REKLAMA

C3 Zwyżka

LubieHrubie.pl » Sport

A A A

Sport w „Szkole Mechanicznej”

Dodał: mac

Data dodania: 2009-02-02

Hrubieszów Kroniki, ważna sprawa, zawierają informacje, których na co dzień głowa nie zapamięta. Ostatnio wypożyczyłem opasłą kronikę SKS ze „Szkoły Mechanicznej” - co w niej znalazłem przedstawiam.

Reklama

Mam nadzieję, że wielu bohaterów tego okresu przypomni sobie, jak to kiedyś bywało, następcy zechcą pisać historii ciąg dalszy.


Szkoła wielokrotnie zmieniała nazwę, najbardziej chyba była znana pod nazwą ZSMR, obecnie to Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie, który mieści się w kilku budynkach przy ulicy Zamojskiej.


***

Rok szkolny 1974/1975

1974 – Marek Klinszport zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Juniorów w rzucie oszczepem wynikiem 67.54 m i był członkiem kadry narodowej juniorów oraz został Mistrzem Polski LZS w Wiśle w rzucie oszczepem wyn. 63.68 m, podczas tej ostatniej imprezy Stanisław Wróbel wywalczył medal brązowy w chodzie na 10 km

1974 – Zarząd SKS „Olimp” r. szk. 1974/1975: Andrzej Kołtun przew., Janusz Horajecki z-ca, Andrzej Kołodziej z-ca, Tadeusz Wlaź z – ca, Tadeusz Romaszko z-ca, Kazimierz Grzesiuk z – ca, Zdzisław Kujawski sekretarz, Leszek Drączkowski kronikarz, Witold Naja gospodarz, Stanisław Aleksandrowicz skarbnik

1974 – 18 X przeprowadzono I Mistrzostwa Szkoły w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 800 m w lesie „Dębinka”. Startowało 12 klas, zwycięstwo odniosła klasa I TS w składzie: Mieczysław Zieliński, Krzysztof Koza, Stanisław Sitarz, Marek Czerwonka, Ryszard Krukowski, Gabriel Kański, Witold Cejko, Jerzy Borsukiewicz, Stanisław Chimosz, Stanisław Cierech, nl Leszek Drączkowski

1974 – W grudniu przeprowadzono Mistrzostwa Szkoły w kosza, udział wzięło 17 klas. Po raz szósty zwycięstwo odniosła klasa III TM w składzie: Michał Dąbski, Jan Paczała, Jerzy Zieliński, Tadeusz Janeczek

1974 – Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Szkoły za 1974 r.: 1. Marek Klinszport la 4037 pkt., 2. Buczak Jan kolarz 2268, 3. Wlaź Tadeusz la 2010, 4. Cierech Stanisław la 1827, 5. Dąbski Michał 1808, 6. Kujawski Zdzisław Pr 1744, 7. Paczała Jan PN 1734, 8. Zieliński Tadeusz Pr 1213, 9. Chimosz Stanisław 1183, 10. Zieliński Mieczysław PC 1143, 11. Andrzej Puzio, 12. Krzysztof Cegiełko, 13. Ryszard Sudoł, 14. Janusz Horajecki, 15. Andrzej Kołtun, 16. Jan Trojanowski, 17. Tadeusz Filipczuk, 18. Wiktor Łuszczuk

1975 – W lutym w lesie „Dębinka” zostały zorganizowane Przełajowe Mistrzostwa Szkoły. Uczestniczyło 98 zawodników z 13 klas. Wyniki czołówki: 800 m 1. Stanisław Cierech TS, 2. Mirosław Bojarczuk II TM, 3. Tadeusz Wlaź I TM; 1600 m. 1. Stanisław Chimosz TS, 2. Jan Buczak II TM, 3. Adam Marzec II PKS, 6. Janusz Horajecki II TM, 7. Krzysztof Podlewski I TM. Drużynowo: 1. TS 250 pkt., 2. II TM 230, 3. III TL 210.

1975 – Mistrzostwa szkoły w podnoszeniu ciężarów, startowało 23 zawodników. Wygrali: piórkowa Mieczysław Serafin TS 100 kg (45+55) przed Krzysztofem Miterką III a 90 kg (40+50), lekka Krzysztof Rapa I TM 120 kg (55 + 65) przed Jerzy Szukało I TM 115 kg (50+65) i Mieczysławem Kamieniarzem TS 115 kg (50+65), średnia Henryk Warzecha III TM 165 kg (70 + 95) przed Mietkiem Zielińskim TS 165 kg (70+95), półciężka Marek Klinszport I TM 195 kg (85+110), lekkociężka Wojciech Zalichta TS 130 kg (55+75), ciężka Marian Grabowski III TM 230 kg (100+130) przed Leszkiem Stępką TS 125 kg (55+70)

1975 – W marcu zostały zorganizowane Mistrzostwa Szkoły w siatkę, startowało 15 klas. Kolejność czołówki: 1. III TL, 2. III a, 3. I TM, 4. I TS, 5. II TM, 6. III c itd.

1975 – W dn. 7/15 IV na stadionie szkolnym odbyły się Mistrzostwa Szkoły w LA, dwa pierwsze miejsca zajęli: 100 m Tadeusz Wlaź 12,3 przed Markiem Klinszportem 12,5, 200 m T. Wlaź 26,5 i Wiesław Basaj 27,4, 400 m T. Wlaź 56,4 i Stanisław Cierech 56,4, 800 m S. Cierech 2:13,7 i Stanisław Chimosz 2:16,5, 1500 m S. Chimosz 4:43,5 i Ryszard Krukowski 4:49,9, 3000 m S. Cierech 9:58,0 i S. Chimosz 10:38,4, w dal Krzysztof Podlewski 6.00 i Jan Pawłowski 6.00, wzwyż M. Klinszport 1.75 i Mieczysław Kamieniarz 1.70, kula Stanisław Wiśniewski 10.57 i Leszek Stępka 10.21, dysk M. Klinszport 40.32 i Tadeusz Romaszko 34.14, trójskok Michał Dąbski 12.00 i J. Pawłowski 11.90. Drużynowo: 1. I TS, 2. III TL, 3. I TM, 4. II TM, 5. I a, 6. III c itd.

1975 – Rozegrano Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej, startowało 18 klas, około 190 zawodników. Kolejność: 1. III TL, 2. I TM, 3. III a, 4. II TM, 5. I TS, 6. II c itd.

1975 – Marek Klinszport został Mistrzem Polski LZS w Sierakowie w rzucie oszczepem wyn. 67.40 m i ustanowił rekord okręgu w dziesięcioboju w Warszawie wyn. 6.416 pkt. Był członkiem kadr Polski juniorów i seniorów


***

Rok szkolny 1975/1976

1975 – Zarząd SKS „Olimp” na r. szk. 1975/76 Romaszko Tadeusz – przewodniczący, Wlaź Tadeusz z – ca, Huta Zbigniew z – ca, Chimosz Stanisław kierownik sekcji LA, Zalichta Wojciech k. sek. PC, Sidor Józef k. sek. PN, Horajecki Janusz k. sek. PS, Filipczuk Tadeusz k. sek. PK

1975 – 25/26 IX Mistrzostwa Szkoły w Ośmioboju LA, startowało 8 zawodników, czołówka: 1. Wlaź Tadeusz 3436 pkt. (12,0 – 100 m, 26.85 – dysk, 5.65 – w dal, 59,8 – 400 m, 9.50 – kula, 1.50 – wzwyż, 32.06 – oszczep, 5:18,0 – 1500 m), 2. Romaszko Tadeusz 2.701 pkt. (13,2-28.70-5.51-62,9-8.01-1.40-24.61-5:39,0), 3. Pawłowski Jan (12,6-19.80-5.88-66,1-8.50-1.50-29.30-6:24,0)

1975 – 13 X odbyły się zawody rejonowe w piłkę nożną o puchar TVP i Przeglądu Sportowego SPP, kolejność: 1. LO Hrubieszów, 2. TM Hrubieszów, 3. LO dla pracujących

1975 – W rozgrywkach piłki ręcznej o puchar redakcji „Sport” na szczeblu rejonowym Technikum Mechaniczne zajęło miejsce pierwsze, na szczeblu wojewódzkim miejsce drugie za Technikum Leśnym ze Zwierzyńca

1975 – Mistrzostwa Szkoły w piłkę siatkową, technikum – 1. I TM 8:0, 2. II TM 6:2, 3. III TM 2:6, 4. III TL 2:6, 5. II TS 2:6; Zasadnicza: 1. III e 8:0, 2. III a 6:2, 3. I b 2:6, 4. II a 2:6, 5. II e 2:6

1975 – Mistrzostwa Szkoły w piłkę nożną: Kolejność w Technikum: 1. III TM 8:0, 2. I TM 6:2, 3. II TS 3:5, 4. II TM 2:6, 5. III TL 1:7

1976 – 26 III podczas Mistrzostw Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych kolejność: 1. LO Hrubieszów, 2. ZSZ 1 Hrubieszów, 3. LO Tyszowce

1976 – 09 V przy stadionie w Hrubieszowie odbyły się Narodowe Biegi Przełajowe z ZSZ nr 1 zwycięstwa odnieśli: Chłopeniuk Krzysztof w roczniku 1959 na 1000 m, Wróbel Tadeusz w r. 1958 na 1000 m.

1976 – 29 V rozegrano biegi przełajowe z okazji „Święta sportu szkolnego”. W klasach I 1000 m 1. Kleczkowski 1 b, 2. Pogorzelski 1 PKP, 3. Maryńczak 1 c; w klasach II 1500 m 1. Dzieciak 2 c, 2. Wróbel 2 d, 3. Czerniak 2 c, kl. III 2000 m 1. Krasnowski 3 d, 2. A. Naja 3 a, 3. Brzdąk 3 d

1976 – Marek Klinszport został współrekordzistą okręgu w rzucie oszczepem wyn. 75.50 m i zajął 8 miejsce podczas Mistrzostw Polski Seniorów


***

Rok szkolny 1976/1977

1976 – 16 X w Rawiczu zostały rozegrane Narodowe Biegi Przełajowe o „Puchar Redakcji Głosu Pracy” 1 miejsce na 3000 m wywalczył Józef Kurzawa, Piotr Górak był 14 – ty

1976 – 18 X odbyły się Rejonowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 10 x 1000 m, kolejność: 1. LO Hrubieszów, 2. ZSZ 1 Hrubieszów w składzie: Józef Kurzawa, Józef Dzieciak, Bolesław Balcerzak, Tadeusz Wróbel, Zbigniew Klamer, Zbigniew Wilczek, Jerzy Bilik, Mieczysław Bieliński, Zdzisław Frąckiewicz, Waldemar Łysakowski

1976 – W rejonowej lidze lekkoatletycznej kolejność: 1. LO Hrubieszów 128 pkt., 2. ZSZ 1 Hrubieszów 42 pkt.

