19 maja 2024

IV Liga: Kryształ rozpoczął od remisu

W dniach 21/22.03.2015 r. piłkarskie zmagania rozpoczęła lubelska IV liga, w której rywalizuje MLKS Kryształ Werbkowice. Zespół rozpoczął zmagania w rundzie rewanżowej z Victorią Żmudź od bezbramkowego remisu i utrzymania 9 lokaty w tabeli. W następnej rudzie do Werbkowic przyjedzie ostatnia drużyna w tabeli Grom z Kąkolewnicy leżącej w pow. radzyńskim. Wydaje się wszystkim, że mecz powinien być łatwy, przyjemny z wieloma bramkami i… i niech tak będzie, ale skoncentrujcie się!

WYNIKI XVI KOLEJKI – IV LIGA

sobota 21.03.2015 r.

Orlęta Łuków – Łada 1945 Biłgoraj 2:0
AMSPN Hetman Zamość – Górnik II Łęczna S.A. 0:3

niedziela 22.03.2015 r.

Victoria Żmudź – Kryształ Werbkowice 0:0

Kryształ: Suchodolski – Wójtowicz, Maliuk, Śmiałko, Dobromilski, Chruściński (81′ Kulik), Podgórski (73′ Mac), Poterucha, Rybka, Dec (67′ Nieradko), Reszczyński, Trener Jacek Szczyrba.

Ruch Ryki                       –     Lewart Lubartów

Kryształ Werbkowice – Grom Kąkolewnica, 2015-03-29 14:00 (niedziela)

Powiślak Końskowola    –     Victoria Żmudź

Orion Niedrzwica Duża   –     Janowianka Janów Lubelski

Górnik II Łęczna             –     Czarni Dęblin

Włodawianka Włodawa       –  AMSPN Hetman Zamość

Orlęta Łuków                 –     Opolanin Opole Lubelskie

Nie udał się rewanż Victorii Żmudź za porażkę 6:0 w rundzie jesiennej z Kryształem Werbkowice.
Z przebiegu spotkania podział punktów wydaję się sprawiedliwym rezultatem dla obydwu drużyn. Zarówno zawodnicy trenera Piotra Molińskiego, jak i Jacka Szczyrby mieli swoje okazje do zdobycia gola, ale po prostu zabrakło lepszej skuteczności.

Trener gospodarzy po wysokiej przegranej w Werbkowicach 6:0 chciał się zrewanżować i zdobyć trzy punkty, które pozwoliłyby się zrównać punktami z niedawnym liderem – Hetmanem Zamość. W drużynie gospodarzy w 18 meczowej z powodu kontuzji zabrakło: Marcina KufrejskiegoTomasza PogorzelcaJarosława Kotowskiego i Patryka Pawelca. W zespole trenera Jacka Szczyrby z powodu urazu nie zagrał Michał Rajtar. Za to już od pierwszych minut wystąpił wracający do Kryształu Bartłomiej Reszczyński oraz na ostatnie 20 minut wszedł Artur Mac.

Od początku spotkania można było można było zauważyć dużą tremę i nerwowość piłkarzy Victorii Żmudź. Z minuty na minutę podopieczni Piotra Molińskiego grali coraz lepiej, ale to Kryształ w pierwszej części meczu prowadził grę i przeważał. Po nieudanej pułapce ofsajdowej Bartłomiej Reszczyński za szybko zagrał do Szymona Deca i obrońcy zdążyli uratować sytuację. Gdyby nie dobre zachowanie defensorów gospodarzy to pomocnik Kryształu Werbkowice miałby przed sobą pustą bramkę. W 43 minucie po zamieszaniu w polu karnym na piątym metrze do piłki ponownie doszedł napastnik gości, ale nieczysto uderzył piłkę, która minęła światło bramki.

Po przerwie role się odwróciły i to zespół gospodarzy osiągnął przewagę i kilka razy mógł zdobyć gola. W 49 minucie po akcji prawą stroną boiska Kamil Sawa znalazł się praktycznie w sytuacji sam na sam i Robert Suchodolski miał kapitalną okazję do umieszczenia piłki w siatce. Gdyby zawodnik gospodarzy zauważył wbiegającego w pole karne Roberta Wagnera to napastnik Victorii mógłby zdobyć gola praktycznie do pustej bramki. W 57 minucie po bardzo dokładnym podaniu Huberta Kołodziejczyka do Roberta Wagnera bardzo ładnie na klatkę piersiową przyjął piłkę, ale nie trafił w futbolówkę z woleja. W drugiej połowie bardzo dobry strzał oddałMateusz Tywoniuk, a piłkę z najwyższym trudem obronił bramkarz gości. Kilka chwil później swoją okazję do zdobycia bramki miał Bartłomiej Reszczyński, ale oddał strzał wprost do rąkPiotra Szpaka. Pod koniec spotkania po dograniu ze skrzydła Patryka Nieradko ponownie sytuacji nie wykorzystał Reszczyński uderzając nieczysto piłkę głową, która minęła cel. Mecz ostatecznie zakończył się podziałem punktów i z przebiegu spotkania wydaje się to sprawiedliwy wynik. Można też mieć kilka zastrzeżeń, co do kilku podjętych decyzji sędziego, Rafała Reszki z Lublina.