22 listopada 2024

Mircze ma szansę na czujnik jakości powietrza

Na Lubelszczyźnie 2 lokalizacje z największą szansą na czujnik jakości powietrza. Głosowanie przedłużono do 22 grudnia.

Reklamy

 

Mieszkańcy Lubelszczyzny wskazali aż 93 miejsca, w których chcieliby zamontować zewnętrzne czujniki jakości powietrza. W tej chwili 2 z nich mają duże szanse na sukces, bo są w pierwszej setce lokalizacji z największą liczbą głosów w konkursie wiemczymoddycham.pl. Po zakończeniu głosowania, które przedłużono do 22 grudnia, Avivaprzekaże urządzenia 100 lokalizacjom, na które zostało oddanych najwięcej głosów.

 

        93 lubelskielokalizacje

Avivaprowadzi kampanię społeczno-edukacyjną „Wiem, czym oddycham”, w ramach której zwiększy o 300 liczbę zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce. 150 urządzeńjest już zamontowanych na placówkach Avivy i Expandera w całej Polsce, w tym 5 w województwie lubelskim. Kolejnych 150 urządzeń zostanie nieodpłatnie udostępnionych w konkursie Fundacji Aviva, z czego 100 lokalizacji wskażą sami Polacy.

Reklamy

W tej chwili, wpierwszej setce rankingu ogólnopolskiego (która kwalifikuje się do montażu urządzenia) znajdują się 2 potencjalne lokalizacje z województwa lubelskiego(ul. Jutrzenki 22, 20-538 Lublin; ul. Kryłowska 20, 22-530 Mircze) – spośród zgłoszonych 93.

Aktualny ranking pokazujący wyniki głosowania: https://wiemczymoddycham.pl/ranking.

Reklamy

 

        Głos każdego mieszkańca Lubelszczyzny jest ważny

Internetowe głosowanie na stronie www.wiemczymoddycham.plzostaje przedłużone do 22 grudniado godz. 22:00. Im więcej głosów zdobędą miejsca z województwa lubelskiego, tym więcej czujników zostanie zamontowanych w regionie. Dodatkowo, Fundacja Aviva wskaże kolejne 50 lokalizacji z puli zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie Polski.

Mieszkańcom Lubelskiego problem zanieczyszczonego powietrza nie jest obojętny – ponad połowa regularnie lub od czasu do czasu śledzi alerty smogowe (51%).[1]



[1] Badanie „Wiem, czym oddycham, czyli Polacy o smogu” przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Avivy. Ankietyzrealizowanometodą CAWI napróbie 955 respondentów w listopadie 2017.

 

źródło: AVIVA