1976 – W plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Szkoły za 1976 r. kolejność: 1. Marek Klinszport la 4074 pkt., 2. Józef Kurzawa la 3051, 3. Piotr Górak la 2104, 4. Zdzisław Kujawski Pr 1874, 5. Andrzej Guzina la 1649, 6. Tadeusz Wróbel la 1444, 7. Antoni Czerniak la 1204, 8. Zbigniew Białosiewcz PN 1109, 9. Jan Trojanowski PN 1099, 10. Krzysztof Cegiełko kolarstwo 1076 pkt, ponadto kandydatami byli: Wiktor Pyszniak PN, Wiesław Semeńczuk PN, Mirosław Żuraw PN, Jacek Fedorowicz PN, Zbigniew Kargol PN, Józef Dzieniak la, Adam Skibiński Pr

1977 – w dn. 11/12 VI w Warszawie odbył się Mały Memoriał J. Kusocińskiego. W biegu na 1500 m 4 miejsce zajął Józef Kurzawa – 4:04,8, Tadeusz Wróbel na 800 m był 20 – ty, szkoła otrzymała dyplom z osobistym autografem rekordzisty Europy Władysława Kozakiewicza w skoku o tyczce (5.64)

1977 – Marek Klinszport został wicemistrzem Polski LZS w Lubiniu w rzucie oszczepem wyn. 67.10 m, tak samo Józef Kurzawa ale w biegu na 3000 m – 8:31,2 min, natomiast Tadeusz Wróbel zdobył brązowy medal na 800 m – 1:58,3 min.

1977 – w dn. 01/02 VII w Białymstoku odbyły się eliminacje do V OSM Józef Kurzawa wygrywając 3000 m w 8:56,0 i Tadeusz Wróbel 800 m – 1:56,6 awansowali na OSM, ponadto uczestniczyli: Andrzej Guzina w trójskoku – 13.30, Piotr Górak na 100 m – 11,4 i 200 m – 23,5, Antoni Czerniak 10 –bój – 4.876 pkt., Kazimierz Kawałko 200 m – 25,2 i 400 m – 57,0

1977 – Podczas V OSM Józef Kurzawa zdobył brązowy medal w biegu na 3000 m – 8:31, natomiast Tadeusz Wróbel awansował do finału „B” na 800 m – 1:57,8 min.


***

Rok szkolny 1977/1978

1977 – 4 IX w Drużynowych Mistrzostwach Polski w LA w Lublinie w barwach Unii Hrubieszów udział brali: 1. J. Kurzawa 1500 m – 4:02,7, 6. Andrzej Guzina trójskok 13.05, 7. T. Wróbel 400 m – 53,2, 7. A. Czerniak dysk – 30.12, 7. K. Kawałek 200 m – 25,7 sek.

1977 – Dzień Sportu Szkolnego LA wygrali: Jan Torbiak 1 c 1500 m – 4:38,6, Jerzy Bilik 1 c 800 m – 2:17,6, K. Chłopeniuk 3 d 400 m – 53,4,W. Zdulski 2 d kula – 11.00 i 100 m – 12,4, D. Szaniawski 3 a wzwyż – 1.60, J. Wiśniewski 3 PKS w dal – 5.35, sztafeta 4 x 300 m – klasa 1 s w składzie: Torbiak, Niewiadomski, Podolak, Mordacz– 2:32,4 min.; kosz – 1. III c, 2. III a, noga: 1. III PKS

1977 – 12 X został rozegrany I rzut ligi la SPP najlepsze wyniki osiągnęli J. Kurzawa 800 m – 1:58,5 i 400 m – 55,8, T. Wróbel 800 m – 2:01,0 i 400 m – 53,7, P. Górak 200 m – 24,1 i 100 m – 11,8, A. Guzina trójskok – 12.78 i wzwyż – 1.75, J. Bilik 800 m – 2:07,9, W. Slotwiński wzwyż – 1.65 i w dal 5.80, A. Czerniak w dal – 6.02. Drużynowo: 1. ZSZ 1 Hr. 2263 pkt., 2. LO Hrubieszów 1763, 3. PTR Turkowice 657

1977 – Do kadry Polski Juniorów w biegach należeli Tadeusz Wróbel i Józef Kurzawa

1977 – 30 X - I miejsce podczas Rejonowych Sztafetowych Biegach Przełajowych w składzie: M. Kurzawa, T. Wróbel, S. Tymosiewicz, Z. Wilczek, J. Torbiak, J. Bilik, K. Kawałek, S. Mordacz, P. Górak, J. Kurzawa, r. R. Makarewicz, M. Niewiadomski, W. Zasada

1977 – W Krakowie w barwach WFS Zamość w zawodach II ligi wystąpili: 6. Przemysław Sidor 200 m – 23,5, 6. Tadeusz Wróbel 800 m – 1:56,0, 3. Ireneusz Barański 110 p.pł. – 15,1, 3. Andrzej Guzina trójskok – 14.40, 5. Antoni Czerniak dysk 34.64

1977 – Szkolne masowe biegi przełajowe „Moskwa 80”, klasy I 1. M. Kurzawa przed S. Tymosiewiczem, kl. II 1. J. Kurzawa przed J. Bilikiem, kl. III 1. J. Rybacha przed B. Rybacha, kl. TM 1. T. Wróbel przed A. Czerniakiem, ogółem w imprezie wzięło udział 700 uczniów

1977 – Mistrzostw Województwa Zamojskiego w sztafetowych biegach przełajowych w składzie: M. Kurzawa, T. Wróbel, S. Tymosiewicz, Z. Wilczek, J. Torbiak, J. Bilik, K. Kawałek, S. Mordacz, P. Górak, J. Kurzawa, r. R. Makarewicz, W. Zasada, nauczyciele: W. Naja, K. Grzesiuk, H. Lebiedowicz

1978 – 28 I w Zabrzu odbył się mityng w LA, Tadeusz Wróbel na 800 m uzyskał 1:58,8 a Andrzej Guzina w dal – 5.85

1978 – 3 II w Warszawie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Tadeusz Wróbel na 1000 m uzyskał 2:35,6

1978 – Mistrzostwa szkoły w skoku wzwyż, ZSZ 1. A. Guzina 2 b 1.75, 2. I. Barański 1 b 1.70, 3. S. Tymosiewicz 1 b 1.60, TM 1. W. Słotwiński II TM 1.75, 2. A. Czerniak I TM 1.75, 3. Z. Skrzat II TM 1.65. Drużynowo 1 miejsca 2 b w ZSZ 330 cm i  II TM 340 cm w TM

1978 – Zorganizowano Przełajowe Mistrzostwa Szkoły pod hasłem „Moskwa 80”. Ogółem startowało 389 uczniów a wśród nich najlepszymi byli, klasy I: 1. A. Kapusta, 2. R. Łukaszewicz, 3. W. Majcher, kl. II: 1. M. Kurzawa, 2. A. Wilczek, 3. L. Dąbrowski, kl. III: 1. Z. Wilczek, 2. J. Bilik, 3. Z. Sadlej


***

Rok szkolny 1978/1979

1978 – Zarząd SKS: Niewiadomski Mirosław – przewodniczący, Kaczoruk Roman – z-ca ds. LA, Żóraw Mirosław – z-ca ds. PN, Skibiński Adama z-ca ds. Pr, Pacaj Wiesław – gospodarz, Bajek Ryszard – skarbnik, Wróbel T., Czerniak A., Chomiczewski A. – kronikarze, Wojtak Leszek – fotograf

1979 – 26 I odbyły się Mistrzostwa szkoły w skoku wzwyż, gościem honorowym był wizytator – metodyk KOiW w Zamościu mgr Tadeusz Dziura. Wyniki ZSZ: 1. Andrzej Guzina, 2. Ireneusz Barański, 3. Przemysław Sidor, TM: 1. Marek Słowiński, 2. Antoni Czerniak, 3. Ryszard Sudoł. Ogółem startowało 79 uczniów.

1979 – Kandydatami w Plebiscycie na 10 Najpopularniejszych sportowców i 10 najlepszych trenerów Województwa Zamojskiego ze szkoły byli: I. Barański, J. Kurzawa, trenerzy: Henryk Lebiedowicz

1979 - W Zamościu odbyła się III Wojewódzka SM. Zawody przeprowadzono w 7 dyscyplinach w tym w przełajach, kolejność: 1. ZSO nr 2 Hrubieszów 485 pkt., 2. I LO Zamość 464 p, 3. ZSMR Hrubieszów – 375 pkt.

1979 – Szkoła zajęła 1 miejsce w piłce nożnej w turnieju 1 Majowym, m.in. grali: Janusz Olejarz, Krzysztof Marchewka, Sowierszenko,

1979 – Rekordy szkoły w LA posiadali:

100 m Górak Piotr 11,2

200 m  Górak Piotr 23,0

400 m Wróbel Tadeusz 50,6

800 m Wróbel Tadeusz 1:54,4

1000 m Wróbel Tadeusz 2:33,4

1500 m Wróbel Tadeusz 3:56,9

3000 m Kurzawa Józef 8:31,2

5000 m Kurzawa Józef 14:47,3

10 000 m Cierech Stanisław 34:17,6

110 p.pł. Barański Ireneusz 15,2

400 p.pł. Barański Ireneusz 58,6

2000 m z prz. Cierech Stanisław 6:48,0

4 x 100 m K. Kawałek, S. Tymosiewicz, A. Czerniak, P. Górniak 46,3

4 x 400 m K. Kawałek, J. Kurzawa, T. Wróbel, K. Chłopeniuk 3:47,2

Wzwyż Guzina Andrzej 1.86

W dal Sidor Przemysław 6.60

Tyczka Klinszport Marek 3.40

Kula Klinszport Marek 11.98

Kula 6 kg Czerniak Antoni 12.40

Młot Liwosz Alfred 48.50

Dysk Czerniak Antoni 38.90

10 – bój Klinszport Marek 6.416

8 – bój Barański Ireneusz

Dysk 1,5 kg Czerniak Antoni 44.50

Oszczep Klinszport Marek 75.50


***

Rok szkolny 1979/1980

1979 – Mistrzostwo Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1000 m wywalczyli: Jarosław Kujawa, Robert Łukaszewicz, Andrzej Kapusta, Edward Kostrubiec, Krzysztof Szulakiewicz, Stanisław Krosman, Jacek Umer, Krosman Wiesław, Paluch Krzysztof, Grabowski Ryszard, r. Łukiewicz Ryszard, r. Bogusław Pacaj

