19 września 2024

Hrubieszowianin Jan Śmietanka czwarty w świecie! [ZDJĘCIA]

W dniach 27 – 31 VIII 2024 roku, w peruwiańskiej Limie, zostały przeprowadzone Mistrzostwa Świata Juniorów U20, w których podopieczny trenera Tomasza Magdziaka –  Jan Śmietanka z hrubieszowskiej Unii wystąpił w biegu eliminacyjnym, a następnie w biegu finałowym w sztafecie 4×400 m. Janek znakomicie biegał na trzeciej zmianie i jako jedyny z Unii startował w historii hrubieszowskiej la w takiej rangi imprezie!

Ze strony Polskiego Związku Lekkiej Atletyki:

Do finałów awansowały trzy z czterech polskich sztafet. Jutro o medale powalczą sprinterki w biegu rozstawnym 4 x 100 metrów oraz panowie i panie na dystansie 4 x 400 metrów.

Ambitnie walczyli polscy sprinterzy w finale sztafety 4 x 400 metrów. Jakub Szarapo, Michał Kijewski, Jan Śmietanka i Stanisław Strzelecki ostatecznie finiszowali na czwartej lokacie. Polacy, których na ostatniej prostej wyprzedzili Australijczycy, uzyskali czas 3:06.37. Wygrali reprezentanci Stanów Zjednoczonych.

Czytaj: Jan Śmietanka piąty w Polsce i jedzie na Mistrzostwa Świata do Peru! [ZDJĘCIA]

Polska zakończyła udział w 20. edycji lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów z czterema medalami – trzema srebrnymi i jednym brązowym. Biało-czerwoni wywalczyli 53 punkty.

Kolejna edycja czempionatu odbędzie się latem 2026 roku na Hayward Field w Eugene, w amerykańskim Oregonie.

Zobacz: Śmietanka i Kitliński z życiówkami na Memoriale Kusocińskiego w Chorzowie [ZDJĘCIA]