Trzy medale sztangistów Unii Hrubieszów na Mistrzostwach Polski Juniorów!

Anna Piasecka, Dominik Jaros i Mateusz Rudnicki to medaliści Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w dn. 31.03 – 01.04.2012 r. w Puławach. W klasyfikacji klubowej Unia 5.

Reklamy

Mistrzostwa Polski Juniorów 2012 Puławy

 

Osiągnięcia Unistów:

Srebrny medal Anna Piasecka – 51+62 – 113 kg w kat. 48 kg.

Brązowy medal Dominik Jaros – 110 +148 =258 kg w kat. 94 kg

Brązowy medal Mateusz Rudnicki – 122 + 158 =280 kg w kat 105 kg.

7 miejsce Daniel Błazik – 108 +135 = 243 kg w kat. 85 kg

9 miejsce Mateusz Sagadyn – 90+111 =201 kg w kat. 69 kg

10 miejsce Artur Gałan – 108+132 =240 kg w kat. 77 kg

 

Do zawodów w/w osoby przygotowali trenerzy: Antoni Czerniak, Leszek Tarnawski Andrzej Greszeta.

 

Warto zauważyć, że podopieczny wychowanka Unii Hrubieszów, a obecnie trener w Agrosie Zamość Andrzej Gaweł, cieszy się z pierwszego medalu na takiej imprezie. Brązowy medal zdobył Rafał Kołtys w kat. 56 kg wyn. 170 kg(73+97). Rok wcześniej Anna Piasecka zdobyła medal brązowy.

 

Trener Leszek Tarnawski:

– Wszyscy startujący poprawili rekordy życiowe. Na wykonane 36 podejścia na pomoście zawodników Unii niezaliczone zostały tylko 6. Klub z dorobkiem 35 pkt uplasował się na V miejscu w Polsce. W klasyfikacji wojewódzkiej – lubelskie na II miejscu. Anna Piasecka jestabsolwentką a wszyscy pozostali zawodnicy uczniami Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie.

 

Medalistki i medaliści na takich mistrzostwach w historii hrubieszowskich ciężarów:

 

Mistrzostwa Polski Juniorek – 19/20 lat

 

Srebro

Sylwia Lalik

2006, Terespol

Srebro

Ewa Mizdal

2006, Terespol

Złoto

Ewa Mizdal

2007, Terespol

Srebro

Sylwia Lalik

2007, Terespol

Srebro

Marta Unkiewicz

2007, Terespol

Złoto

Dorota Chudzik

2010, Sędziszów Młp.

Srebro

Ewelina Pyrz

2010, Sędziszów Młp.

Brąz

Anna Piasecka

2011, Puławy

Srebro

Anna Piasecka

2012, Puławy

 

* Mistrzostwa Polski Juniorów – 19/20 lat

 

Brąz

Piotr Woźniak

1991, Siedlce

Srebro

Andrzej Greszeta

1996, Siedlce

Złoto

Andrzej Greszeta

1997, Siedlce

Srebro

Artur Psionka

2001, Siedlce

Srebro

Artur Pomiankiewicz

2002, Grudziądz

Srebro

Artur Pomiankiewicz

2003, Hrubieszów

Brąz

Przemysław Dragun

2003, Hrubieszów

Srebro

Andrzej Gaweł

2004, Hrubieszów

Brąz

Emil Koszałka

2006, Terespol

Srebro

Emil Koszałka

2007, Terespol

Srebro

Marcin Kondziołka

2008, Terespol

Brąz

Adam Sarzyński

2008, Terespol

Złoto

Adam Sarzyński

2009, Mrocza

Srebro

Kamil Lalik

2009, Mrocza

Brąz

Dominik Jaros

2012, Puławy

Brąz

Mateusz Rudnicki

2012, Puławy

 

Razem 25 medali, w tym: 4 złote, 14 srebrnych i 7 brązowych.

Dziewczęta dotychczas wywalczyły 9 medali a chłopcy 16. Na usprawiedliwienie dziewcząt należy wziąć pod uwagę fakt, że w hrubieszowskiej Unii zaczęły tę dyscyplinę sportową ćwiczyć dopiero w 2000 r.

 

Najlepsze i najlepsi w historii powiatu hrubieszowskiego:

Kobiety

Kat. 48 kg

1. LALIK Sylwia 62 84 146 kg 01.10. 2011, Siedlce

2. CHUDZIK Dorota 59 68 127 26.09.2009, Kościerzyna

3. PIASECKA Anna 51 62 113 31.03.2012 Puławy

4. DYRDA Iga 48 56 104 28.05.2011, Puławy

 

Mężczyźni

Kat. 69 kg

1. GAWEŁ Andrzej 110 142,5 252,5 8.05.2004 Hrubieszów

2. SARZYŃSKI Adam 108 135 243 13.03.2010, Biłgoraj

3. KOSZAŁKA Emil 107 134 241 23.02.2007, Hrubieszów

4. DRAGUN Przemysław 105 135 240 2.05.2001 Opole

20. PIETRYCZUK Mieczysław 92,5 110 202,5 1990

21. STARZEC Adrian 86 115 201 29.10.2011 Hrubieszów

22. SAGADYN Mateusz 90 111 201 17.03.2012 Hrubieszów

 

Kat. 77 kg

1. WOŹNIAK Piotr ? ? 290 1992

2. DRAGUN Przemysław 125 160 285 27.03.2004 Biłgoraj

3. CHWEDCZUK Andrzej 122,5 147,5 270 1997

4. SZTUCKI Karol 120 150 270 14.11.1999 Nowy Dwór Gdański

5. GAWEŁ Andrzej 117,5 152,5 270 27.03.2004 Biłgoraj

11. BŁAZIK Daniel 106 135 241 17.03.2012 Hrubieszów

12. JANACZEK Daniel  ? ? 240 19.11.2000 Sypniewo

13. GAŁAN Artur 108 132 240 31.03.2012 Puławy

 

Kat. 85 kg

1. CHWEDCZUK Andrzej 137,5 165 302,5 2.09.2000 Białystok

2. DRAGUN Przemysław 132 160 292 23.09.2006, Biała Podl.

3. WOŹNIAK Piotr 71 ? ? ? 272,5 1991

9. KUSIAK Marcin 112 135 247 27.06.2009, Gdańsk

10. MIELNICZUK Piotr 105 140 245 30.08.2002 Zamość

11. BŁAZIK Daniel 108 135 243 31.03.2012 Puławy

 

Kat. 94 kg

1. GRESZETA Andrzej 127,5 157,5 285 31.03.1996 Siedlce

2. RUDNICKI Mateusz 120 150 270 17.03.2012 Hrubieszów

3. KUSIAK Marcin 145 262 2.04.2006, Terespol

4. WARECKI Tomasz ? ? 260 1991

5. JAROS Dominik 110 148 258 1.04.2012 Puławy

 

Kat. 105 kg

1. GRESZETA Andrzej 150 180 330 7.06.1998 Bydgoszcz

2. DUBIEL Arkadiusz 134 166 300 04.10.2008, Stok Lacki

3. RUDNICKI Mateusz 10 122 158 280 1.04.2012 Puławy

4. KOPYTKO Kamil120 150 270 2003 Terespol

 

Uwaga!

Stale i systematycznie pracuję nad powiatowymi tabelami w podnoszeniu ciężarów w historii, mogą być jeszcze braki, ale myślę, że powoli je się uzupełni.

 

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Zdjęcia: Leszek Tarnawski

 

Na zdjęciu – brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów Dominik Jaros w rekordowym dla siebie podrzucie 148kg.