28 kwietnia 2024

Artur Kern pobił Ukrainców

HrubieszówSadek k/ Szydłowca

W Sadku k/ Szydłowca odbyły się XX Międzynarodowe Biegi Uliczne. Bieg główny na dystansie 10 km wygrał Artur Kern z Unii Hrubieszów, rewanżując się za wcześniejszą porażkę w Chełmie Okseniukowi z Ukrainy. Przeczytajmy, co napisały miejscowe media.

***

Mieszkaniec Hrubieszowa wygrał jubileuszowy bieg w Sadku koło Szydłowca !!!

W niedzielę w Sadku odbył się XX Jubileuszowy Ogólnopolski Bieg Uliczny. Zwycięzcą biegu głównego został Artur Kern z klubu Unia Hrubieszów z czasem 31:59; 91. W kategorii kobiet najlepszą okazała się Dorota Ustjanowska z Częstochowy z czasem 34:40;76.

Uroczystego otwarcia imprezy sportowej dokonano przy szkole podstawowej imienia Janusza Kusocińskiego w Sadku, która była jednym z organizatorów zawodów.

Na dystansach od 60 metrów do 10 kilometrów rywalizowało łącznie ponad 300 zawodników.

O godzinie 16 rozpoczął się bieg główny, w którym wystartowało 103 zawodników. Po czasie 31:59;91 min. jako pierwszy linię mety przekroczył Artur Kern z klubu Unia Hrubieszów. Drugi był Serdzi Okseniuk z Ukrainy z czasem 32:01;78, trzeci Mykola Rudyk, także z Ukrainy z czasem 32:06;58, czwarty Siergiej Redki Ukraina 32:09,63, piąty Stanisław Marzec Nałęczów 33:18,91, szósty Paulo Nowosad Ukraina 33:51,14.

W kategorii kobiet zwyciężyła Dorota Ustjanowska z Częstochowy, która z czasem 34:40;76, pobiła należący do Renaty Parandowskiej rekord tras. Drugie miejsce zajęła Wioletta Uryga z Kluczborka z czasem 36:11;32, a trzecie Katarzyna Czubska z Kościenka z czasem 36:30;65, czwarte Marta Czubska Krościenko 38:32,72, piąte Karolina Gacoń z Rudnika 43:34,32, szóste Kataryna Semyrjak Ukraina 45:09,21.

W kategorii najlepszych zawodników Ziemi Szydłowieckiej pierwsze miejsce zajął Tomasz Gwarek z Sadku, drugie Karol Grabda z Mirowa, a trzecie Tomasz Orman z Szydłowca. Nagrodę burmistrza Szydłowca dla najstarszego zawodnika biegu otrzymał 68 letni biegacz Ireneusz Płusa z Sadku.

Nagrody zwycięzcom wręczali: burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Szydłowcu Marek Zdziech, sekretarz Urzędu Miejskiego Bolesław Boruszewski, przewodniczący Rady Powiatu Marek Sokołowski oraz gość specjalny olimpijczyk i mistrz świata w narciarstwie Józef Łuszczek. Odbyły się również występy zespołów muzycznych. Cała impreza zakończyła się o godz. 20.00 Więcej na temat imprezy w Sadku w „Echu Szydłowca”, które ukazuje się w tym powiecie.

Po przybyciu do Hrubieszowa w wakacyjnej przerwie studiowania w Stanach Zjednoczonych Artur Kern – aktualny halowy rekordzista Polski na 5000 m. zajmował miejsca: