15 lipca 2024

Sytuacja na rynku pracy w Hrubieszowie

Hrubieszów to jedno z tych polskich miast w którym bezrobocie utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Stopa bezrobocia oscylująca na poziomie 13 procent według GUS, to znacznie więcej a niżeli średnia krajowa.

 

Bliźniacze miasta położenie w centralnej Polsce mogą się pochwalić 4 lub 5 procentowym bezrobociem. Liderem niskiego bezrobocia jest Poznań z bezrobociem na poziomie 1,2 procenta. Niestety położenie Hrubieszowa nie ułatwia zadania, nasz okręg Lubelski nie może liczyć na takie inwestycje jak Wielkopolska.

Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Hrubieszowie dostrzegli problem i podejmują działania zmierzające do aktywizacji osoby bezrobotne. Dziś na stronie Urzędu Pracy możemy przeczytać, że prowadzony jest nabór na szkolenia grupowe, oferta skierowana jest do 12 mężczyzn (bezrobotnych), szkolenie w zakresie: „Kierowca operator wózka jezdniowego z napędem mechanicznym”. Kolejna akcja Urzędu kryje się pod hasłem „Młody przedsiębiorczy aktywizacja osób bezrobotnych do 30 roku życia”. Dodatkowo dowiadujemy się że Urząd Pracy w roku bieżącym posiada zabezpieczone środki finansowe które można przeznaczyć na staże, szkolenia, oraz środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej a finanse przeznaczyć na wyposażenie /doposażenie stanowiska pracy.

Niestety bezrobotny z Hrubieszowa lub okolic, musi podjąć większe starania (a niżeli przykładowy mieszkaniec Poznania) aby zdobyć pracę. Co można zrobić aby zwiększyć swoje szansy na zdobycie wymarzonej pracy? Pierwszy krok to znalezienie odpowiedniej oferty pracy i napisanie CV dopasowanego do konkretnego stanowiska. A jak to zrobić? Wskazówki znajdziesz na otokariera.pl Aby zyskać przewagę nad konkurentami trzeba również dołączyć do CV list motywacyjny, jeden i drugi dokument musi być dopracowany, skorzystaj z dobrego poradnika, jak napisać list motywacyjny otokariera.pl/list-motywacyjny.

Praca od nowego roku jeszcze bardziej się opłaca a to za sprawą nowej niższej skali podatkowej od umów o pracę. Dla młodych do 27 lat, jest to zerowy podatek PIT dla całej reszty jest to 17 procent. Dlatego warto z tego skorzystać. Nawet jakby to wymagało poszukiwania pracy poza miejscem zamieszkania choćby w Lublinie czy Warszawie.

 

(tekst i fot. mat. partnera)