23 grudnia 2024

Wschodnia Strona Animacji po raz drugi w gminie Hrubieszów

Zapraszamy mieszkańców gminy Hrubieszów do udziału w drugiej edycji projektu „Wschodnia Strona Animacji”.

Reklamy

Projekt jest realizowany we współpracy z Wójtem Gminy Hrubieszów Tomaszem Zającem. Celem projektu jest wzrost aktywności społecznej wśród mieszkańców gminy Hrubieszów w zakresie uczestnictwa w życiu społeczno-kulturalnym i realizacji oddolnych inicjatyw lokalnych. W ramach programu poszukujemy niestandardowych i autorskich pomysłów na inicjatywy kulturalne. Konkurs skierowany jest do mieszkańców gminy Hrubieszów powyżej 15 roku życia. W ramach konkursu poszukujemy niestandardowych i atrakcyjnych pomysłów na inicjatywy kulturalne, z których będą mogli skorzystać mieszkańcy naszej gminy. W konkursie planowane jest wyłonienie od 3 do 5 wybranych inicjatyw społecznych, które zostaną zrealizowane w terminie od 1 maja do 31 października 2022 roku. Łączna pula środków finansowych przeznaczona na wszystkie inicjatywy wynosi 15.000 zł. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie wypełnionego formularza wniosku. Regulamin oraz formularz wniosku do pobrania, znajdują się poniżej.

­

Reklamy
Jak to było podczas I edycji „Wschodniej Strony ANIMACJI” w 2019 roku?

W 2019 roku projekt był dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019. Podczas pierwszej edycji konkursu wpłynęło aż 14 inicjatyw, jednak regulamin zakładał realizację maksymalnie 7. Wybór inicjatyw odbył się na zasadzie partycypacji. W związku z tym 18 lipca 2019 roku w GOKu odbyło się spotkanie wszystkich pomysłodawców, którzy zdecydowali o realizacji siedmiu inicjatyw. Działania konkursowe były realizowane od 24 sierpnia do 31 października 2019 roku na terenie Gminy Hrubieszów.

Inicjatywy konkursowe wybrane i realizowane w 2019 roku:

Reklamy

1. „Teatr kukiełkowy” – w ramach inicjatywy w Kozodawach, odbyły się warsztaty dla mieszkańców gminy Hrubieszów z tworzenia lalek wykorzystywanych w teatrze kukiełkowym, przygotowanie scenografii oraz przedstawienia. Dzięki temu przedsięwzięciu powstał Teatrzyk Kukiełkowy „Jacy-Tacy”, który działa przy GOK. Teatrzyk wciąż się rozwija przygotowując nowe przedstawienia.

2. „Tkanie na spontanie. Wczoraj, dziś i jutro” – trzydniowe warsztaty dla grupy tkackiej pozwoliły uczestnikom na poznanie nowych technik tkackich, naukę osnuwania krosna czteronicielnicowego oraz naukę nowych wzorów. Efekty warsztatów można było podziwiać 29 sierpnia 2019 roku podczas Dnia Otwartego w Pracowni Tkackiej w Dąbrowie.

3. „Bo ja tańczyć chcę” – były to warsztaty taneczne (od tańca użytkowego – po tańce standardowe) prowadzone w Mienianach przez profesjonalnego instruktora. Cykl warsztatów zakończył się balem, podczas którego uczestnicy zaprezentowali poznane układy taneczne.

4. „Międzypokoleniowe potyczki teatralne” – warsztaty teatralne odbyły się w Kosmowie. Uczestnicy sami przygotowali kostiumy oraz scenografię, a warsztaty teatralne poprowadził instruktor. Efektem finalnym było przedstawienie dla mieszkańców gminy pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

5. „Słowem i nutą – spotkania ze sztuką” – w ramach inicjatywy odbyły się spotkania tematyczne, podczas których, uczestnicy przy dźwiękach gitary czytali min. wiersze lokalnych poetów. W ramach inicjatywy mieszkańcy Gminy Hrubieszów obejrzeli spektakl pt. “Wieczór Trzech Króli” w Teatrze im. J. Osterwy oraz “Od Opola do San Remo” w Teatrze Muzycznym w Lublinie.

6. „Cykl warsztatów kreatywno-kulturalnych” – miał miejsce w Masłomęczu. Uczestnicy brali udział w zajęciach z szydełkowania, malarstwa, tworzenia mydełek i świec. Efektem finalnym była wystawa wykonanych przedmiotów.

7. „Wrócimy do przeszłości – darcie pierza” – było to widowisko teatralne przygotowane przez Klub Seniora „Srebrne Świerki” z Kułakowic Trzecich. Widowisko dawnego obrzędu darcia pierza zostało przedstawione mieszkańcom gminy Hrubieszów i cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Wszelkie pytania dotyczące „Wschodniej strony Animacji-II edycji” należy kierować do Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach.


PLIKI DO POBRANIA:

Regulamin414.68 KB

Formularz1.44 MB

Zgoda_przetwarzanie_danych_osobowych1.03 MB

Zgoda_na_przetwarzanie_danych_osobowych_os.niepełnoletnia1.02 MB


(info, grafika: UG Hrubieszów)


Zobacz też:

Gmina Hrubieszów: Ostatki z kukiełkami (ZDJĘCIA)

Gmina Hrubieszów: Ostatki z kukiełkami (ZDJĘCIA)


LubieHrubie na YouTube