Zamojszczyzny (24,22). Ósme miejsce w biegu na 400 m zajął Cezary Mirosław (48,34), trzynasty był Marcin Nagórek (3000 m – 8:41,38) a szesnasty Marcin Talacha (60 m – 7,01). Wielkiego pecha miała męska sztafeta Agrosu (4×200 m), która bieg ukończyła na trzeciej pozycji, niestety została zdyskwalifikowana i obeszło się bez medalu. Do zawodów nie przystąpił ubiegłoroczny brązowy medalista na 200 m Hubert Kalandyk, który tydzień wcześniej na mityngu ustanowił rekord życiowy na 60 m (6,88), ale doznał kontuzji mięśnia dwugłowego. Szkoda, bo srebrny medal był w zasięgu a sztafeta 4×200 m mogłaby z nim w składzie zdobyć nawet złoty. Warto wspomnieć, że była zawodniczka Agrosu Marika Marlicka, (obecnie AZS AWF Warszawa – Mariki mama z domu Kamila Kitlińska życiówa mamy wzwyż – 170 cm) zdobyła brązowy medal w pięcioboju – 3880 pkt.  (wyniki: 60 pł – 8,85, wzwyż – 1.68, kula 4 kg – 11.57, w dal – 5.72, 800 m – 2:28,53).

***

A w ubiegłym roku…

W dniach 5/6 marca 2016 r. w Toruniu odbyły się 60. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce, w których doskonale spisał się halowy rekordzista Polski na dystansie 5000 m Artur Kern z MKS Unii Hrubieszów, ponieważ w biegu na 3000 m popisując się długim, dynamicznym finiszem wynikiem 8:23,45 zdobył pierwszy złoty medal dla swojego klubu w tej najważniejszej krajowej imprezie. W tym samym biegu brązowy medal wywalczył były biegacz Unii Hrubieszów Paweł Szostak 8:25,07, a w chodzie sportowym na dystansie 5000 m – 20:18,97 Rafał Fedaczyński przekroczył metę, jak to jest przyjęte na pechowej… czwartej pozycji.