LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

PAN: Zapaść grozi niektórym miastom. Hrubieszów 20. na liście

Dodał: mac

Data dodania: 2017-08-11

Według analizy Polskiej Akademii Nauk 122 średnim polskim miastom grozi finansowa zapaść. W pierwszej dwudziestce znalazły się Kraśnik, Chełm, Zamość i Hrubieszów.

Reklama

 

Wśród największych problemów rozwojowych naukowcy wymieniają m.in. spadek liczby ludności. Chodzi o odpływ głównie osób młodych i wykształconych.

 

Więcej:

http://www.dziennikwschodni.pl/lubelskie/niektorym-miastom-woj-lubelskiego-grozi-zapasc,n,1000203742.html

 

źródło: dziennikwschodni.pl

 

Podziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 22

A jeszcze zapytam czyje interesy reprezentuje Burmistrz skoro te głośne projekty przy HOSiR to inwestycja prywatna? Czyżby burmistrz miał czyjeś plany i obiecuje, że nam to pobuduje za częściowo nasze pieniądze a własność będzie prywatna? B**ty w temacie siedzisz ,to napisz, kogo reprezentuje burmistrz. Zadziwiło mnie to, co napisałeś że to inwestycja prywatna, którą burmistrz nagłaśnia wszędzie.

2017-08-13 22:10:11 | autor: newer

hrubek2 zalew by służył wszystkim, bez względu na wiek, czy grubość portfela o ile byłby publiczny. Tylko trzeba to mądrze zorganizować . A jak słysze brednie o trudnościach w wykopaniu torfu tle afery śmieciowej to tracę wiarę w ludzi.

2017-08-13 22:04:12 | autor: newer

hrubek2 wytłumacz to myślącym inaczej . Bo ktoś typu Sulewski sobie wymyślił budowę hotelu i kortów z dofinansowaniem unii i miasta. Oni to zbudują dla siebie, a nie dla ludzi.

2017-08-13 21:58:36 | autor: newer

może w końcu dotrze , że zalew to nie tylko kapiel, to ryby, żaglówki, kajaki, rowery wodne, to w końcu flora i fauna której teraz brak, to właśnie w lasku pola namiotowe, kempingowe, to mała gastronomia , to handel to szansa na rozwój panie B**, dziwie się że wielu decydentów tego nie dostrzegało i nie dostrzega, to takża szansa na rozwój Wolicy i nowe mozliwości wykorzystania potencjału lokalnego

2017-08-13 19:12:20 | autor: hrubek2

B**bredniami to ja nazywam twoje komentarze do moich wpisów. Ty albo Zając jesteś ,albo jego wyznawca, który chce pojeździć podziemnymi ścieżkami rowerowymi. Ogarnij się człowieku, bo z takim myśleniem daleko nie zajdziesz. A co do zalewu to Starosiele ,Krasnystaw, Poniatowa, Krasnobród i inne tego typu wioski się rozwijają dzięki zalewom. Jak myślisz, że herbatków sie rozwinie, dzięki kortom tenisowym to współczuje ci. Denerwują mnie typy twojego pokroju co myślą ze wszystko wiedza i nie patrzą na biedniejsza ludność regionu. Myślisz, że taki kowalski będzie zadowolony z aquaparku za 30zł za godz czy bardziej się ucieszy, że na ryby pójdzie nad zalew, czy z dzieciakami poleżeć za free ? Niech władza przestanie myśleć jak nabijać kasę, tym co już ja mają, a zacznie myśleć o Kowalskich z okolicy.

2017-08-12 21:41:54 | autor: newer

B** ja *****... ty jakiś down jesteś, chyba skandy
ci chyba wyjaśnił, jakie można mieć korzyści z tego, a swoje podatki to teraz wsadzisz w rekultywacje rekultywacji kuropatwy. Przez następne 5 lat będziemy spłacać utylizacje tych śmieci. A temat zalewu przewija się już kilkadziesiąt lat i jak na razie jest najmądrzejszy. B** ok daj państwowa ziemie zarośnięta chwastami pod dzierżawę ,potem ja sprzedaj za grosze a za 10 lat się okaże, że cały HOSiR jest prywatny. B** Chmielaki nawiązując do Krasnegostawu, w którym też gów... było jak w Hrubku. Widze, że ty światowy ć jesteś jakiś , skoro tak piszesz, że nigdzie nie byłem. Ty pewnie u Niemca za grosze zap..ier.. w brukselce i teraz taki światowiec z ciebie. Nie rozśmieszaj mnie gościu swoimi wpisami, bo więcej świata zwiedziłem niż ty.