1979 – 23 X w Tomaszowie Lub. chłopcy zajęli I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1500 m w składzie: : Mirosław Greluk, Robert Łukasiewicz, Andrzej Kapusta, Edward Kostrubiec, Krzysztof Szulakiewicz, Stanisław Krosman, Jacek Umer, Krosman Wiesław, Paluch Krzysztof, Grabowski Ryszard, r. Łukiewicz Ryszard, r. Bogusław Pacaj

1980 – 20 IV Barlinek woj. Gorzowskie, podczas Mistrzostw Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1500 m – 50:11,4 min., chłopcy uplasowali się na 9 miejscu w składzie: Robert Łukaszewicz, Andrzej Kapusta, Edward Kostrubiec, Krzysztof Szulakiewicz, Stanisław Krosman, Krosman Wiesław, Paluch Krzysztof, Grabowski Ryszard, Zbigniew Sadlej, Stefan Mordacz

1980 – 28 V w Finale Ligii Woj. SPP chł. Rocznik 1961/62 1. ZSMR Hr. 1101 pkt., 2. LO Hrubieszów 1020 p., w ZSMR startowali: P. Sidor 100 – 11,5, K. Kawałek 100 – 12,1, Piotr Wlaź 200 m – 24,0, R. Bajek dysk – 31.24, M. Sobczuk wzwyż – 1.87, J. Czerniak oszczep -  39.47, Wiesław Pietruszka oszczep 43.11, Krzysztof Łaba oszczep – 40.40, M. Nita kula – 9.66, I. Barański 400 – 52,8, J. Sidor 400 – 58,0, M. Kurzawa 400 – 58,8, J. Bilik 800 – 2:02,4, S. Mordacz 3000 – 9:52,0, Z. Sadlej 3000 – 9:28,2, 4 x 100 – 45,4, 4 x 400 – 3:48,4;

1980 -28 V w Finale Ligii Woj. SPP chł. rocznik 1963/64 dr. 1. ZSMR Hr. 1054 pkt., 2. LO Hr. 935 p., ind, ZSMR: Radosław Brzycki 100 – 12,9, P. Wachowicz wzwyż – 1.70, C. Bajurko 200 – 25,2, Andrzej Krępla 200 – 25,3, R. Szwanc 200 – 25,3, Albert Stadnicki 200 – 25,4, Stanisław Piłat dysk – 32.40, Wiesław Majcher dysk -  29.40, S. Krosman 400 – 52,4, W. Krosman 400 – 54,8, E. Kostrubiec 400 – 54,8, R. Grabowski 400 – 55,2, K. Paluch 400 -  56,2, K. Szulakiewicz 400 -  56,2, , A. Kapusta 800 – 2:02,6, R. Łukaszewicz 3000 – 9:45,4, 4 x 100 – 47,6, 4 x 400 – 3:47,2

1980 – nl wf Henryk Lebiedowicz został wyróżniony za zajęcie miejsca w pierwszej piętnastce nauczycieli szkół rolniczych w Polsce

1980 – Podczas Przełajowej VII OSM w Kielcach 4. Stanisław Krosman

1980 – 21 X Lublin star w 10 – boju 3. Jun. P. Sidor,


***

Rok szkolny 1980/1981

1980 – 13/14 IX w Krakowie w barwach WFS Zamość w zawodach II ligi ze szkoły wystąpili: 3. A. Guzina trójskok – 14.40, 3. I. Barański 110 pł. – 15,1, 5. A. Czerniak dysk – 35.64, 6. P. Sidor 200 m – 23,3, 6. T. Wróbel 800 m – 1:56,4, 3. I. Barański, T. Wróbel 4 x 400 m – 3:29,6, 7. P. Wachowicz wzwyż – 1.80, 7. A. Kapusta 800 m – 2:05,3, 7. E. Kostrubiec 1500 m – 4:05,6, 7. M. Sobczuk tyczka – 3.52, 8. C. Bajurko 100 m – 11,4, 8. S. Krosman 400 m – 54,5, 9. R. Szwanc 400 m – 56,0, 10. W. Krosman 1500 m – 4:09,3, 14. R. Grabowski 1500 m – 4:21,3

1980 – 28 XI Podczas Wojewódzkich Biegów Przełajowych Szkół Rolniczych w Turkowicach najwyższe miejsca zajęli: 1500 m chł. Młodsi: 1. W. Krosman, 2. S. Krosman, 3. R. Grabowski, 4. K. Szulakiewicz, 5. K. Paluch, 6. Jarosław Kujawa, 7. Jacek Umer, 1500 m ch. Starsi: 2. E. Kostrubiec, 3. A. Kapusta, 4. Z. Sadlej, dr. 1. ZSMR Hrubieszów4. ZSR Turkowice


***

Rok szkolny 1981/1982

1982 - 18. Mirosław Greluk 5000 m podczas Przełajowej IX Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w Pile 07 03

1982 - 25 IV w Elblągu, IV miejsce chłopców w Mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1500 m w składzie: Robert Łukaszewicz, Zbigniew Sadlej, Jerzy Bilik, Stefan Mordach, Krzysztof Szulakiewicz, Ryszard Grabowski, Andrzej Kapusta, Stanisław Krosman, Edward Kostrubiec, Wiesław Krosman

1982 – Podczas defilady 1 Majowej były demonstrowane przez szkołę gokarty

1982 – Przy szkole zorganizowano Mini Mundial w piłce nożnej 1. Irlandia – III c wych ST. Burda, 2. Włochy – III B wych. H. Szeląg, 3. Salwador – III E wych. I. Jadczyszyn, 4. Belgia – II PKP wych. K. Grzesiuk, królem strzelców został Andrzej Sienkiewicz z Salwadoru, sędziował jako główny p. Marian Kozielski i Stanisław Chmielewski III TS, puchar ufundował p. Mieczysław Śliwiński

? 1982 – Mistrzostwa Miasta LZS w Podnoszeniu Ciężarów, sędziowali: Alfred Lewosz, Wiesław Wańczycki, H. Lebiedowicz (spiker), K. Pszenniak, Dariusz Bołocki, waga 52 kg 1. Adam Świątkowski podrzut 80 kg, 2. Janusz Poninkiewicz podrzut 62,5 kg, kat. 75 kg 1. Jerzy Rutkowski podrzut 95 kg, waga 82,5 kg 1. Marek Woźniak podrzut 112,5 kg,


***

Rok szkolny 1982/1983

1983 - W powiatowym tenisie stołowym wśród chłopców wygrał Ireneusz Kolenda, natomiast w biegu narciarskim Mirosław Greluk, 4. Grabowski Jacek. Drużynowo u chłopców 1. ZSMR Hr.

1983– W Zamościu odbyły się I Halowe Mistrzostwa Województwa w LA ze szkoły wygrali: Mirosław Denesiuk i Waldemar Rudiuk w skoku wzwyż

1983 - 14/15 V  w Hrubieszowie odbyły się amatorskie Igrzyska Olimpijskie, w których szkoła uczestniczyła jako państwo Gabon, w pc wygrali: do 52 kg Tarnawski Leszek 87,5 (35+52,5) ; 56 kg Kasztelan Wojciech 95 (40+55); 60 kg Kolenda Andrzej 95 kg (40+55); 67,5 kg Kamiński Ryszard 135 kg (60+75) przed Mirosławem Sapieją 130 kg (55+75); 75 kg Rozkres Stanisław 145 kg (65+80); 90 kg Lebiedowicz Henryk 175 kg (75+100); 100 kg Kaniuga Stanisław 125 kg (50+75); 2. waga 82,5 kg Józef Czerniak 195 kg (85+110), 3. Grzegorz Winogrodzki 170 kg (70+100)

1983 - W Łodzi odbyły się X Igrzyska LZS Młodzieży Szkół Rolniczych i CZSR, medale zdobyli: chł. Mł. Złoty Radosław Lubawski ZSMR 400 m – 51,15, chł. ST. złoty I. Barański ZSMR 110 pł. 15,39, srebro szt. 4 x 400 m – 3:26,19 (m.in. Lubawski, Barański ?) Zamość, dr. 3. ZSR Turkowice 137 pkt.


***

Rok szkolny 1983/1984

1984 - W Hrub. Odbyły się rejonowe eliminacje w biegach przełajowych „O Puchar Wiosny”, m.in. wygrał Andrzej Kapusta 2000 m juniorzy

1984 – W Zamościu odbyły się Mistrzostwa szkół rolniczych w biegach przełajowych ze szkoły wygrali: Jacek Grabowski Andrzej Kapusta

1984 – W Hrubieszowie odbyły się Mistrzostwa Miasta LZS w PC, zwycięży li: Janusz Drozd, Leszek Tarnawski, Adam Urbanek, Andrzej Rajtak, Józef Papuga, Mirosław Sapieja, Grzegorz Winogrodzki, Stanisław Kaniuga, Tadeusz Milcz

1984 – W otwartych mistrzostwach miasta w PC wygrali: Adam Świątkowski, Leszek Tarnawski, Andrzej Lizun, Wojciech Kasztelan, Stanisław Rozkres, Henryk Jurkiewicz, Janusz Polak

1984 – Rozegrano II wiosenne biegi przełajowe OHP w Tomaszowie Lub. Bieg wygrał Marek Baj z ZSMR w Hr.

1984 – II IO w Hr. W pc wygrali: do 52 kg Tarnawski Leszek 112,5 kg; 60 kg Urbaniak Adam 137,5 kg; 67,5 kg Sapieja Mirosław 152,5 kg; 75 kg Rozkres Stanisław 167,5 kg; 90 kg Czerniak Józef 202,5 kg; 100 kg Polak Janusz 155 kg;

1984 – Kandydaci ze szkoły do plebiscytu na 10 najlepszych i najpopularniejszych sportowców i 5 szkoleniowców w „Tygodniku Zamojskim” za rok 1984: Edmund Sulowski rzuty, Henryk Lebiedowicz trener PC


***

Rok szkolny 1984/1985

1985 – W Zabrzu odbyły się Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Mariusz Mazurek był piąty w trójboju płotkarskim i 10 w dwuboju

1985 - Po zawodach finałowych III Ligii 08 09 w Łodzi lekkoatleci Unii zajmując 3 miejsce AWANSOWALI DO II LIGII !!!!! (1. Radomiak, 2. AKS Chorzów, 4. Czuwaj Przemyśl) ze szkoły startowali: 1.R. Lubawski 400 pł. – 54,7 sek., R. Stachyra dysk – 36.68, M. Denesiuk tyczka – 2.90, L. Majerski dysk – 36.58, Adam Jasina, Mariusz Mazurek, Sławomir Szala.

