Z historii hrubieszowskiej LA

5 LAT TEMU – ROK 2001

Reklamy

– I KLASĘ SPORTOWĄ uzyskał Rafał Fedaczyński za chód na 10 km. – 43:15,02, II KLASĘ posiadali: Sylwia Dąbrowska skok w dal – 5.55 i Marek Wąsiel w kuli – 14.57;

br />- ZŁOTY MEDAL podczas Mistrzostw Polski Młodzików (do lat 15) w Bielsko – Białej zdobyła Sylwia Dąbrowska za skok w dal – 5.55 m.;

– BRĄZOWY MEDAL podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (do lat 17) w Spale wywalczył Krzysztof Klain w chodzie na 5 km. – 24:23,89;

– BRĄZOWY MEDAL podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (do lat 17) w Poznaniu otrzymał Krzysztof Klain za chód na dystansie 10 km. – 50:00,09;

– VI miej. zajął Rafał Fedaczyński podczas Mistrz. Polski w Rumii w ch.na 20 km.-1.31:46;

– V miejsce wywalczył Marek Wąsiel podczas Mistrzostw Polski Juniorów (do lat 19) w Zielonej Górze w pchnięciu kulą – 14.57;

– DWA ZŁOTE MEDALE zawisły na szyi Małgorzaty Muzyczuk po Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów w kategorii 35-39 lat w Warszawie za biegi na 60 m. p.pł. i 200 m., V miejsce w pchnięciu kulą zajął Józef Wąsiel w kategorii 50-55 lat;

– VIII miejsce zajął Rafał Fedaczyński podczas Halowych Mistrzostw Polski w Spale w chodzie na 5 km. – 21:28,31;

– XII miejsce na 15 drużyn Unia zajęła w I rzucie II LIGII w Zamościu, (1. Skra II Warszawa) najcenniejsze wyniki osiągnęli: M. Wąsiel kula – 14.30 (97 pkt.) i R. Fedaczyński w chodzie na 5 km. – 21:25,56 (94 pkt.); W II rzucie lekkoatleci nie wystartowali w związku z brakiem pieniędzy na wyjazd;

– IV miejsce zajął Artur Kern w Przełajowych Mistrzostwach Polski Młodzieżowców LZS na dystansie 4 km. W biegu Vipów 2. M. Muzyczuk, 3. K. Okoń;

– V miejsce zajął Marek Wąsiel podczas V Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Spale w rzucie dyskiem – 39.17, w kuli był VII z wynikiem 14.11;

– Chłopcy z ZSMR Hrubieszów wywalczyli Trzecie miejsce w Polsce w Finale Ogólnopolskiej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Średnich w Krakowie;

– Dziesiąte miejsce w Polsce zajęły dziewczęta z Gimnazjum Nr 2 w Hrubieszowie podczas Finału Krajowego Ligi Lekkoatletycznej w Białymstoku;

– Podczas XIX Ogólnopolskich Igrzysk LZS Szkół Rolniczych w Stargardzie Szczecińskim Srebrny medal zdobył Marek Wąsiel w kuli – 14.55, Brązowy medal sztafeta chłopców 4 x 100 m. – 44,58 w składzie: M. Wąsiel, T. Magdziak, Ł. Koszałko, A. Frel i sztafeta dziewcząt 4 x 400 m. m.in. w składzie: D. Lebiedowicz, P. Stadnicka, U. Chmielewska;

– W I rzucie Regionalnej Ligi Juniorów w Zamościu drużynowo Unia zajęła 5 miejsce, najcenniejszy wynik osiągnął Marek Wąsiel w kuli – 14.30;

– VIII miejsce zajął Emil Martyniuk podczas Finału Centralnego Czwartków LA (do lat 12) w Warszawie w rzucie piłeczką palantową – 57.50 m.;

– I miejsce zajęła Unia w Lidze wojewódzkiej młodzików w Lublinie (I rzut), najcenniejszy wynik osiągnął Bartłomiej Drożdżak za bieg na 2000 m.- 6:10,97(146 p.);

– II miejsce zajęła Unia po dwóch rundach w Wojewódzkiej Lidze Młodzików, najcenniejszy wynik osiągnęła sztafeta chłopców 4 x 100 m. – 49,18 (142 pkt.) w składzie: P. Kleczkowski, T. Kobylski, P. Czarnecki, K. Kokoszko;

– II miejsce w II rundzie zajęła Unia w Regionalnej Lidze Juniorów w Zamościu, najcenniejszy wynik osiągnął Krzysztof Klain za chód na 10 km. – 48:11,00 (129 pkt.);

– I miejsca podczas Mistrzostw Regionu Młodzików w Białymstoku zajęli: Przemysław Kleczkowski na 300 m. p.pł. – 42,70 i Bartłomiej Drożdżak na 2000 m. – 6:11,27;