2017-08-12 21:11:32 | autor: newer

ci chyba wyjaśnił, jakie można mieć korzyści z tego, a swoje podatki to teraz wsadzisz w rekultywacje rekultywacji kuropatwy. Przez następne 5 lat będziemy spłacać utylizacje tych śmieci. A temat zalewu przewija się już kilkadziesiąt lat i jak na razie jest najmądrzejszy. B** ok daj państwowa ziemie zarośnięta chwastami pod dzierżawę ,potem ja sprzedaj za grosze a za 10 lat się okaże, że cały HOSiR jest prywatny. B** Chmielaki nawiązując do Krasnegostawu, w którym też gów... było jak w Hrubku. Widze, że ty światowy ć jesteś jakiś , skoro tak piszesz, że nigdzie nie byłem. Ty pewnie u Niemca za grosze zap..ier.. w brukselce i teraz taki światowiec z ciebie. Nie rozśmieszaj mnie gościu swoimi wpisami, bo więcej świata zwiedziłem niż ty.

2017-08-12 21:11:17 | autor: newer

pisałem, malkontentów wiecznych krytykantów trzeba olewać, nie tylko żaglówki ale również w okresie zimowym sporty typu bojery czy tez łyżwiarstwo, fakt potrzebny duzy akwen a tam jest idealne miejsce, madra władza powinna dogadać się z okolicznymi gminami i powiatem i działać, to jedyny rozsadny kierunek, na tym terenie nie ma co liczyc na wielki przemysł, trzeba postawic na wykorzystanie walorów tego terenu, czyste powietrze, właśnie brak trujacego przemysłu, nalezy rowniez wykorzystać w okresie zimowym górki na Tatarskiej Górze, w latach 50-tych ubieglego wieku hrubieszowska młodzież szalała tam na nartach, ale panie z gwiazdkami żeby to zrozumieć trzeba miec otwarta głowę a nie grać rycerza

2017-08-12 14:11:17 | autor: skandy

Wh dlaczego pod każdym postem te same brednie umieszczasz? Wyrwane z kontekstu ścieżki rowerowe i hotel który był inwestycją prywatną zarzuconą czapkami przez szanownych forumowiczów bo jak można dać plac pod dzierżawę niech tam chwasty dalej rosną. A huczwa zarosnieta nie jest własnością miasta a ja nie chcę aby moje podatki szły na coś co kto inny powinien zrobić. Typu chmielaki haha może jeszcze tytoniaki albo dzień papryki. Skąd ty mieszkasz a z tym zalewem to polewka. Wy to chyba poza Hrubieszów nosa nie wyscibiacie. Żaglówki dobre sobie.

2017-08-12 12:52:02 | autor: B**

Sympatia ja nie głosowałem nigdy na nich .

2017-08-11 21:48:16 | autor: newer

Sami ich wybieracie... tych od podziemi, hoteli i Aquaparkow, śmieciowych interesów ;-)

2017-08-11 21:21:17 | autor: Sympatia

skandy powiedz to temu od podziemnych ścieżek rowerowych. Woli wymyślać aquapark jakiś. Fakt ci, co mają posadki urzędowe, to ich będzie stać na to, ale z wiosek to raz na rok ktoś przyjedzie. Byłby zalew to i może jakieś imprezy typu chmielaki by były coś by sie działo. A ci idioci chcą kurort dla siebie wybudować. Bezsens jakiś i porażka te nasze władze są.

