Dnia 1.12.2012 r. w Łabuńcach rozegrano X Diecezjalny Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar Księdza Biskupa Mariana Rojka, w którym doskonale spisały się zespoły parafialne z Hrubieszowa.
X Diecezjalny Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar Księdza Biskupa Mariana Rojka.
Wyniki i składy:
W grupie ministrantów starszych wygrała parafia św. Mikołaja w Hrubieszowie, przed parafią NSJ Tomaszów i parafią Bondyrz. Wygrywając 6:3, 5:0 i remisując 0:0.
Skład – parafia św. Mikołaja w Hrubieszowie:
Paweł Capiuk
Przemysław Kraszkiewicz
Marek Chmielewski
Bartłomiej Fijołek
Krystian Kowalski
Szymon Czarnecki
Kacper Toczek
Patryk Mazurek
Kamil Wiejak
Opiekun – ks. Marcin Jakubiak
W turnieju lektorów triumfowała również parafia św. Mikołaja w Hrubieszowie, przed parafią NSJ Tomaszów i parafią Rachanie. Wygrywając 2:0, 2:1 i remisując1:1
Skład – parafia św. Mikołaja w Hrubieszowie:
Mariusz Turowicz
Mateusz Mierzwa
Mateusz Mierzwa
Mateusz Frańczuk
Dominik Skoczylas
Kacper Kazan
Arkadiusz Łazorczyk
Krzysztof Gumieniak
Oktawian Czerniak
Patryk Fijołek
Mateusz Buczek
Opiekun – ks. Marcin Jakubiak
W turnieju lektorów starszych zwyciężyła parafia Ducha Świętego w Hrubieszowie, przed Horyszowem Wielkim i Gromadą. Wygrywając 5:0, 2:0, przegrywając 0:1,
Skład – parafia Ducha Świętego w Hrubieszowie:
Michał Majerski
Przemysław Mazurek
Mateusz Kucharski
Mateusz Kulczyński
Paweł sanek
Kacper Szczypek
Konrad Żmuda
Opiekun – ks. Marcin Jakubiak
Ministranci młodsi z hrubieszowskich parafii nie wystąpili.
Puchary i dyplomy m.in. wręczali diecezjalny duszpasterz sportowców ks. Piotr Szeptuch (były zawodnik pierwszej drużyny piłki nożnej Unii Hrubieszów) i diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Tomasz Bazan (również, jak ksiądz Piotr medalista mistrzostw Polski księży w tej dyscyplinie sportowej, Hrubieszowianin roku 2011).
Wikipedia
Polski biskup rzymskokatolicki Marian Rojek
– doktor teologii, biskup pomocniczy przemyski w latach 2006–2012, biskup diecezjalny zamojsko-lubaczowski od 2012.
Urodził się 9 kwietnia 1955 w Rzeszowie. Pochodzi w wielodzietnej rodziny robotniczej. Ma czworo rodzeństwa. Jego młodszy brat Kazimierz również został księdzem.
Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie. Po zdaniu egzaminu maturalnego w 1974 został klerykiem Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Studia w seminarium zostały przerwane dwuletnią służbą wojskową w specjalnej jednostce kleryckiej w Bartoszycach. 7 czerwca 1981 przyjął w katedrze przemyskiej święcenia kapłańskie z rąk Ignacego Tokarczuka.
Po przyjęciu święceń kapłańskich przez rok był wikariuszem w parafii w Brzozowie. Następnie w latach 1982–1987 odbywał studia specjalistyczne z zakresu teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, uwieńczone uzyskaniem stopnia doktora teologii.
Po powrocie do kraju był wykładowcą, wychowawcą, prefektem, wicerektorem, a w latach 2001–2005 rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Prowadził również wykłady na uczelniach katolickich w Sandomierzu.
Uzyskał godności: kapelana Jego Świątobliwości od papieża Jana Pawła II (2000) i kanonika gremialnego przemyskiej kapituły metropolitalnej od abp. Józefa Michalika(2005)[4].
21 grudnia 2005 został prekonizowany przez papieża Benedykta XVI biskupem pomocniczymarchidiecezji przemyskiej i biskupem tytularnym Tisedi. Sakrę biskupią otrzymał w katedrze przemyskiej 2 lutego 2006. Jego konsekratorem był Józef Michalik, arcybiskup metropolita przemyski, zaś współkonsekratorami: Kazimierz Górny, biskup diecezjalny rzeszowski, i kolega rocznikowy Jan Ozga, biskup w Kamerunie. Jako swoje zawołanie biskupie przyjął słowa „Eucharystia Chlebem Życia” (Eucharistia Panis Vitae)[1].
30 czerwca 2012 został mianowany przez papieża Benedykta XVI biskupem diecezjalnymdiecezji zamojsko-lubaczowskiej. Jego ingres do katedry zamojskiej odbył się 11 sierpnia 2012.
W ramach Konferencji Episkopatu Polski jest przewodniczącym Zespołu ds. Kontaktów z Przedstawicielami Kościoła Greckokatolickiego na Ukrainie oraz Bilateralnego Zespołu Katolicko-Prawosławnego, a także zasiada w Zespole Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Uwaga!
Jeżeli ktoś posiada zdjęcia drużyn hrubieszowskich z tego turnieju, proszę o przesłanie na adres meilowy lubiehrubie@lubiehrubie.pl
Na podstawie strony internetowej Krajowe Duszpasterstwo Sportowców oraz Wikipedia –
Opracował – Marek A. Kitliński (mak)
Na zdjęciu – ks. Piotr Szeptuch diecezjalny duszpasterz sportowców podczas obserwcji zawodów lekkoatletycznych w Zamościu, organizator imprez sportowych, zawsze miło wspomina pobyt w Hrubieszowie i reprezentowanie zespołu piłkarskiego miejscowej Uni (zdj. mak).