1985 - W Mistrzostwach Polski LZS w Stargardzie Szcz. ZŁOTE MEDALE zdobył Radosław Lubawski na 400 pł. - 53,95 i n a 400 m. - 49,484 m. M. Mazurek 110 pł. 16,66, 5. L. Majerski młot – 26.84, 6 m. M. Mazurek 400 pł. – 58,15

1985 – W hali miejscowego ZSMR odbyły się mistrzostwa województwa szkół rolniczych w PC, m.in. wygrali: A. Świątkowski, L. Tarnawski, A. Lizun, W. Kasztelan, St. Rozkres, H. Jurkiewicz, G. Harasiuk, J. Polak, A. Kamiński

1985 - w Wojewódzkiej Spartakiadzie Młodzieży pierwsze miejsca zajęli: kat. 52 kg Tarnawski Leszek 140 kg, 60 kg Kasztelan Wojciech 182,5 kg, 75 kg Woźniak Marek, 100 kg Polak Janusz, 110 kg Kamiński Andrzej. Drużynowo I miejsce.

1985 - Pięciu zawodników zakwalifikowało się na XI Ogólnopolskie Igrzyska Szkół Rolniczych do Białegostoku gdzie największy sukces odniósł Leszek Tarnawski zajmując II miejsce w kat. 52 kg wynikiem 145 kg. Szkoła za wszystkie dyscypliny wywalczyła 25 miejsce w kraju

1985 - W Białymstoku rozegrano XI Ogólnopolskie Igrzyska Szkół Rolniczych w LA, zajmując I miejsca rekordy Igrzysk ustanowili: Radosław Lubawski 400 m. p.pł. – 53,95 (do lat 21), Mariusz Mazurek 110 pł. – 15,97 (do lat 17), ponadto 1. Sławomir Szala w oszczepie 52.76, 2. R. Lubawski 400 – 50,40, 3. Andrzej Wiśniewski 2000 prz. – 6:07,01, dr. 8. ZSMR Hr.

1985 – Hrubieszowski turniej w PC m.in. wygrali: kat. 60 kg Andrzej Lizun, kat. 67,5 kg Wojciech Kasztelan, kat. 100 kg Henryk Jurkiewicz

1985 – W Siedlcach rozegrano turniej PC z ZSMR wygrali: Adam Świątkowski 122,5 kg, Mieczysław Pietryczak 125 kg, Marek Woźniak 177,5 kg, Janusz Traczykiewicz 180 kg, Janusz Polak 170 kg, dr. 2. ZSMR Hr.

1985 - W mistrzostwach Polski LZS rozegranych 14/15 09 w Biłgoraju III miejsce zajął w kat. 52 kg Świątkowski Adam III c, 5. L. Tarnawski I TS, 9. A. Lizun II TM, 10. W. Kasztelan I TM


***

Rok szkolny 1985/1986

1986 - W Biłgoraju rozegrano makroregion juniorów (18 lat i mł.) nasi: kat. 52 kg 5. A. Świątkowski 132,5 kg, kat. 56 kg 5. M. Pietryczuk 145 kg, kat. 100 kg 3. J. Polak 192,5 kg

1986 – W Piotrowicach odbyły się Mistrzostwa Polski szkół rolniczych do lat 18 – tu kat. 52 kg 1. Adam Świątkowski 140 kg, powyżej 18 lat kat. 52 kg 1. Leszek Tarnawski 150 kg i dwa brązowe: kat. 60 kg Lizun Andrzej 170 kg i kat. 90 kg Polak Janusz. Ponadto do najlepszych zawodników należy zaliczyć Wojciecha Kasztelana, Rutkowskiego Jerzego, Pietryczuka Mieczysława.

1986 – W Hrubieszowie odbyły się Mistrzostwa Województwa LZS w PC, m.in. wygrali: kat. 52 kg L. Tarnawski 145 kg, kat. 56 kg W. Pękala 130 kg, kat. 60 kg A. Lizun 170 kg, kat 67,5 kg W. Kasztelan 205 kg, kat. 75 kg M. Woźniak 180 kg, kat. 82,5 kg S. Rozkres 190 kg, kat. 100 kg S. Umer 135 kg

1986 – W Zamościu przeprowadzono eliminacyjny turniej w piłce ręcznej chłopców do I Woj. Igrz. Szk. Rol. I Leś.4. ZSMR Hrubieszów

1986 – W Lublinie odbył się turniej kwalifikacyjny, wygrali: kat. 56 kg L. Tarnawski 155 kg, kat. 75 kg W. Kasztelan 210 kg,

1986 – Na XIII OSM z La ze szkoły zakwalifikowali się: Sławomir Szala i Piotr Pirogowicz

1986 - W Tomaszowie Lub. odbyły się Mistrzostwa Województwa LZS w PC, m.in. wygrali: kat. 52 kg A. Świątkowski 120 kg, 3. W.Mielniczuk 90 kg, kat. 56 kg L. Tarnawski 160 kg, kat. 60 kg 2. M. Pietryczuk 145 kg, kat. 67,5 kg A. Lizun 180 kg, kat. 75 kg W. Kasztelan 210 kg, kat. 82,5 kg 2. M. Woźniak 180 kg, kat. 90 kg J. Polak 192,5 kg, 2. S. Umer 155 kg

1986 – W Lublinie rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Okręgu (do lat 23) kat. 56 kg 1. L. Tarnawski 157,5 kg, kat. 67,5 kg 1. W. Kasztelan 222,5 kg

1986 – ZSMR w Hrubieszowie za dotychczasowe osiągnięcia sportowe został wyróżniony Medalem 40 – lecia LZS

1986 - W Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych i Leśnych, złote medale ze szkoły zdobyli: Artur Kozielski w oszczepie w jun., Sławomir Szala w oszczepie j.mł., srebrne Mariusz Mazurek 110 p.pł., Marek Łysiak 2000 prz. – 6:07,0, brązowe Piotr Pirogowicz w dysku i w kuli, M. Mazurek 400 pł.

1986 – W Przemyślu odbyły się eliminacje strefowe do XIII Igrzysk Szkół Rolniczych wygrała drużyna ZSMR Hr. prowadzona przez trenera Unii Witolda Nieradko w składzie: M. Urbaniak, W. Pietrusiewicz, A. Raczyński, M. Dyjak, R. Kopczyński, D. Paszkiewicz, M. Wróblewski, A. Ślusarczyk, A. Baran, M. Sadowski, T. Paszek, M. Grodzki, T. Pokrywka

1986 – Kandydatami w III Plebiscycie Tygodnika Zamojskiego ze szkoły byli: Mariusz Mazurek, Wojciech Kasztelan i tr. H. Lebiedowicz


***

Rok szkolny 1986/1987

1987 – Podczas Mistrzostw Województwa LZS w Biłgoraju wygrali: kat. 56 kg L. Tarnawski 157,5 kg, kat. 67,5 kg A. Lizun 192,5 kg,

1987 – Podczas mistrzostw okręgu lubelskiego wygrali: kat. 52 kg Krzysztof Maliński 120 kg i kat. 56 kg Leszek Tarnawski 175 kg, 2 miejsce kat. 67,5 kg W. Kasztelan 215 kg. 4. Mieczysław Pietryczuk i Marcin Zakrzewski

1987 – W Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Województwa Zamojskiego wygrali: Leszek Tarnawski kat. 56 kg – 1`57,5 kg i Andrzej Lizun kat. 67,5 kg – 197,5 kg

1987 – W Jabłoniu (woj. Biała Podl.) odbyły się eliminacje do XIV OSM, startowali: Mieczysław Pietryczuk kat. 67,5 kg 185 kg (82,5+102,5),, Jerzy Rutkowski kat. 82,5 kg – 195 kg (87,5+107,5), Sławomir Umer kat. 100 kg – 190 kg (85+105), juniorzy 1. L. Tarnawski 170 kg

1987 – W Piotrowicach odbyły się makroregionalne mistrzostwa szkół rolniczych najlepsi R. Przykaza, J. Rutkowski, G. Pawełczuk

1987 – Chłopcy z ZSMR wygrali turniej eliminacyjny i awansowali do półfinału Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w piłce ręcznej, 2. ZSR Słupia, 3. ZSR Miętne

1987 – 3 VI w Zamościu chłopcy zajęli II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej

1987 - W Zamościu rozegrano Mistrzostwa Okręgu Seniorów w LA szkoły: 3. ZSMR Hr.

1987 – W Hrubieszowie ZSMR Hr. wygrał półfinałowy turniej piłki ręcznej chłopców o awans do XII Ogólnopolskich Igrzysk LZS Młodzieży Szkół Rolniczych, Leśnych i CZS „SCh”, 2. ZSR Gródki (woj. Ciechanowskie), 3. TL Goraj, 4. ZSR Nowe Miasteczko

1987 – W Krakowie podczas XII Igrzysk LZS Młodzieży Szkół Rolniczych, Leśnych i CZS „SCh” chłopcy wywalczyli 5 miejsce w piłce ręcznej m.in. grali: Piotr Paszuk, Andrzej Gnieciak, Mariusz Wróblewski, Artur Baran, Sadowski,

1987 – Podczas XII Igrzysk LZS Młodzieży Szkół Rolniczych, Leśnych i CZS „SCh” podnoszeniu ciężarów złoty medal w juniorach starszych zdobył Leszek Tarnawski w kat. 52 kg – 175 kg (70+105), 2. Wojciech Kasztelan kat. 67,5 kg – 232,5 kg, w juniorach młodszych 3. Mieczysław Pietryczuk kat. 60 kg – 185 kg, dr. 2. ZSMR Hr.

1987 – Podczas XII Igrzysk LZS Młodzieży Szkół Rolniczych, Leśnych i CZS „SCh” w lekkiej atletyce medale zdobyli: złoty Mariusz Mazurek 110 p.pł. -15,45 i srebrny 400 m p.pł. – 54,59, złoty Sławomir Szala oszczep – 59.04 m. W klasyfikacji generalnej wszystkich dyscyplin 7. ZSMR Hrubieszów

1987 - Podczas MISTRZOSTW POLSKI LZS w Poznaniu SREBRNy MEDAL: Mariusz Mazurek 110 pł. - 15,88 i BRĄZOWY MEDAL na 400 pł. - 55,75, brąz Szala Sławomir oszczep - 56.22;

1987 – Honorową srebrną odznakę PZLA otrzymał Henryk Lebiedowicz

1987 - W Zamościu odbyła się VI edycja biegów ulicznych z okazji święta MOiSB, chł. 2. ZSMR Hrubieszów

1987 – Lekkoatleta Mariusz Mazurek został uznany za najlepszego sportowca wśród uczniów szkół rolniczych w województwie zamojskim za sezon 1987. Za najbardziej usportowioną szkołę uznano ZSMR z Hrubieszowa

1987 – ZSMR Hr. została wyróżniona i nagrodzona w Kutnie podczas plenarnego posiedzenia Rady Głównej Zrzeszenia LZS jako najlepsza szkoła we współzawodnictwie centralnym szkół rolniczych, leśnych i spółdzielczych w masowej działalności sportowo – turystycznej z województwa zamojskiego


***

Rok szkolny 1987/1988

1988 – 3 III w Hrubieszowie odbyły się Makroregionalne Mistrzostwa Szkół Rolniczych i Leśnych w PC, zwycięzcy: jun. Ml. Kat. 52 kg Marcin Zakrzewski, kat. 75 kg Robert Przykaza,kat. 100 kg S. Umer, juniorzy kat. 52 kg Krzysztof Maliński, kat. 60 kg L. Tarnawski, kat. 67,5 M. Pietryczuk, kat. 75 kg W. Kasztelan, kat. 90 kg J. Rutkowski, dr. 1. ZSMR Hrubieszów

1988 - W Hrubieszowie rozegrano II mistrzostwa makroregionu szkół rolniczych i leśnych w biegach przełajowych, zespołowo: 2. ZSMR Hrubieszów

1988 – Gminny konkurs „Na Olimpijskim Szlaku”: 1. Krzysztof Rudiuk Dziekanów, 2. Jacek Gnieciak, 3. Jerzy Tryl obaj ZSMR Hr.

