22 listopada 2024

Seminarium w Senacie RP o roli polskiej Służby Celnej

Związek Zawodowy Celnicy PL zaprasza na posiedzenie seminaryjne Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej Senatu RP na temat funkcjonowania Służby Celnej w Polsce. Sympozjum ma na celu przybliżyć rolę formacji mundurowej o prawie 100 letniej tradycji, która ma zostać wchłonięta w ramach reformy Krajowej Administracji Skarbowej.

Reklamy

 

We wtorek 4 października 2016 roku o godzinie 10.00 w sali 217 Senatu RP odbędzie się Posiedzenie Seminaryjne senackiej Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Jego tematem będzie funkcjonowanie Służby Celnej w Polsce. Senatorów do debaty skłoniły zachęty kierowane przez przedstawicieli takich organizacji jak: Federacja Służb Mundurowych i Publicznych (w skład której wchodzą między innymi: Związek Zawodowy Celnicy PL oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów), Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, Szkoła Główna Służby Pożarnej w Warszawie, Stowarzyszenie Centrum Społecznej Demokracji oraz Instytut Otwartego Społeczeństwa. W seminarium wezmą udział naukowcy reprezentujący nauki ekonomiczne, prawne, społeczne z wiodących ośrodków akademickich w Polsce, a także praktycy zawodowi – funkcjonariusze Służby Celnej.

            Czas i miejsce seminarium jest wyjątkowe. Lada chwila do Senatu RP trafi projekt ustawy wprowadzający Krajową Administrację Skarbową. Procedowana ustawa w zdecydowany sposób zmieni funkcjonowanie Służby Celnej – formacji mundurowej o prawie 100 letniej tradycji. Dlatego też posiedzenie senackiej komisji to szansa na merytoryczną dyskusję naukowców z funkcjonariuszami celnymi oraz przedstawicielami władzy ustawodawczej. Mamy nadzieję, że efektem seminarium będą wspólnie wypracowane postulaty, które znajdą odzwierciedlenie w procedowanej ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej – podkreśla dr Michał Dąbrowski, rzecznik prasowy Związku Zawodowego Celnicy PL

Reklamy

Organizatorzy seminarium liczą, że w Senacie RP znajdą wsparcie, którego efektem będzie zakończenie wieloletniej dyskryminacji funkcjonariuszy celnych względem funkcjonariuszy pozostałych służb oraz, że uda się wypracować kompromis w sprawie procedowanej w parlamencie ustawy, akceptowany przez środowisko zawodowe funkcjonariuszy celnych.

 

dr Michał Dąbrowski

Reklamy

Rzecznik Prasowy

ZZ Celnicy PL

 

fot. SCRP