Czy z plastikowych nakrętek, butelek, rolek po papierze toaletowym czy plastikowych kubeczków można zrobić małe dzieła sztuki? Okazuje się, że tak! Najlepszym przykładem są prace wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Miejskich nr 3.
Konkursy plastyczne pod hasłem „Śmieciosztuka” oraz „Nowe życie śmiecia” przeprowadzone w ramach edukacji ekologicznej „Mój świat jest Eko” udowodniły talent plastyczny oraz świadomość ekologiczną uczniów. Brali w nich udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Członkowie jury ocenili w sumie ponad 50 prac.
W kategorii uczniów klas I – III szkół podstawowych członkowie komisji przyznali trzy nagrody i cztery wyróżnienia. Pierwsze miejsce zajął Sebastian Lachowski z klasy I b, drugie Aleksandra Szabat z klasy II a, a trzecie Kamil Jaroszyński z klasy I b. Wśród wyróżnionych znaleźli się inni przedstawiciele tej placówki: Milena Turzyńska z klasy II a, Jakub Maciejczyk z klasy I b, Katarzyna Wiejak z klasy I b i Emilia Czujkowska z klasy I b.
Spośród uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej najlepsze oceny jurorów otrzymały prace Kacpra Rodziewicza z klasy VI a, Sylwii Walencik z klasy VI b oraz Tomasza Budzyńskiego z klasy IV a. Wyróżniono prace: Magdy Bojarczuk z klasy V a, Magdy Lachowskiej z klasy V a, Wiktorii Kraszkiewicz z klasy VI c, Natalii Karwat z klasy VI c, Aleksandry Ślązak z klasy V a, Jakuba Buty z klasy IV a, Klaudii Momot z klasy V b, Laury Krasuskiej z klasy V b, Oli Biszczat z klasy V a, Wiktorii Buczko z klasy IV a, Antoniego Zaprzały z klasy IV a.
Wśród gimnazjalistów jury przyznało 3 nagrody i 1 wyróżnienie. Pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy III D: Agata Buta oraz Karolina Okowińska. Drugie- zestaw ”Eko Chemik„ czyli propozycja uczniów koła chemicznego w składzie: Michał Okuniewski, Rafał Łyszczak, Mikołaj Janik , Bartek Janik, Paweł Kanadys , Kacper Toczek, Mateusz Pawłowski, Jakub Fornal. Trzecie miejsce jury przyznało Jakubowi Kłodzie z klasy I B. Wyróżnienie otrzymała praca uczennicy Justyny Migas z klasy I B.
Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymali dyplomy i nagrody. „Śmieciosztuka” przyniesie z pewnością wiele korzyści i to już w najbliższym czasie, gdyż poprzez twórcze działania rozbudza w młodych ludziach chęć aktywnego uczestnictwa w działaniach na rzecz ochrony środowiska.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy wspaniałych projektów wykonanych z surowców wtórnych.
Zdjęcia:
http://zsm3-hrubieszow.pl/index.php/gim3/11-aktualnosci-gim/324-nowe-zycie-smiecia
Info i fot. ZSM nr 3
Koordynatorzy: Justyna Marcych, Patrycja Lipska, Elżbieta Szkalej