1988 – W Biłgoraju rozegrano okręgowy turniej w PC, wygrali: kat. 59 kg Tomasz Łaszkiewicz 165 kg, kat. 64 kg Tomasz Pańko 227,5 kg, kat. 83 kg Andrzej Greszeta 167,5 kg


***

Rok szkolny 1988/1989

1989 – ZG SZS w Warszawie przydzielił szkole honorowy dyplom i nagrodę centralną w wysokości 200.000 zł na zakup wyposażenia sportowego za realizację z wyróżnieniem Ogólnokrajowego Konkursu „ Sport Dla Każdego”.

1989 – W dn. 24/26 VI w Szczecinie zostały rozegrane XIII Ogólnopolskie Igrzyska LZS Młodzieży Szkół Rolniczych, Leśnych i Spółdzielczych ZSMR startowało Az 15 uczniów (10 PC i 5 LA) zdobywając 11 medali. PC Złote medale J. st. Mieczysław Pietryczuk kat. 60 kg – 212,5 kg (95+117,5), J. mł. Piotr Woźniak kat. 75 kg – 235 kg (107,5+127,5), srebrne Robert Przykaza kat. 75 kg – 220 kg, Krzysztof Świątek kat. 82,5 kg – 205 kg, Sławomir Umer kat. 100 kg – 235 kg, Krzysztof Krupa kat. 110 kg – 187,5 kg, brązowy Dariusz Krupa kat. 110 kg – 180 kg, 4. Janusz Wróblewski kat. 52 kg – 140 kg, 5. Albin Zając kat. 60 kg – 165 kg, 7. Edward Zięba kat. 60 kg – 160 kg, drużynowo szkoła na 2 miejscu. W LA złoty i srebrny medal wywalczył Jarosław Sienkiewicz wzwyż i w kuli, oraz 2 srebrne Mariusz Mazurek na 110 p.pł. i 400 p.pł.


***

Rok szkolny 1989/1990

1990 – Chłopcy zajęli I miejsce w Zamojskim Wojewódzkim Turnieju Szkół Rolniczych i Leśnych w piłce koszowej w składzie: Andrzej Gnieciak, Stanisław Gidziński, Konrad Janiuk, Mariusz Dyjak, Wojciech Gontarz, Jarosław Korneluk, Paweł Wołowski, Janusz Kowalczuk, Sławomir Gontarz, Grzegorz Wilczyński

1990 – Chłopcy zajęli II miejsce w kosza podczas Hrubieszowskich Mistrzostw Rejonu SPP


***

Rok szkolny 1990/1991

1991 – 26 II rozegrano Mistrzostwa szkoły w PC, startowało 24 uczniów, najlepsi to: Piotr Woźniak, Janusz Wróblewski, i Tomasz Pańko otrzymali puchary i nagrody z rąk dyr. Szk. Andrzeja Szkudzińskiego

1991 – W dn. 1/3 03 w Sobieszynie odbyły się Strefowe Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w piłce koszykowej chłopców, nasza drużyna zajęła 3 miejsce w składzie: Mariusz Dyjak III TB, Stanisław Godziński III TB, Wojciech Gontarz III TB, Sławomir Gontarz III c, Paweł Wołowski III T, Jarosław Korneluk III G, Janusz Kowalczuk III G, Grzegorz Wilczyński II T, Sławomir Kisielewski II T, Artur Antczak II T

1991 – Chłopcy wygrali w kosza hrubieszowski rejon i zajęli IV miejsce w Województwie Zamojskim 14 IV w składzie: Sławomir Gontarz III c, Paweł Wołowski III T, Jarosław Korneluk III G, Grzegorz Wilczyński II T, Sławomir Kisielewski II T, Artur Antczak II T, Piotr Pietrusiewicz I D, Marek Ciesielczyk I T5B, Marek Gnieciak IT5B, Robert Gzik IT5B

1991 – Chłopcy zajęli II miejsce w Wojewódzkim Finale Sztafetowych Biegów Przełajowych 20 IV w Zamościu w składzie: Edward Płaneta, Ireneusz Kowalczuk, Andrzej Pawlos, Andrzej Wojtowicz, Andrzej Buczak, Marek Kudyk, Janusz Kudyk, Tomasz Kozik, Marek Zwoliński, Paweł Bednarczuk, Bartłomiej Majewski

1991 – W Hrubieszowie rozegrano zawody w PC z okazji święta 3 Maja, wygrali: T. Łaszkiewicz, L. Wróblewski, G. Sienkiel, ,J. Wróblewski, T. Konikiewicz, T. Warecki, T. Grelka, K. Świątek, M. Szwaczkiewicz, A. Brzuchala

1991 – Chłopcy wywalczyli I miejsce w Wojewódzkim Finale Ligi Lekkoatletycznej w składzie: J. Kudyk 110 pł., 4 x 100, M. Kudyk 110 pł., 4 x 100, T. Kozik 100 m, 4 x 100, M. Zwoliński 100 m, 4 x 100, P. Górnik 110 pł., A. Buczak 800 m., E. Płaneta 800 m, A. Wojtowicz 800 m, I. Kowalczuk 400 m, J. Sienkiewicz w dal, A. Brzuchala kula, T. Wołos 100 m, A. Pawlos 800 m, P. Bednarczuk 800 m,

1991 – 2 VI w Zamościu Chłopcy zajęli 3 miejsce podczas Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej w składzie: Bartłomiej Koc, Sławomir Prochera, Wojciech Lecko, Wojciech Pawliczak, Norbert Natyna, Arkadiusz Krystkowiak, Piotr Banaszek, Jacek Hukowski, Grzegorz Głowacz II, Tomasz Wańczycki

1991 - W dn. 23/25 VI w Lublinie zostały rozegrane XIV Ogólnopolskie Igrzyska LZS Młodzieży Szkół Rolniczych, Leśnych i Spółdzielczych z ZSMR startowało aż 20 uczniów (18 PC i 2 LA) zdobywając 10 medali. PC Złote medale: Piotr Woźniak kat. 82,5 kg – 260 kg, j.mł. Grzegorz Sienkiel kat. 56 kg -  172,5 kg, LA Marek Kudyk 110 p.pł. – 15,42, srebrne: Krzysztof Łaszkiewicz kat. 52 kg – 145 kg, Tomasz Pańko kat. 60 kg – 180 kg, Tomasz Warecki kat. 75 kg -  215 kg, Krzysztof Świątek kat. 100 kg -  215 kg, LA Kudyk Janusz 110 p.pł. – 16,03, brązowy Arnold Kasztelan kat. 67,5 kg – 185 kg, 4 miejsca: Tomasz Poninkiewicz kat. 67,5 kg – 170 kg, Tadeusz Grelka kat. 82,5 kg – 200 kg, Mariusz Szwaczkiewicz kat. 110 kg – 147,5 kg, LA Marek Kudyk 400 m. p.pł., 5 miejsca: Leszek Wróblewski kat. 52 kg – 135 kg, Marek Sawicki kat. 56 kg – 122,5 kg, Paweł Szadowski kat. 75 kg – 185 kg, Daniel Kupisz kat. 100 kg – 95 kg, 7 miejsca Arkadiusz Krystkowiak kat. 110 kg – 110 kg, LA Janusz Kudyk 400 m. p.pł., 8 miejsce Robert Wiejak kat 60 kg – 142,5 kg. W punktacji generalnej szkół 8. ZSMR Hr.

1991 – Podczas Mistrzostw Okręgu PC 1 miejsca zajęli: kat. 54 kg Tomasz Łaszkiewicz 150 kg , kat. 59 kg Tomasz Pańko 217,5 kg, 2 miejsca kat.59 kg Grzegorz Sienkiel 200 kg, kat. 83 kg Arnold Kasztelan 215 kg, kat. 91 kg Tomasz Warecki 260 kg

1991 – Złotą odznaką PZPC został udekorowany p. Henryk Lebiedowicz

1991 – W II rzucie zawodów o mistrzostwo III ligi PC Unia w oparciu o zawodników ZSMR wywalczyła 1 miejsce w składzie: kat. 56 kg Grzegorz Sienkiel 175 kg, Krzysztof Łaszkiewicz 172 kg, Janusz Wróblewski 172,5 kg, kat. Do 60 kg Tomasz Pańko 187,5 kg, kat. Do 75 kg Tomasz warecki 217,5 kg, Tadeusz Grelka 207,5 kg, kat. Do 82,5 kg Piotr Woźniak 272,5 kg

1991 – 6/7 IV w Siedlcach Brązowy medal Piotra Woźniaka z klasy II TB na Mistrzostwach Polski juniorów do lat 20 w PC – 265 kg w kat. 75 kg, 9. w kat. 60 kg Janusz Wróblewski II TB 172,5 kg, kat. 100 kg 10. Krzysztof Świątek I TB 215 kg

1991 – 22 12 w Siedlcach rozegrano Mistrzostwa Polski LZS Juniorów w PC. Drużynowo 2 miejsce. Indywidualnie, złoty medal do lat 20, Piotr Woźniak kat. 75 kg 265 kg, medal srebrny T. Łaszkiewicz, brązowe K. Łaszkiewicz i T. Pańko, 4 miejsce: G. Sienkiel, L. Wróblewski, T. Warecki, T. Grelka


***

Rok szkolny 1991/1992

1991 – W Wojewódzkich sztafetowych biegach przełajowych chłopcy 2. ZSMR Hr.

