Kształcimy fachowców

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Zespół Szkół nr 1 (ul. Zamojska 18A) ma swój niemały wkład w kształcenie zawodowe. Tutaj, w ramach zajęć praktycznych uczniowie przygotowują się do wykonywania konkretnych zawodów, szkoląc swoje umiejętności. Efekty ich pracy są widoczne w środowisku lokalnym.

Klasa w zawodzie krawiec szyła ostatnio ubranka komunijne dla dziewczynek i chłopców oraz pelerynki. Z naszej oferty skorzystały parafie z Hrubieszowa, Teratyna, Sahrynia, Ślipcza – mówi pani Danuta Przystupińska, ucząca tego zawodu.

Uczniowie technikum (w zawodzie technik żywienia) i zasadniczej szkoły zawodowej (kucharz małej gastronomii) również mieli ręce pełne pracy. Ostatnio przygotowywali catering na takie imprezy, jak: otwarcie wystawy Troja, plebiscyt na najlepszego sportowca, 20-lecie GOPS-u w Hrubieszowie oraz catering dla ZNP i Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego. Przede wszystkim serwowane były przystawki, dania główne z drobiu i ryb, różnego rodzaju sałatki oraz ciasta i napoje – mówi pani Anna Gałka – nauczyciel przedmiotów gastronomicznych.

Nie próżnowali także uczniowie w zawodach murarz i technolog robót wykończeniowych w budownictwie i elektryk. Zostały zregenerowane chodniki odpływowe wokół budynków. Działy elektryczne wyposażyliśmy w stanowiska do ćwiczeń, tak, aby mogły się tu odbywać egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe – informuje pan Wojciech Jakulewicz – zastępca kierownika warsztatów i jeden z nauczycieli praktycznej nauki zawodu – stacja kontroli pojazdów i kilka pracowni zostały wyposażone w komputery z dostępem do Internetu. Został również przeprowadzony całkowity remont pracowni gastronomicznej. Działy ślusarskie i spawalnicze wykonały schody ewakuacyjne przy budynku szkolnym – dodaje.

Dobry specjalista nawet w czasie kryzysu znajdzie zatrudnienie na krajowym lub zagranicznym rynku pracy. Niezdecydowanych i zdecydowanych gimnazjalistów zapraszamy do kontynuowania nauki w Zespole Szkół nr 1w Hrubieszowie.

Magdalena Harapiuk / Zespół Szkół nr 1

zobacz zdjęcia »