Na czym polega praca dziennikarza radiowego? Co wyróżnia Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji? Czy film „Szybcy i wściekli 7” zasługuje na miano dobrego kina akcji? Na takie właśnie pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas wycieczki do Zamościa, która została zorganizowana dla uczniów II klasy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych (Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie).
Dominic Toretto, Brian O’Conner, Letty Ortiz powrócili na ekrany kin. Reżyser kolejnej części „Szybkich i wściekłych” – typowego kina akcji, starał się zaskoczyć jeszcze ciekawszymi efektami specjalnymi. W filmie swoją ostatnią rolę zagrał Paul Walker. Jak podają media – serial stanowi niespotykany dotąd w kinematografii fenomen i zdecydowanie zasługuje na miano filmów kultowych.
Pan dr Łukasz Kot – dziennikarz, politolog, pasjonat historii i regionalistyki, autor przedstawił nam Katolickie Radio Zamość, rozgłośnię, która jest swego rodzaju „głosem” Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Radio dobrych wiadomości – to nieformalna nazwa KRZ, które ewangelizuje, buduje poczucie tożsamości z regionem, prezentuje audycje o tematyce religijnej, publicystycznej, społecznej, kulturalnej oraz edukacyjnej. Dziennikarze wydają także bezpłatny miesięcznik społeczno – kulturalny „Roztoczański Głos”. Dodajmy, że Katolickiego Radia Zamość można słuchać w eterze oraz przez stronę internetową www.radiozamosc.pl.
Ostatnim punktem naszego wyjazdu było poznanie Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, którą przedstawił nam Dziekan Wydziału Fizjoterapii i Pedagogiki dr Janusz Skwarek, „człowiek orkiestra” i to w dosłownym tego słowa znaczeniu – zaprezentował jedną ze swoich pasji – muzykę. W swoje refleksje na temat wychowania, wykładowca wkomponował utwory muzyczne. Zaśpiewał i zagrał na gitarze oraz harmonijce kilka utworów w stylu blues, jazz i rock, zaskakując zebranych swoim entuzjazmem i otwartością. Na klawiszach akompaniował dziekanowi Pan Jerzy Bałakut, pedagog PSM w Zamościu. Obok ciekawej oferty edukacyjnej i kierunków takich jak fizjoterapia, budownictwo, informatyka taka pozytywna postawa wykładowcy – autora „lekcji śpiewanych” na pewno jest doskonałą wizytówką uczelni.
Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy podzielili się z nami swoim czasem i opowiedzieli o swojej pracy. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele hrubieszowskiej szkoły – Urszula Wyszyńska i Daniel Buchowiecki. O bezpieczny transport zadbała firma przewozowa „Rumcajs”.
Tekst i foto: db / dd