1991 – Sławomir Śliwiński wygrał biegi średnie we wtorkach LA organizowanych w Hrubieszowie, dr. 6. ZSMR Hr.

1992 – 22 I chłopcy zajęli I miejsce podczas Mistrzostw Rejonu SZS w piłce koszowej

1992 – Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych PC, złote medale zdobyli: Piotr Woźniak kat. 75 kg 290 kg, Grzegorz Sienkiel kat. 56 kg – 200 kg, Tomasz kat. 60 kg – 215 kg, Janusz Wróblewski kat. 56 kg – 185 kg, Paweł Szadowski kat. 75 kg – 225 kg, srebrne: Tomasz Łaszkiewicz kat. 60 kg – 187,5 kg, Tomasz warecki kat. 75 kg – 225 kg, Tadeusz Grelka kat. 82,5 kg – 242,5 kg. Drużynowo 1 miejsce

1992 - Mistrzostwa Polski LZS juniorów PC, III miejsce drużynowo i pięć medali indywidualnie, Srebrne: Tomasz Warecki kat. 75 kg, Dariusz Kiszka kat. 110 kg ,Brązowe: Grzegorz Sienkiel kat. 56 kg, Tomasz Pańko kat. 60 kg, Tomasz Poninkiewicz kat. 67,5 kg, 4 te Marek Gnasiuk kat. 48 kg, Tomasz Łaszkiewicz kat. 52 kg, Krzysztof Łaszkiewicz kat. 67,5 kg

1992 – do Kadry Narodowej Juniorów PC zostali powołani: G. Sienkiel, T. Pańko

1992 – Klasy sportowe w PC: I klasa – 2 zawodników, II – 7, III – 5 trenerzy sekcji to: Henryk Lebiedowicz, Antoni Czerniak i Leszek Tarnawski

1992 - Udany debiut w II lidze PC, X miejsce na 20 zespołów, , skład: Tadeusz Grelka, Piotr Woźniak, Tomasz Warecki, Tomasz Łaszkiewicz, Tomasz Pańko, Janusz Wróblewski, Grzegorz Sienkiel, w III lidze rezerwy XII miejsce na 30 zespołów, trenerzy: Henryk Lebiedowicz i Antoni Czerniak

1992 – Piotr Woźniak zajął 5 lokatę w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, startował również na MP Seniorów PC

1992 – 7 zawodników zakwalifikowało się aa Mistrzostwa Polski Juniorów PC


***

Rok szkolny 1992/1993

1993 - 20 III chłopcy zajęli I miejsce w kosza podczas Mistrzostw Rejonu SPP i III lokatę w Województwie 17 IV w Biłgoraju w składzie: Grzegorz Wilczyński, Sławomir Kisielewski, Marek Gnieciak, Marek Ciesielczyk, Wojciech Misiaczek, Piotr Pietrusiewicz, Wojciech Watras, Artur Serafin, Robert Dworak

1993 – Po zajęciu I miejsca w kosza w ćwierćfinałach w Lesku woj. Krośnieńskie, w dniach 2/4 IV aż w Stargardzie Szczecińskim chłopcy wywalczyli V lokatę w półfinałach do XV Ogólnopolskich Igrzysk LZS Szkół Rolniczych, w składzie: Paweł Wołowski, Sławomir Gontarz, Jarosław Korneluk, Grzegorz Wilczyński, Sławomir Kisielewski, Marek Gnieciak, Marek Ciesielczyk, Wojciech Misiaczek, Piotr Pietrusiewicz, Wojciech Watras rezerwa: Artur Serafin i Piotr Suchecki

1993 – Piotr Woźniak startując w barwach AZS AWF Biała Podlaska zdobył Młodzieżowego Mistrza Polski (do 23 lat) w kat. 76 kg – 292,5 kg (130+162,5)

1993 – 9 miejsce w II lidze PC startowali: T. Pańko, Grzegorz Sienkiel, T. Łaszkiewicz, Tomasz Warecki, Krzysztof Łaszkiewicz, Arnold Kasztelan, Marek Gnasiuk, Robert Wiejak

1993 – Nauczyciele wf z ZSMR Hr.: Witold Naja, Henryk Lebiedowicz, Kazimierz Grzesiuk, Zenon Majewski, Antoni Czerniak wystosowali list do „Kroniki Tygodnia” , w którym przedstawiali, że są niedoceniani prze Szkolny Związek Sportowy w Zamościu


***

Rok szkolny 1993/1994

1994 – Podczas Mistrzostw Hrubieszowskiego Rejonu SZS SPP dn. 28 III chłopcy w kosza zajęli 1 miejsce, a w Województwie 9 IV w Biłgoraju 2 – gie


***

Rok szkolny 1994/1995

1994 – W dn. 5/6 XI w Malborku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 w PC wyniki: 5. Andrzej Greszta III D kat. 91 kg – 242,5 kg, 6. Marek Gnasiuk ITB kat. 54 kg – 150 kg (65+85)

1994 – w dn. 9/11 XII w Turkowicach chłopcy zajęli 2 lokatę w Eliminacjach piłki koszykowej w grupie X w ramach Ogólnopolskich Igrzysk LZS Szkół Rolniczych w składzie: Marek Gnieciak, Marek Ciesielczyk, Artur Serafin, Mirosław Kuna, Sławomir Kański, Paweł Wilczewski, Michał Miścior, Radosław Twardowski, Robert Dworak, Marcin Antoniewski, rezerwa: Sylwester BOrkow3ski, Wojciech Watras, trener drużyny K. Grzesiuk, kierownik dr. H. Lebiedowicz

1994 – 16 XII odbyły się Mistrzostwa Miasta SPP w siatkówkę chł. 1. ZSMR Hr., skład: Dariusz Pydo, Marek Koza, Przemysław Stolarski, Krzysztof Weremczuk, Marcin Czerw, Andrzej Greszta, Zbigniew Misiak, Sławomir Matejanko, Ireneusz Michalski, Daniel Hordy, Hubert Kostrubiec, 2. LO Hr., 3. ZSZ 2 Hr. W dodatkowym meczu ZSMR (seniorzy) skład: Piotr Górnik, Rafał Ciucki, Jacek Zając, Artur Serafin, Andrzej Deryszewski , Mariusz Przybysz, Sławomir Czerkawski, Janusz Łaba, Mariusz Adamczuk)pokonali LO Hrubieszów 2:0

1995 – Zostały rozegrane Mistrzostwa Szkoły w Kosza wyniki: 1. Wilki (Wilczyński, Kański, Hrab, Pieczkowski, 2. Twardziele (Twardowski, Babicki, Kapkin, Antoniewski), 3. Krajanie (Kraj, Pedo, Weremij, Dachniewski, 4. Miski (Miścior, Kwaśniewski, Kuna, Borkowski), 5. Górnicy (Górnik, Hawryluk, Watras, Pałaszczuk, 6. Podgrzybki (Grzyb, Czerw, Babik, Maciejewski), 7. Wójowie (Wojtowicz, Buczak, Ciucki, Bogowski)

1995 – Podczas Przełajowych Mistrzostw Województwa LZS 6 III w Zamościu swoje biegi wygrali Marcin Przytuła i Sławomir Śliwiński

1995 – W Mokrem k/ Zamościa rozegrano Przełajowe Mistrzostwa Makroregionu, Sławomir Śliwiński i Marcin Przytuła zakwalifikowali się na Przełajowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych

1995 - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży we Wrocławiu – srebrny medal zdobywa Andrzej Greszta w kat. 91 kg – 267,5 kg

1995 – W Oławie w kat. 99 kg Andrzej Greszta podczas Mistrzostw Polski zdobywa brązowy medal w podrzucie – 150 kg

1995 – 14 V w Hr. odbyły się Mist. Woj. Zam. W LA m.in. chłopcy ze szkoły w sztafecie 4 x 200 m uplasowali się na 2 pierwszych miejscach w czasie 1:38,20 i 1:42,69, zajęli też 2 miejsce w punktacji ogólnej szkół

1995 – W dn. 23/26 VI w Suwałkach odbyły się XVI Ogólnopolskie Igrzyska LZS Szkół Rolniczych. Złote medale zdobyli: w LA Marek Kudyk na 110 m. p.pł. 15,27 i 400 m. p.pł. – 54,31, PC Andrzej Greszeta kat. 99 kg – 260 kg i Dariusz Kiszka kat. 108 kg – 187,5 kg, srebrne medale: LA Janusz Kudyk na 110 p.pł. -  15,69 i 400 p.pł. – 55,67, PC Marek Gnasiuk kat. 54 kg – 162,5 kg i Tomasz Łaszkiewicz kat. 59 kg – 212,5 kg, brązowe: Bartłomiej Gruszecki kat. 59 kg – 160 kg, Arnold Kasztelan kat. 83 kg – 205 kg, Robert Wiejak kat, 64 kg – 205 kg, ponadto startowali: LA Sławomir Śliwiński i Marcin Przytuła, PC Marek Sawicki, Sławomir Poznański, Jan Czaban, Sylwester Kryszczuk, Arkadiusz Kosel, Daniel Golec, Karol Sztucki, Andrzej Chwedczuk, Jerzy Dziuba, Antoni Pękala, Wojciech Kiełbasa, Krzysztof Ostrowski, Marcin Gałkowski, Tomasz Jachimek, Paweł Wrzyszcz, w punktacji generalnej 4 miejsce, PC 1 miejsce – 82 pkt. , LA 15 – te – 42 pkt., kosz zdobył 12 pkt. sklasyfikowano 205 szkół


***

Rok szkolny 1995/1996

1995 – W Mistrzostwach Woj. Zamojskiego w LA zorganizowanych przez OZLA w Zamościu szkoła drużynowo zajęła 3 pozycję

1995 – 12 X Sztafetowe Biegi Przełajowe w Hrubieszowskim Rejonie: 1. ZSMR I Hr., 2. PTR Turkowice, 3. LO Hr., 4. ZSMR II Hr., 5. ZSOd. Hr., 6. ZSE Hr. skład ZSMR I: Marcin Przytuła, Artur Papuga, Mirosław Kuna, Marcin Antoniewski, Tomasz Sowierszenko, Sylwester Borkowski, Daniel Buta, Norbert Kopczyński, Andrzej Tracz, Piotr Krajewski, II skład: Jacek Ptak, Piotr Stadnicki, Jan Czaban, Robert Jurek, Robert Kidyba, Tomasz Kwaśniewski, Grzegorz Radelczuk, Krzysztof Leśniak, Paweł Wojtasiuk, Daniel Jaworski

1995 – Wojewoda Zamojski p. Stanisław Rapa wystosował listy gratulacyjne dla zawodników m.in. Andrzej Greszta I Tomasz Łaszkiewicz

1995 – Odbyły się uroczystości z okazji 70 – lecia szkoły (1925 – 1995) nauczyciele wf: Kazimierz Grzesiuk, Henryk Lebiedowicz, Antoni Czerniak i Witold Naja w Sali gimnastycznej zaprezentowali osiągnięcia sportowe.