– Byli zawodnicy Unii będąc studentami AWF reprezentowali AZS AWF Pol-Kres Biała Podlaska osiągając wyniki: Artur Jabłoński 5000 m. – 14:46,67 i na 10 000 m. – 31:43,51 (21 wynik w Polsce), Piotr Spas skok wzwyz – 2.13 (19 wynik w Polsce), ten ostatni był siódmy w Halowych Mistrzostwach Polski w Spale z wynikiem 2.05;

– Byli zawodnicy Unii bracia bliźniacy Marek i Janusz Kudykowie reprezentowali Start Lublin osiągając na 400 pł. wyniki:52,76 (13 wynik w Polsce) i 53,96 (26);

– Była zawodniczka Unii 41-letnia Barbara Paczos reprezentująca Stal Mielec przebiegła półmaraton w 1.28:54;

– Rafał Fedaczyński zajął III miejsce w zawodach na 10 km. – 43:15,00 o Złote Buty J. Kilińskiego w Warszawie, Krzysztof Klain w Juniorach był II 48:11,00;

– W III Plebiscycie na Najlepszych sportowców Powiatu Hrubieszowskiego wygrała Sylwia Dąbrowska, 2. Marek Wąsiel, 3. Fedaczyński Rafał, 4. Justyna Paczała 7. Małgorzata Muzyczuk, 8. Artur Kern, 9. Tomasz Magdziak, 10. Krzysztof Klain, wśród szkoleniowców: 1. M. Kitliński, 3. M. Muzyczuk, 4. Andrzej Kulczyński;

– W Plebiscycie „Rygodnika Zamojskiego” na najlepszych sportowców zamojszczyzny 10. Rafał Fedaczyński, wśród trenerów 5. Marek Kitliński;

– Wypożyczony z Unii do Nefrytu Lubartów Piotr Kitliński zajmuje systematycznie czołowe miejsca w Międzynarodowych biegach ulicznych; XI Bieg „Unii Horodelskiej” – półmaraton: K. 1. Stafa Agnieszka Leżajsk 1.24:45; 2. Karpińska Magdalena Radzyń; 3. Jeż Alicja Rzeszów; 6. Muzyczuk Małgorzata Unia; M. 1. Zeruk Anatolij Ukraina 1.07:40; 2. Kitliński Piotr Nefryt Lubartów; 3. Jabłońska Artur AZS Biała Podl.; 4. Okoń Krzysztof Unia; III Bieg Herbowy – 4 km.; K. 1. 1. Gruca Dorota Agros Zamość; 2. Ragulina Natalia Ukraina Zaporoże; 3. Jakimowicz Natalia Ukraina Łuck; M. 1. Błasiński Artur Radom; 2. Kuzdra Dariusz Agros Zamość; 3. Zaczepa Sergiej Ukraina Łuck; VIII Bieg Cukrownika w Werbkowicach, K.: 1. Bąk Justyna Skra Warszawa 24:02,50; 2. Gruca Dorota Agros Zamość; 3. Jabłońska B. Nefryt Lubartów; M. 1. Kuzdra Dariusz Agros Zamość 21:55,00; 2. Kitliński Piotr Nefryt Lubartów; 3. Krust Andrij Ukraina;

– Absolwentka LO dla prac. w Hrubieszowie Dorota Gruca reprezentująca Agros Zamość zajęłą III miejsce w Półmaratonie w Berlinie 1;11:56. V miejsce w biegu na 25 km. w Berlinie 1.28:27, zwyciężyła w Biegu Fiata w Bielsko – Białej na 10 km. – 33:40 i półmaratonie w Radzyminiu 1.17;07. Zdobyła Srebrny medal podczas Mistrzostw Polski w Bydgoszczy na dystansie 5000 m. – 16:07,08 i złoty na 10 000 m. – 34:05,97. Złoty medal w półmaratonie rozegranym w Pile 1.13:39;

– Stanisław Marzec z Agro Natura Nałęczów, który reprezentował Unię w zawodach Ligowych został Górskim Mistrzem Polski w Korbielowie na dystansie 9 km. przewyższenie 950 m. w stylu alpejskim wynikiem 47:53;

– Joanna Baj z AZS AWF Biała Podlaska trenowana przez byłego zawodnika Unii Janusz Wilczka została Mistrzynią Polski w chodzie na 10 km. – 46:24;

– Olgierd Stański i Marzena Wysocka z AZS AWF Biała Podlaska podopieczni Hrubieszowiaka Krzyszofa Stipury zdobyli złote medale na Mistrzostwach Polski a Andrzej Krawczyk srebrny wszyscy w rzucie dyskiem;
Opracował – mak