27 kwietnia 2024

I Dycha do VI Lubelskiego Maratonu za nami

W niedzielę 1.10.2017 r. nad Zalewem Zemborzyckim k. Lublina dyrektor Maratonu Lubelskiego Piotr Kitliński odliczając od dziesięciu do jednego uaktywnił start do I Dychy VI cyklu przed najtrudniejszym w kraju pagórkowatym VI Maratonem Lubelskim. Linię mety przekroczyli również biegający z Hrubieszowa i jego powiatu.

Pierwszą Dychę do Maratonu wygrał Michał Biały (SKB Kraśnik), który 10-kilometrową trasę pokonał w czasie 32.19, wyprzedzając na mecie swojego kolegę klubowego Kamila Młynarza (32.32), lublinianina Pawła Wysockiego (33.14), Tomasza Mydlaka z Chełma (34:07), Krzesimira Siatkę z Lublina (34:21) i Michała Zdunka z Frampola (34:59)…

1026. Tomasz Borek Hrubieszów (59:56 – M40/271) – 6:08

W rywalizacji pań najlepsza natomiast okazała się Ewa Furmanik z miejscowości Świerże (41.50)

2. Patrycja Maśloch Wilkołaz/SKB Krasnik (42:02), 3. Olga Zarzeczna LSB Lublin ( 42:53), 4. Karolina Zyga Lublin (43:15), 5. Magdalena Zych AZS UMCS Lublin (43:18), 6. Katarzyna Konkel Gniewowo (43:39)

105. Agnieszka Kitlińska Lublin (52:30 – K40/27) – 5:22

319. Małgorzata Muzyczuk Hrubieszów (1.05:17 – K50/12) – 6:33

Bieg, który wystartował o godz. 12 ukończyło w sumie 1472 zawodników, w tym 372 kobiety i 110 mężczyzn. Wcześniej przeprowadzono liczne biegi dla dzieci i młodzieży.

Pełny komunikat i inne informacje, foto, itd.:

Maraton Lubelski

***

W Centrum Spotkania Kultur odbyło się uroczyste podsumowanie Grand Prix Lublina 2016/2017. Nagrodzono najlepszych biegaczy, którzy wzięli udział we wszystkich lubelskich biegach w minionym sezonie. W kategorii Open Kobiet zwyciężyła Magdalena Kłoda. Drugie miejsce zajęła Ewa Furmanik, a trzecie Olga Zarzeczna. Wśród panów triumfował Bartosz Ceberak, 2. Cezary Bednarz i 3. Kamil Grudzień.

Spotkanie było też okazją do oficjalnego zaprezentowania trasy 1. Półmaratonu Lubelskiego, który już 22 października pobiegnie ulicami Lublina. Zaproszeni goście mogli również podziwiać wystawę zdjęć oficjalnego fotografa Maratonu Lubelskiego, Przemka Gąbki. Uroczysty wieczór uświetnił występ twórców projektu „Góry są bo są” – Jana Kondraka (Lubelska Federacja Bardów) i Tomka Korpantego z zespołu DeMono. „Góry są, bo są” to wydawnictwo skierowane nie tylko do „ludzi gór” ale również dla tych, którzy biegają w biegach masowych, ultra maratonach…

***

„Złote Dziesiątki” po 21. Dychach 2012 – 2017

Kobiety – Open:

1. 35:52 STASIEWICZ Mariola 1993 KU AZS PSW „Żak” Biała Podlaska 9.04.2017 (V/4)

36:34 PAWŁOWSKA Paulina 1995 AZS UMS Lublin 9.04.2017 (V/4)

37:34 KŁODA MAGDA 1987 LUBLIN 23.11.2014 (III/2)

38:40 Wasilewska Joanna 1981 MK Biłgoraj 18.11.2012 (I/2)

38:58 Orischuk Evgeniya 1988  Baranovich 18.11.2012 (I/2)

38:58 Rolka Gabriela 1989 Nowy Sącz 22.09.2013 (II/1)

39:13 KLOC MARTA 1991 PR LUBLIN/ZABRODZIE 22.11.2015 (II/2)

39:16 FURMANIK EWA 1978 ŚWIERZE 23.11.2014 (III/2)

39:16 KACUGA KINGA 1990 BAŁTÓW 10.04.2016 (IV/4)

39:27 Jacniak Ewa 1990 AZS UMCS Lublin 20.11.2016 (V/2)