DEN w SP nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie i Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie odbyła się wspólna uroczysta Akademia z tej okazji, oddając hołd nauczycielom i administracji szkolnej, za trud w przygotowaniu do normalnego i aktywnego życia dzieci i młodzieży.

Reklamy

Akademia przebiegała pod hasłem:

W wychowaniu chodzi właśnie o to,
Ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem
O to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał:
Aby więc poprzez wszystko, co ma, co posiada,
Umiał bardziej i pełniej być człowiekiem. To znaczy, ażeby również
Umiał bardziej być
Nie tylko z drugimi, ale i dla drugich.

Akademię rozpoczęła dyrektor SP nr 2 w Hrubieszowie p. Halina Kowalczuk, witając przybyłych gości, w tym emerytowanych nauczycieli oraz licznie zgromadzone dzieci i młodzież. Uczniowie pod kierunkiem p. Agnieszki Ślażyńskiej, p. Beaty Caboń i p. Beaty Lichoń – Fabrowskiej przygotowali spektakl, w którym toczyła się walka dobrego i złego zachowywania się. Najważniejsze, że w podsumowaniu nastąpiło ogólne pojednanie, czego należy sobie życzyć w naszym codziennym życiu i jak widać, w różnych walkach na tzw. „Górze. Dodatkowo wystąpiła grupa rytmiczno – taneczna, przygotowana przez p. Annę Sobczak. Nad nagłośnieniem czuwał p. Krzysztof Dąbrowski.

Oczywiście nastąpiły życzenia dla bohaterów uroczystości od ks. prałata Andrzeja Puzona, przedstawicieli Jednostki Wojskowej w Hrubieszowie, przewodniczących Komitetów Rodzicielskich z obu szkół, dyrektora Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie p. Artura Dąbrowskiego.

Nastąpił też miły moment dla wyróżnionych nauczycieli, którzy za swoją intensywną pracę otrzymali nagrody Dyrektorów z obu szkół, a niektórzy 14.10. otrzymają podczas miejskich uroczystości nagrody Burmistrza Miasta. Zostały również wręczone kwiaty od dzieci i młodzieży. Z kolei zdecydowana większość pracowników Oświaty zasiadła do wspólnego obiadu, okraszonego smacznymi ciastkami, a dodatkowo każdy otrzymał do domu wielką tabliczkę czekolady oraz laurkę z życzeniami

Jakże nie pisać wierszy,
Jakże nie płonąc w podzięce.
Za dar najpiękniejszy,
Za SERCE.

Tymi słowami pragniemy
Przekazać najserdeczniejsze życzenia
Za wielką cierpliwość, wyrozumiałość
I trud włożony w Nasze wychowanie.

Podpisali
Dyrekcja, grono Pedagogiczne, uczniowie SP nr 2 i G. 2 Hrubieszowie.

Aby komuś było przyjemnie, ktoś to musiał przygotować, więc należą się również wielkie podziękowania i dla pracowników kuchni oraz świetlicy szkolnej, w tym bardzo miłych i zgrabnych stażystek, notabene w większości absolwentek tych szkół.

Ja osobiście (a myślę, że już mogę i w imieniu pozostałych emerytów) podziękować dyrektorom obu szkół, że nie zapominają o byłych pracownikach ich placówek, ponieważ jest to wzruszające, że można się spotykać z tymi, z którymi się przez wiele lat pracowało, aby przekazać dzieciom i młodzieży swoją wiedzę i przygotować ich do normalnego, lecz intensywnego i pełnego niespodzianek życia.

***

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)