Region

Zamknij

Niebezpieczne zdarzenie. Samochód osobowy wjechał pod pociąg

red. 12:27, 22.04.2026
Skomentuj Niebezpieczne zdarzenie. Samochód osobowy wjechał pod pociąg fot. KPP w Lubartowie

Kierujący Citroenem 67-latek wjechał na torowisko, a po zauważeniu nadjeżdżającego składu podjął próbę wycofania auta. W krytycznym momencie silnik samochodu zgasł...

 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 11, w miejscowości Zabiele, w gminie Niedźwiada, w powiecie lubartowskim, na trasie kolejowej w kierunku Lublina.

- Do incydentu doszło na przejeździe kolejowym pozbawionym szlabanów oraz sygnalizacji świetlnej, gdzie ruch regulowany jest wyłącznie za pomocą znaku STOP oraz Krzyża świętego Andrzeja.

 

Kierujący Citroenem 67-latek wjechał na torowisko, a po zauważeniu nadjeżdżającego składu podjął próbę wycofania auta. W krytycznym momencie silnik samochodu zgasł, co w wyniku błędu doprowadziło do bezpośredniego zderzenia z pociągiem relacji Warszawa - Lublin - relacjonuje młodszy aspirant Marcin Bajon z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

 

Mimo poważnych uszkodzeń pojazdu, na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Pociągiem podróżowało około 60 pasażerów.

Przeprowadzone badania wykazały, że zarówno kierowca samochodu, jak i maszynista byli trzeźwi.

Dla podróżnych pociągu zorganizowano transport zastępczy autobusem do Lublina. W wyniku zdarzenia, linia kolejowa była przez pewien czas całkowicie zablokowana, co spowodowało opóźnienia w ruchu pociągów na tej trasie.

Za spowodowanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym, kierujący samochodem osobowym został ukarany mandatem karnym.

[ZT]400545[/ZT]

___

źródło i fot. KPP w Lubartowie

(red.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%