2017-08-11 20:47:59 | autor: newer

kiedy w końcu zrozumiemy żę tylko zalew i to duży zalew da szansę rozwojową miastu. łąki wokoł lasku Dębinka to idealne miesce na ten cel. ryby. żaglówki. pola namiotowe. przyciagną turystów.czyste tereny. brak przemysłu to dzisiaj atut. przedwojenni włodarze miasta wiedzieli o tym i były plany budowy zalewu własnie tam. jeden z pierwszych radnych miasta Pan Stanisław Pilipczuk ma dużą wiedzę w tym zakresie. należy przestać snuc mało realne plany i czekać na cud. trzeba działać. zawsze pojawią się malkontenci ktorzy wszystko skrytykują. ich trzeba po prostu olać. miasto umiera na naszych oczach. jeżeli nic nie zrobimy by je ratować będziemy Hrubieszowem koło Werbkowic

2017-08-11 20:04:20 | autor: skandy

jeltahusti tak jak piszesz z dotacją z PUP czy z UE każdy weźmie takiego pracownika, jak ZUS-u nie trzeba płacić. Niektórzy to robią tak, że zatrudniają i zwalniają tych samych pracowników, żeby wybrać te dotacje. Nieźle kombinuje PUP, skoro tak robi. W czasie gdy zwolnią tego pracownika, to dalej pracuje w tej firmie, tyle że na czarno a zarejestrowany w PUP jest. 80% ofert pracy jest lewa w PUP, bo na te miejsca są już ludzie od momentu złożenia zapotrzebowania, a chodzi tylko o te dotacje. Wątpię, żeby nikt z urzędu nie wiedział, o co w tym chodzi a może i pomagają niektórym tak robić, Dup... tylko ludziom zawracają, że jest wolny etat i z kogoś idiotę robią.

2017-08-11 19:29:41 | autor: newer

Też mi nowina w 2004/2005 Newsweek pisał, że Hrubieszów to najszybciej wyludniające się miasto w Polsce. Nie ma co się dziwić. Pracę ma tylko czerwona ośmiornica wcześniej spod znaku PZPR a teraz PSL. Rodzinnie się obsadzają w urzędach. Sklepikarzy wyparły markety, to nawet sklepiku się już nie opłaci mieć. I kto zdrowy i mający fach w reku tu zostanie i po co?. Teraz może nam tylko grozić katastrofa ekologiczna, jak już władze biznes na śmieciach zaczynają robić i potajemnie zakopywać to pod ziemią. Także śmieszy mnie każda nowa fantazja burmistrza (podziemne ścieżki rowerowe ,aquapark, hotel nad brzegiem Huczwy). Przecież to jakieś brednie są pod wyborców. Może by duży zalew coś ruszył miasto, ale trzeba by było o niego dbać, a nie tak jak Huczwa trawą zarośnięta i zasyfiała.

2017-08-11 19:17:13 | autor: newer

Ludzie tu niewdzięczne mieszkajo! PSL powiatowy próbował stworzyć miejsca pracy w Strzyżowie! To niewdzięczniki anonimy pisali! Wicie ile tam by miejsc pracy powstało? Jakby tak zamiast koparkami ręcznie te TIR-y śmieci zasypywać! Byłaby robota dla połowy miasta! A bez ZUSów, podatków pensje byłyby wyższe! :)

2017-08-11 19:14:11 | autor: Bożydar

Nieaktualne dane mają Ci naukowcy! ;) Tu zapaść jest od kilku lat! Może być jeszcze gorzej? ;)

2017-08-11 19:11:34 | autor: Bożydar

Miastu z klimatem nie grozi hahahahah

2017-08-11 14:03:11 | autor: Nowiny

Tylko w ciągu ostatniego roku wyjechało z Hrubieszowa na stałe 10 bliskich osób z mojego otoczenia. Zakładam, że każdy ma podobnie. A to tylko ostatni rok biorę jako przykład.

2017-08-11 13:26:09 | autor: yarema

Zapaść to u nas jest już od wielu lat, jedyne gorsze co nam może grozić to katastrofa. Nawet pies z kulawą nogą u nas nie zawita bo wrony już zawracają.

2017-08-11 10:51:17 | autor: a007

Wcale Ci się nie dziwię, tutaj nawet na staż nie chcą brać, a jak jest staż z UE to ich (pracodawców) nic nie kosztuje, nie muszą mnie potem zatrundiać jak z PUP. Nawet darmowy pracownik im nie pasuje. Chyba się boją że im na ręce ktoś będzie patrzył.

2017-08-11 10:35:53 | autor: jeltahusti

Jeśli nie powstaną fabryki i godne wynagrodzenie , większość młodych ludzi wyjedzie za praca za granice , lub do wielkich miast , przykładem jestem ja sam , wyjechałem z Hrubieszowa za praca w 2004 roku ....