30 kwietnia 2024

Czwarte zwycięstwo lidera IV Ligi Kryształ Werbkowice!

Dnia 31.08.2014 r. – IV Liga piłki nożnej. W piątej rundzie Kryształ Werbkowice pewnie pokonuje drużynę Ruch z dalekich dla nas Ryk i jest to czwarte zwycięstwo. Mnie dodatkowo cieszy to, że bramkostrzelni i dający z siebie wiele podczas gry Maciek Wójtowicz i Olek Poterucha obydwaj udanie startowali, jeszcze niedawno wielokrotnie w zawodach lekkoatletycznych i swoje możliwości również biegowe pokazują skutecznie na piłkarskim boisku. W najbliższy weekend mecz od lat z groźną Ładą Biłgoraj, ale która, jak dotychczas nie gra rewelacyjnie, więc…!!! Nawet, jeżeli wejdzie na boisko ich trener Irek Zarczuk.

IV Liga – Kryształ

Kolejka 5 30-31 sierpnia

Kryształ Werbkowice – Ruch Ryki 4-1 (1-0)

Bramki: Wójtowicz (5`), Poterucha (48`, 62`), Rybka (89`) – Woć (88`)

Kryształ: Suchodolski, Wójtowicz, Lebiega, Podgórski (60` Rybka), Dobromilski, Maliuk, Rajtar, Chruściński (71`Kulik), Poterucha, Dec (60` Nieradko), Antoniuk

Żółta kartka: Rajtar (K)

Maciek Wójtowicz i Aleksander Poterucha zostali ponownie nominowani przez redakcję internetowego portalu SportEkspres, tym razem do jedenastki 5 kolejki …o pozostałej 10 możecie przeczytać

TUTAJ »

A tutaj o meczu

To prawdziwy Kryształ!

Piąta kolejka IV ligi lubelskiej znów stoi pod znakiem wspaniałej gry Kryształu Werbkowice. Beniaminek rozgromił kolejnego rywala i umocnił się na czele stawki. Ponadto wysokie zwycięstwo w Opolu Lubelskim zanotowali Czarni Dęblin.

Na boisku lidera obyło się bez sensacji – Kryształ Werbkowice pokonał przedostatni w tabeliRuch Ryki 4:1. Tym samym drużyna Jacka Szczyrby umocniła się na pozycji lidera i może pochwalić się bilansem bramkowym 15:2. Goście od początku wyszli cofnięci na własną połowę, a z przodu biegał osamotniony Wojciech Kępka. Strzelanie rozpoczął w 6. minucie Maciej Wójtowicz. Gospodarze byli bardzo ruchliwi i starali się grać atakiem pozycyjnym. W drugiej połowie do siatki rywali dwukrotnie trafił Aleksander Poterucha (50′ i 60′), po czym Ruch całkowicie się otworzył i naraził na kontrataki. Najwięcej działo się jednak w samej końcówce. Na minutę przed końcem spotkania honorowego gola dla gości zdobył Rafał Woć. Był to dopiero drugi gol stracony przez Kryształ w tym sezonie i ten wyczyn Ruch może zapisać po stronie osiągnięć. Gospodarze nie pozostali jednak dłużni i odbudowali trzy bramki różnicy za sprawą Stanisława Rybki w doliczonym czasie gry.

– Ten wynik w pełni odzwierciedla naszą przewagę. Powiem więcej – powinniśmy wygrać jeszcze wyżej, bo zmarnowaliśmy mnóstwo sytuacji. Właściwie po trzecim golu mój zespół przestał grać, bo poczuł się pewnie. Chłopaki chyba trochę zlekceważyli rywala, oddali środek pola i stąd strata bramki. Zwłaszcza atak i pomoc zostawiały Ruchowi za dużo miejsca. Cały czas jednak groźnie kontrowaliśmy po przechwytach i udało nam się poprawić ten wynik w samej końcówce – powiedział zaraz po meczu trener gospodarzy, Jacek Szczyrba.

Drużyna z Werbkowic zgromadziła już 13 punktów i pewnie prowadzi w tabeli. Ruch pozostaje z jednym oczkiem i w zależności od wyniku Włodawianki będzie na 15 lub 16 pozycji. W następnej kolejce Kryształ zagra u siebie z Ładą Biłgoraj, a Ruch na własnym stadionie podejmie Powiślaka Końskowola.