REKLAMA

C3 Zwyżka

LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Hrubieszów: Aby było bezpieczniej

Dodał: mac

Data dodania: 2017-04-19

Budowa ronda na skrzyżowaniu w dzielnicy supermarketów, aktywne podświetlane przejścia dla pieszych przy szkołach, dwa parkingi w Śródmieściu, dwie ścieżki rowerowe, a także kilka propozycji zmian organizacji ruchu drogowego – to niektóre inicjatywy zgłoszone podczas spotkania poświęconego poprawie bezpieczeństwa na drogach w Hrubieszowie.

Reklama

 

Spotkanie odbyło się 6 kwietnia w Urzędzie Miasta.


Więcej:

http://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/3374,hrubieszow-aby-bylo-bezpieczniej


źródło: kronikatygodnia.plPodziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 9

hehe a zielonych się czepiają .. popatrzcie na siebie, też niezła jazda w mieście. tylko żal, bo swojego pana kronikarza nie mają.

2017-04-21 12:05:15 | autor: #ten#od#zielonych#

Hrubieszów Miasto nowa odsłona! Głowa miasta i prokuratura? Tak jest, że podobno droga kupiona za społeczne „piniądze” dla którejś ze władz naszej lokalnej. Takie plotki krążą. Nie wiem nie, nie wnikam, kto zorientowany to wie, a kto nie wie niech sprawdzi. Społeczne pieniądze czyli nasza kasa, mieszkańców najdalej wysuniętego na wschód miasta polski! I drona w nagrodę dostali służba nie drużba. A za to wszystko? Za podlizanie się, bo prokuratura węszy… hahahahhahaha

2017-04-21 12:02:33 | autor: grzechu1234

Skoro rozmawiają o poprawie bezpieczeństwa i organizacji ruchu to może warto zwracać więcej uwagi na źle zaparkowane pojazdy. Zauwazyłem że u nas nie obowiązują przepisy o zakazie zatrzymywania w odległości 10 metrów od skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Kolejna sprawa to dostawcy na Ludnej włączają awaryjne i stoją na ulica pod sklepami chociaż parę metrów dalej są wolne miejsca.

2017-04-19 14:27:23 | autor: Remik

Jak koszt przemalowania jest mały to po co przepłacać?

2017-04-19 14:18:10 | autor: B**

Dlatego piszę, niepotrzebny stres, news napisany ogólnikowo. Ale nie to jest tu przedmiotem dyskusji.
Co do pierwszeństwa Kolejowej nad Basaja, wg mnie można (koszt mały, przemalują znaki) ALE bezpieczniejsze i bardziej uzasadnione będzie rondo, miejsca jest dużo na jego budowę.
Miejmy tylko nadzieje, że decyzja zostanie podjęta na bazie odpowiednich badań najlepszymi możliwymi technikami, badaniem natężenia ruchu, liczbą zdarzeń drogowych w tym miejscu etc.

2017-04-19 14:08:48 | autor: zwyrol

zwyrol: no to jak widać autorowi nie chciało się doprecyzować bo skrzyżowań jest co najmniej 3 w tej "dzielnicy" i właśnie piszę o tym, że nie rondo tylko zwykłe skrzyżowanie gdzie ul. Kolejowa miałaby pierwszeństwo nad Basaja - tutaj rondo nie jest potrzebne. światła też nie(uprzedzając kolejne pomysły)

2017-04-19 13:10:36 | autor: byly hrubieszowiak

byly hrubieszowiak'u, właśnie o przebudowę skrzyżowania BasajaKolejowa chodzi, by tam powstało skrzyżowanie z ruchem okrężnym.
O rondach na zjazdach do marketów nie ma słowa... Nad interpretowałeś, niepotrzebny stres.

2017-04-19 12:20:07 | autor: zwyrol

Dokładnie Były już pisałem kiedyś, że powinna wrócić poprzednia organizacja ruchu. Basaja to dojazd do marketów nie musi być to ulica z pierwszeństwem.

2017-04-19 12:18:24 | autor: B**

Jakie ronda? Wszędzie się odchodzi od tego typu rozwiązań, które tylko powiększają korki. Albo trzeba było zmusic włascicieli marketów do budowy wjazdów bezkolizyjnych albo niech teraz klienci czekają na podporządkowanych i decydują się na ten sklep, który ma lepszy dojazd.
.
Skoda żeby jeszcze podatnik sponsorował remonty dróg przy zagranicznych supermarketach.
.
Newralgiczne jest skrzyżowanie kolejowa/basaja, gdzie teraz po otworzeniu obwodnicy pierwszeństwo powinno zostac przywrócone tak jak było to kiedyś, czyli wyłącznie na ulicę kolejową. A jak komuś się nie podoba że będzie stał na podporządkowanej - to niech robi zakupy w Koszarach

2017-04-19 10:47:37 | autor: byly hrubieszowiak