Relacje z obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w zamojskich szkołach średnich, ciekawe wywiady, zapowiedzi koncertów, a także propozycje zdobycia nowych kwalifikacji dla nauczycieli – to wszystko znajdziecie w najnowszym numerze Gazety Akademickiej „Skafander”.
Wydanie otwiera wywiad z Katarzyną Noworol, absolwentką pedagogiki w PWSZ w Zamościu, a obecnie pedagogiem szkolnym w Zespole Szkół Społecznych w Zamościu. „To praca, o jakiej marzyłam” – mówi Kasia i opowiada o zaletach kształcenia praktycznego w zamojskiej uczelni. Bohaterem innego wywiadu jest nowy-stary prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk, który w ostatnich wyborach samorządowych uzyskał zaufanie mieszkańców Hetmańskiego Grodu. Prezydent Wnuk opowiada o planach rozwoju miasta i przedstawia wizję sprawowania urzędu w nowej kadencji.
Ponadto w tym numerze przeczytacie o gościu z Włoch, jaki odwiedził PWSZ w Zamościu. Był nim prof. Stefano De Marchi, wykładowca matematyki Uniwersytetu Padewskiego. W przyszłym roku dojdzie do podpisania umowy o współpracy między zamojską uczelnią a włoskim uniwersytetem. Skąd pomysł na taką współpracę i jakie wydarzenia z przeszłości łączą Zamość i Padwę? O tym dowiecie się ze „Skafandra”.
O tym, że trzeba podnosić swoje kwalifikacje dzisiaj nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Szansą taka są studia podyplomowe. W PWSZ wkrótce ruszają takie studia na kierunku: Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem. W tym wydaniu gazety dowiecie się jakie korzyści daje ukończenie tego kierunku i gdzie szukać informacji o zapisaniu się na studia podyplomowe.
W gazecie znajdziecie też relacje z happeningów i eventów zorganizowanych przez zamojskie szkoły z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nie zabrakło też kącika literackiego, w którym młodzież może dzielić się z innymi swoimi tekstami. Oprócz tego w „Skafandrze” przeczytacie o zbliżających się koncertach grupy „Poparzeni Kawą Trzy” w Biłgoraju i Jana Kondraka w Krasnymstawie.
Najnowszy numer „Skafandra” znajdziecie w szkołach, instytucjach kultury, jak również urzędach na terenie byłego województwa zamojskiego.
Poniżej link do e-wydania „Skafandra”:
https://drive.google.com/file/d/0B-6jHY2QGWgQQWNuY1RHMXpBRzVNU1lSWF9hV1REamw3bjJV/view?usp=sharing
źródło, grafika: Skafander