1996 – W rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SPP 15 I chłopcy w siatkę zajęli I miejsce i w Wojewódzkich III lokatę 8 III w Tomaszowie Lub., w składzie: Dariusz Pedo, Marek Koza, Jarosław Kominiarczyk, Przemysław Stolarski, Krzysztof Weremczuk, Tomasz Pasieka, Sławomir Bednarczuk, Artur Lipian, Stanisław Chmielewski, Piotr Szumski, Paweł Kopeć, Konrad Kwiatkowski. W rejonie 2. LO Grabowiec, 3. LO Hr., 4. PTR Turkowice, 5. ZSZ 2 Hr.

1996 – W Tomaszowie Lub. odbyły się Mistrzostwa Szkół Rolniczych w tenisie stołowym w seniorach 2 lokatę wywalczył Paweł Wilczyński

1996 – 3 IV chłopcy zajęli 3 miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej

1996 – 14 V w Hr. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Szkół Średnich w LA m.in. chłopcy ze szkoły w sztafecie 4 x 200 m uplasowali się na 2 i 3 miejscach w czasie 1:41,16 (Grzegorz Gulek, Kamil Cieniuch, Daniel Buta, Marcin Antoniewski)i 1:49,53 (Maciej Stankiewicz, Jan Czaban, Artur Papuga, Norbert Kopczyński) , zajęli też 2 miejsce w punktacji ogólnej szkół

1996 - Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w Dobryszycach, I miejsce ZSMR Hrubieszów i siedem medali indywidualnie, 1. Marek Gnasiuk kat. 54 kg – 172,5 kg, Sylwester Kryszczuk kat. 64 kg – 185 kg, Tomasz Łaszkiewicz kat. 64 kg – 215 kg, Wojciech Kiełbasa kat. 83 kg – 230 kg, Andrzej Greszta kat. 99 kg – 275 kg, 3. Karol Sztucki kat. 70 kg – 190 kg, Arkadiusz Kosel kat. 91 kg – 197,5 kg, 4. Bartłomiej Gruszecki kat. 59 kg – 142,5 kg, Jerzy Dziuba kat. 64 kg – 152,5 kg, Marek Bartecki kat. 70 kg – 185 kg, Andrzej Chwedczuk kat. 76 kg – 195 kg, Adam Pękala kat. 83 kg – 195 kg, Krzysztof Ostrowski kat. 99 kg – 167,5 kg, 7. Marcin Gałkowski kat. 59 kg – 137,5 kg, Tomasz Jachimek kat. 76 kg – 165 kg, 9. Marcin Florek kat. 59 kg – 125 kg

1996 - Na Mistrzostwach Polski Juniorów w Siedlcach Andrzej Greszeta zajmuje II miejsce – 285 kg w kat. 99 kg, a Marek Gnasiuk V-te – 170 kg w kat. 54 kg


***

Rok szkolny 1996/1997

1996 – Podczas Mistrzostw Województwa Młodzików i Dzieci w LA rozegranych 29 X w Hr. ZSMR w Hr. w punktacji szkół zajął 3 lokatę

1996 – Z okazji XX lecia OZLA w Zamościu szkoła otrzymała dyplom uznania za osiągnięcia lekkoatletyczne uczniów i nauczycieli od Zarządu OZLA w Zamościu

1996 – Szkoła zwyciężyła drużynowo w IV Biegach Niepodległości w Hrubieszowie

1996 – Po zwycięstwie w zawodach Rejonowych 10 X w Hr., 19 X w Zwierzyńcu chłopcy wywalczyli 3 pozycję w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych w składzie: Marcin Przytuła, Daniel Buta , Adam Jaworski, Paweł Wojtasiuk, Artur Papuga, Norbert Kopczyński, Piotr Duda, Gustaw Adamczyk, Robert Kidyba, Andrzej Tracz, Jan Czaban, Mirosław Antczak, Piotr Adamczuk, II skład w rejonie wywalczył 3 pozycję w składzie: G. Adamczyk, P. Rusiński, W. Brzuchala, R. Kidyba, R. Macheta, T. Puchalski, J. Trytek, I. Martyniuk, R. Adamczuk, M. Drewnik, r. D. Pańko

1996 – Wojewoda Zamojski przydzielił dyplomy uznania m.in. Andrzejowi Greszcie i Antoniemu Czerniakowi

1996 – W Łęcznej rozegrano Biegi Barbórkowe w biegu głównym na 10 km 2 miejsce zajął Sławomir Śliwiński

1996 – W Plebiscycie Na Najlepszego Sportowca Szkoły kolejność: 1. Andrzej Greszta PC, 2. Marcin Przytuła LA, 3. Wojciech Kiełbasa PC, 4. Mirosław Kuna PN, 5. Marek Koza PN, 7. Sławomir Śliwiński LA, 8. Daniel Buta LA, 9. Anna Węs LA, 10. Paweł Wrzyszcz PC, ponadto kandydatami byli: Krystian Okoniewski PN, Dariusz Pedo PS, Paweł Wilczyński TS, Marek Bartecki PC, Andrzej Chwedczuk PC, Marek Gnasiuk PC, Sylwester Kryszczuk PC, Karol Sztucki PC

1997 – Pochodzący z Horoszczyc, mierzący 180 cm i ponad 100 kg wagi Andrzej Greszta został powołany na konsultację kadry Polski juniorów do OSO w Ciechanowie w dn. 7 – 15 III przed Mistrzostwami Europy Juniorów w Sewilli

1997 - Andrzej Greszeta w Siedlcach w dn. 23/25 III zdobywa tytuł Mistrza Polski Juniorów i zostaje powołany do Kadry Narodowej w kat. 108 kg – 302,5 kg (135 + 167,5), 10. Sylwester Kryszczuk w kat. 70 kg – 220 kg.

1997 - Udział aż siedmiu zawodników klubu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, najlepsze miejsca: brązowy medal Andrzej Chwedczuk kat. 91 kg – 255 kg (115+140), IV miejsce - Karol Sztucki, V miejsce - Wojciech Kiełbasa

1997 - XVIII miejsce w biegu na 3000 m. zajęła Anna Węs podczas III Przełajowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Raduczy k/ Skierniewic

1997 – W hrubieszowskiej Szkole Podstawowej nr 4 w Hr. odbyły się mistrzostwa okręgu lubelskiego juniorów do lat 18 w PC, wygrali: Andrzej Foks kat. 50 kg – 65 kg, Marcin Gałkowski kat. 59 kg – 150 kg, Paweł Wrzyszcz kat. 64 kg – 205 kg, Karol Sztucki kat. 70 kg – 230 kg, Wojciech Kiełbasa kat. 83 kg -  250 kg, Krzysztof Ostrowski kat. +99 kg – 195 kg

1997 – Chłopcy zajęli I miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SPP w kosza w składzie: Mirosław Kuna, Sylwek Borkowski, Michał Miścior, Bartek Kowalski, Norbert Kopczyński, Wiesiek Ciesielczyk, Wojtek Weremij, Piotr Adamczuk, Tomek Kwaśniewski

1997 – W II rzucie II ligi w Puławach najlepsze wyniki osiągnęli: Andrzej Greszta kat. 108 kg – 330 kg, A. Chwedczuk kat. 83 kg – 252,5 kg, W. Kiełbasa kat. 76 kg – 245 kg

1997 - W dn. 21/22 VI we Wrocławiu odbyły się XVII Ogólnopolskie Igrzyska LZS Młodzieży ze Szkół Rolniczych, wyniki j.mł.: kat. 50 kg 5. Andrzej Foks 80 kg (35+45), kat. 11. Marcin Gałkowski 147,5 kg (65+82,5), 13. Piotr Blicharz 130 kg (60+70), 14. Sławomir Kulik 122,5 kg (55+67,5), kat. 64 kg 3. Paweł Wrzyszcz 197,5 kg (87,5+110), kat. 70 kg 1. Karol Sztucki 225 kg (100+125), 2. Marek Bartecki 215 kg (95+120) , 10. Piotr Ciucki 155 kg (75+80), kat. 76 kg 2. Wojciech Kiełbasa 240 kg (105+135), kat. 83 kg 1. Andrzej Chwedczuk 250 kg (115+135), kat. +99 kg 2. Krzysztof Ostrowski 195 kg (85+110), j. st. kat. 64 kg 1. Marek Gnasiuk 190 kg (80+110), kat. 70 kg 2. Sylwester Kryszczuk 210 kg (90+120), kat. 91 kg 5. Jan Czaban 175 kg (75+100), kat. 108 kg 1. Andrzej Greszta 322,5 kg (145+177,5), dr. 1. ZSMR 83 pkt. skl. 27 szkół

1997 - Andrzej Greszeta, Duma Hrubieszowa !!!, tak pisała prasa, reprezentując Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów w Sewilli (Hiszpania) i zdobywa brązowy medal w kat. +108 kg wynikiem 320 kg. Trenerzy Antoni Czerniak i Leszek Tarnawski

1997 – Szkoła zajęła III miejsce we Współzawodnictwie Sportowym SPP w kat. Chłopców w r. szk. 1996/97 na szczeblu Województwa Zamojskiego. W związku z tym sukcesem Kurator Oświaty w Zamościu przydzielił 700 zł na zakup sprzętu sportowego

1997 - W XIII Plebiscycie „Tygodnika Zamojskiego” na 10 najlepszych, najpopularniejszych sportowców i szkoleniowców: 2. Andrzej Greszta, tr. 1. Antoni Czerniak


***

Rok szkolny 1997/1998

1997 – 2 miejsce w kategorii drużynowej podczas Mistrzostw Województwa Młodzików i Dzieci w LA 21 X Hrubieszów

1997 – W Hrubieszowie rozegrano Mistrzostwa Miasta w siatkę chłopców ze SPP, wyniki: 1. ZSMR Hr. nauczyciel H. Lebiedowicz, 2. LO Hr. nl Zb. Krawczuk, 3. ZSE Hr. op. M. Dziemiach

1997 - Na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23 w Białej Podlaskiej Marek Gnasiuk zdobywa brązowy medal w kat. 54 kg – 192,5 kg (85+107,5)

1997 - Na koniec sezonu LKS Unia zajmuje V miejsce w II lidze w ostatnim rzucie startowali: A. Chwedczuk kat. 76 – 270 kg (122,5+147,5), Karol,Sztucki kat. 76 kg – 237,5 kg (107,5+130), Marek Bartecki kat. 76 kg – 230 kg – (105+125), Wojciech Kiełbasa kat. 83 kg – 250 kg (110+140), Andrzej Greszta kat. 108 kg – 330 kg (145+185), Paweł Wrzyszcz 200 kg, Tomasz Jachimek 202,5 kg i 8 w III lidze.

