27 kwietnia 2024

Turniej osób niepełnosprawnych

W dniu 01 grudnia 2007 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Hulczu gm. Dołhobyczów odbył się IX Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych – Oszczów 2007.

Organizatorami byli Wójt Gminy Dołhobyczów, Warsztat Terapii Zajęciowej w Oszczowie i Zespół Szkół w Hulczu. Turniej organizowany jest od 1999 roku dla uczestników WTZ-tów o różnym rodzaju niepełnosprawności – nie tylko jak w przypadku Olimpiad Specjalnych z niepełnosprawnością intelektualną.

Na turniej przyjechało 86 zawodników z 19 WTZ woj. lubelskiego. W rozgrywkach brały udział reprezentacje WTZ-tów z : Biszczy, Chełma – dwa, Dominikanówki, Hrubieszowa, Józefowa, Komarowa, Krasnegostawu, „Roztocze” z Lublina, Nałęczowa, Ostrowa Lubelskiego, Oszczowa, Rozłopów, Tomaszowa Lub., Werbkowic, Wojsławic, Zamościa przy Parafii św. Michała , Zamościa przy PSOUU i Zwierzyńca.

W kategorii kobiet I miejsce zajęła reprezentantka WTZ Hrubieszów Beata Oliwiak, II miejsce Anna Taras WTZ Komarów i III miejsce Anna Prus z WTZ Oszczów.

W kategorii mężczyzn finał zdominowali reprezentanci WTZ Józefów – wygrał Leszek Bździuch, II miejsce zajął Krzysztof Pastuszek, a III miejsce Dominik Bizuga z WTZ Rozłopy.

Aktu dekoracji oraz wręczenia nagród i dyplomów dokonali: Sekretarz Powiatu Pan Zdzisław Kosakowski, Wójt Gminy Dołhobyczów Pan Józef Demendecki, kierownik GOPS Dołhobyczów Pani Małgorzata Podpora oraz Panie Anna Piluś i Anna Tudryn z PCPR w Hrubieszowie.

Nagrody dla zwycięzców ufundował samorząd powiatu hrubieszowskiego, a medale i statuetki oraz upominki dla wszystkich uczestników samorząd gminny.

Posiłek dla uczestników sfinansował Wójt gminy Dołhobyczów, a społecznie przygotowały Panie kucharki z Zespołu Szkół w Hulczu.

Salę gimnastyczną udostępnił Dyrektor ZS Pan Mirosław Sobczuk.

Sędziowaniem zajęli się wolontariusze z Dołhobyczowa pod kierunkiem Pana Jana Karczewskiego.

Całość prowadził kierownik WTZ Oszczów Rafał Zieliński.