5 marca 2024

Pijany traktorzysta staranował ogrodzenie i uciekał policjantom [ZDJĘCIA]

Pijany traktorzysta uciekał ciągnikiem przed funkcjonariuszami. Uszkodził bramę i ogrodzenie na prywatnych posesjach, po czym próbował uciec z miejsca zdarzenia.

Reklamy

– Zgłoszenie zaczęło się dosyć niewinnie, gdyż mieszkanka gminy Milejów zaalarmowała, że kierujący ciągnikiem uszkodził bramę na jej posesji, po czym uciekł.

W związku z tym na miejsce zostali zadysponowani policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Nieopodal miejsca zdarzenia funkcjonariusze ujawnili porzucony traktor, jednak bez kierującego – relacjonuje młodszy aspirant Izabela Zięba z KPP w Łęcznej.

Reklamy

– W trakcie wykonywanych czynności niespodziewanie pojawił się sprawca całego zamieszania i wsiadł za kółko ciągnika, po czym zaczął uciekać. Funkcjonariusze rozpoczęli zarówno pieszo, jak i radiowozem pościg za 25-latkiem.

Przeczytaj: Alojzów: Uciekał autem, później pieszo… Zatrzymany przez funkcjonariusza SCS

Kierujący traktorem, pomimo wydawanych przez policję sygnałów dźwiękowych i świetlnych do zatrzymania, kontynuował jazdę, najpierw po jezdni, a później po polach. Po pewnym czasie zaczął uciekać pieszo, jednak bezskutecznie, gdyż wkrótce został zatrzymany przez mundurowych.

Jak się okazało, nieodpowiedzialny traktorzysta był kompletnie pijany, gdyż miał w organizmie ponad 2 promila alkoholu. Na jego koncie był również orzeczony aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Zobacz: Śmiertelny wypadek w Białobrzegach [ZDJĘCIA]

Ponadto w trakcie interwencji okazało się, że 25-latek podczas kierowania traktorem uszkodził bramę i ogrodzenie na prywatnych, niezależnych posesjach. Do puli popełnionych przestępstw dochodzi jeszcze niezatrzymanie się do kontroli policji – dodaje mł. asp. Izabela Zięba.

Meżczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też:

Uciekał BMW przed Policją. Uderzył w słup energetyczny [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


źródło i fot. KPP w Łęcznej