1997 – 8 X odbyły się rejonowe przełajowe biegi sztafetowe kolejność chł.: 1. ZSMR Hr., 2. LO Hr., 3. ZSE Hr., 4. ZSMR II Hr., 5. LO Horodło, 6. ZSR Hr. skład ZSMR I: Cybulski Daniel, Majder Sławomir, Adamczuk Robert, Papuga Artur, Gardian Sławomir, Pirogowicz Wojciech, Wilczek Rafał,, Adamczyk Marcin, Jaworski Adam, Łysiak Wojciech, Brzuchala Wiesław, ZSMR II: J. Trytek, S. Zaśko, A. Rębacz, M. Hawryluk, T. Świątek, P. Klik, M. Wrona, P. Burda, Ł.Żuraw, P. Jarmoluk

1997 – 26 XI w Zamościu podczas I edycji Wojewódzkich Igrzysk Rekreacyjno – Sportowych Szkół Rolniczych Województwa Zamojskiego nasi uczniowie wygrali: sztafetę z kocem, przeciąganie liny, Janek Czaban najlepszy w wyciskaniu odważnika a Mirek Kuna był w żonglerce piłką, najcelniej strzelał piłką do materaca Piotrek Stadnicki, koszykarze, trzecia w tenisie stołowym była Elżbieta Poziomkowska a drugi u chłopców Wiktor Płaksiuk

1997 – 16 XII UKKFiT w Warszawie przydzielił Nagrodę Zespołową drugiego Stopnia p. Antoniemu Czerniakowi w uznaniu zasług za szczególne osiągnięcia w pracy szkoleniowej w dziedzinie kultury fizycznej

1997 – W Siedlcach odbyły się eliminacje makroregionu środkowo – wschodniego do OSM (do lat 18) w PC kat. 64 kg Paweł Wrzyszcz 190 kg, kat. 70 kg 3. Karol Sztucki 220 kg, 4. Marek Bartecki 197,5 kg, kat. 76 kg 2. Wojciech Kiełbasa 247,5 kg, kat. 83 kg 1. Andrzej Chwedczuk 250 kg, 4. Tomasz Jachimek 197,5 kg, kat. +99 kg Krzysztof Ostrowski 197,5 kg

1997 – W Tomaszowskim Domu Kultury podsumowano osiągnięcia sportowców Zamojszczyzny m.in. wyróżniono Andrzeja Gresztę

1997 – Rozwój wyników Andrzeja Greszety

1993 – dwubój 175 kg (rwanie 77,5 + podrzut 97,5)

1994 – 245 kg (110 + 135)

1995 – 285 kg (125 + 160)

1996 – 317,5 kg (142,5 + 177,5)

1997 – 330 kg (150 + 182,5)

1998 – 22 I chłopcy zajęli II miejsce w rejonowych igrzyskach młodzieży szkolnej w piłce siatkowej

1998 – 4 III w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkół Rolniczych – Leśnych w tenisie stołowym gdzie szkoła zajęła I miejsce w składzie: Wiktor Płaksiuk, Paweł Wilczyński, Elżbieta Poziomkowska, Tomasz Hryniewicz, Adam Sacharczuk

1998 – 16 III w Miączynie w Finale Halowej Piłki Nożnej SPP o puchar przew. WZ LZS w Zamościu chłopcy zajęli 2 miejsce w składzie: M. Kuna, T. Cioch, P. Stadnicki, J. Jasina, T. Kwaśniewski, M. Góra, T. Hrab, P. Adamczuk, K. Okoniewski, G. Szczepaniak


***

Rok szkolny 1998/1999

1998 – 30 IX Hrubieszów 1 miejsce w RIMSzk. W szt. Bieg. Przeł. Chł. w składzie jak niżej

1998 – 01 X Tomaszów L. 3 miejsce w WIMSzk. w sztafecie przełajowej chłopców 10 x 1000 m w składzie: Pirogowicz Wojciech, Szlęzak Marcin, Antczak Mirosław, Jaworski Adam, Gardias Sławomir, Adamczuk Piotr, Martyniuk Emil, Jarmoluk Paweł, Frel Artur, Koszałko Łukasz, r. Kondratiuk Marcin

1998 -  W Zamościu ZSMR wywalczył 1 miejsce drużynowo podczas Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Województwa w młodzikach, najlepsi: Emil Gniecki wzwyż, w dal, Michalczyk Marcin w kuli i 2. w oszczepie, Tomasz Magdziak 60 m, 3. w dal, Artur Frel 300 p.pł., Koszałko Łukasz 2. 300 p.pł., Emil Martyniuk 4. w dal, sztafeta 4 x 100 m 1 miejsce

1999 – 19 I w hali w Hrubieszowie szkoła wywalczyła 2 miejsce podczas ostatnich Mistrzostw Okręgu Zamojskiego w LA SPG

1999 – Po zajęciu 2 miejsca w zamojskim rejonie w lidze LA SZS SPG chłopcy zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego

1999 - 19 V Zamość Mist. Woj. Lub. LZS i szkół Roln. wygrali: chł. 1982 i mł. E. Gniecki wzwyż 1.82, Ł. Koszałko 400 m. 51,82, pkt. szkół 3. ZSMR Hr.

1999 – 22 V w I Halowym Turnieju PN SPP o Puchar Wojewody Lubelskiego chłopcy zajęli 1 miejsce w składzie: Grzegorz Szczepaniak, Sławek Wojtowicz, Piotr Kaczmarek, Sławek Wygachiewicz, Adam Onkiewicz, Wojtek Jaroński, Paweł Jarmoluk, Sylwek Dziadosz, Tomek Hryniewicz, Paweł Burda


***

Rok szkolny 1999/2000

1999 – 12 IX w Hrubieszowie odbył się III rzut I ligi w PC, Unia w oparciu całkowitym o zawodników ZSMR w Hr. zajęła 1 miejsce w składzie: kat. 50 kg Artur Psionka 175 kg, kat. 69 kg Paweł Bobak 210 kg, Tomasz Łaszkiewicz 235 kg, kat. 77 kg Karol Sztucki 265 kg, Piotr Ciucki 220 kg, kat. 85 kg Marek Bartecki 260 kg. Trenerzy A. Czerniak i L. Tarnawski

1999 – 08 X Hrubieszów 1 miejsce w Powiatowych IMSzk. SPP w Szt. Bieg. Przeł. Chł. w składzie: Koszałko Łukasz, Koszałko Grzegorz, Frel Artur, Magdziak Tomasz, Martyniuk Emil, Adamczyk Marcin, Zaśko Stanisław, Klain Krzysztof, Skiba Radosław, Otręba Maciej, Pirogowicz Wojciech

1999 – Plebiscyt na 10-ciu najlepszych sportowców szkoły: 6. Łukasz Koszałko

1999 – 20 X Tomaszów L. 6 miejsce w WIMSzk. w sztafecie przełajowej chłopców 10 x 1000 m w składzie: Koszałko Łukasz, Koszałko Grzegorz, Frel Artur, Magdziak Tomasz, Martyniuk Emil, Adamczyk Marcin, Zaśko Stanisław, Skiba Radosław, Pirogowicz Wojciech

2000 – 24 I dziewczęta zajęły 2 miejsce w Otwartym Turnieju Piłki Koszykowej o Puchar Starosty Hrubieszowskiego w składzie: Monika Cegiełka, Anna Szopa, Beata R., Edyta Maksymowicz, Magdalena Stankiewicz, Anna Hukowska, Weronika Kasztelan, Iwona Ryngiel, Iwona Diduch, Anna Kaczorowska, Katarzyna Kubiak

2000 – Do Mistrzostw Polski Seniorów w PC rozgrywanych w Puławach zakwalifikowali się Piotr Ciucki kat. 77 kg, Marek Bartecki kat. 85 kg

2000 – 24 I chłopcy zajęli 2 miejsce w Otwartym Turnieju Piłki Koszykowej o Puchar Starosty Hrubieszowskiego w składzie: Tomasz Hryniewicz, Sławomir Wojtowicz, Marek Wąsiel, Radosław Bełz, Michał Telebski, Krzysztof Perehubko, Piotr Kaczmarek, Tomasz Puchalski, Marcin Cioch, Patryk Nieradko

2000 – 7 III w Piotrowicach odbyły się młodzieżowe (do l. 16) mistrzostwa województwa w PC kat. 76 kg 1. Piotr Mielniczuk 165 kg, kat. 83 kg 2. Marcin Buczek 155 kg i eliminacje do OOM kat. 56 kg 1. Artur Psionka 190 kg, 3. Arur Pomiankiewicz 162,5 kg, kat. 62 kg 1. Grzegorz Bobak 215 kg, kat. 69 kg Daniel Janaczek 227,5 kg, 2. Przemysław Dragun 222,5 kg

2000 – 17 V szkoła zajęła drużynowo 3 miejsce w punktacji końcowej szkół rolniczych na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego LZS w LA


***

Rok szkolny 2000/2001

2001 - 24 I Halowe Mistrzostwa Miasta w lekkoatletyce, wygrali: dz. 1984/85 M. Bednarz 45 pł. 8,04 M. Ufnal pchnięcie piłką lekarską 8.19, r. 1983 i st. A. Frel ZSMR 45 pł. 6,85, T. Magdziak ZSMR 45 m. 5,50, M. Michalczyk ZSMR p.lek. 12.47, pkt. szkół SPG 1. ZSMR Hr., 2. ZSR Hr., 3. ZSOd Hr.


***

Rok szkolny 2001/2002

2001 - 20 IX Hrubieszów 1 miejsce w PIMSzk. w szt. Bieg. Przeł. Chł. w składzie: Klain Krzysztof, Tucki Jerzy, Ciemięga Łukasz, Knysz Dawid, Martyniuk Emil, Frel Artur, Koszałko Łukasz, Koszałko Grzegorz, Kondratiuk Marcin, Skiba Radosław, r. Otręba Maciej

2001 - 27 IX Tomaszów L. 1 miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x1500 m Chł. w składzie j/w

__________________________________________

Uwaga !

Oczywiście osiągnięć większych i mniejszych było jeszcze więcej, ale tak jak na wstępie napisałem, to kalendarium zawiera to, co jest w kronice. Mógłbym te wiadomości uzupełnić i o inne lata, ponieważ posiadam takie materiały, są i w szkole, ale myślę, że ten materiał ucieszy sporo czytelników, w miarę uzupełniania, kiedyś je przedstawimy.

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)


zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009

Podziel się:
« wstecz

GALERIA: