8 września 2024

Euro Bug VII zakończony – Unia Hrubieszów drużynowo na I miejscu

W drugim dniu zmagań sztangistów w Międzynarodowym Turnieju Euro Bug 2012 zorganizowanym z okazji „90-lecia Sportu na Ziemi Hrubieszowskiej”, na hrubieszowskim pomoście mogliśmy zobaczyć między innymi olimpijkę Ewę Mizdal. Marek Kitliński rozmawiał z zawodnikami Unii.

Zawody odbywały się w sali ćwiczeń siłowych Zespołu Szkół Nr 1 przy ul. Zamojskiej 18a w Hrubieszowie.

W klasyfikacji drużynowej Turniej wygrała drużyna MKS „Unia” Hrubieszów przed drużynami LKS Znicz Biłgoraj i AZS-AWF Biała Podlaska. Drużyny te wyróżnione zostały medalami i pucharami.

Współzawodnictwo w klasyfikacji Sincaira wygrała drużyna Uni Hrubieszów – 1397 pkt przed  LKS Znicza Biłgoraj – 1355,00 pkt. i AZS-AWF Biała Podlaska – 1291,7 pkt., Agros Zamość – 1064,9 pkt. Druga drużyna  Uni Hrubieszów zajęła VI miejsce z dorobkiem – 992,8 pkt.

W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę i zawodnika Turnieju z powiatu hrubieszowskiego, nagrody pieniężne ufundowane przez Marka Kitlińskiego zdobyli Ewa Mizdal i Adam Sarzyński.

Współzawodnictwo w klasyfikacji Sincaira wygrała drużyna Znicza Biłgoraj – 1355,00 pkt. przed AZS-AWF Biała Podlaska – 1291,7 pkt., Agros Zamość – 1064,9 pkt. i Unią Hrubieszów II – 992,8 pkt.

Dla najlepszych pięciu zawodniczek turnieju nagrody rzeczowe (m.in. tablety i aparaty fotograficzne) ufundował Urząd Gminy Hrubieszów. W imieniu wójta gminy nagrody wręczał Robert Palichleb.

Dla najlepszych pięciu zawodników turnieju nagrody rzeczowe (mi. tablety i aparaty fotograficzne) ufundował Urząd Miejski w Hrubieszowie. W imieniu burmistrza miasta nagrody wręczył Paweł Perelmuter, z-za burmistrza.

Medale, puchary dla najlepszych zespołów turnieju oraz okolicznościowe koszulki dla wszystkich startujących ufundowało Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, wieloletni partner i współorganizator Turnieju EURO-BUG . Dekoracji medalami oraz wyróżnienia pucharami dokonali Zdzisław Żołopa Wiceprezes PZPC i Zdzisław Kosakowski Prezesa MKS „Unia” Hrubieszów.

Turniej rozpoczął się od startu kobiet. W rywalizacji tej wzięły udział także zawodniczki Unii z Sylwią Lalik, Marzeną Kondziołką, Anną Jakubasz i Ewą Mizdal w roli faworytki.

Po zakończeniu rywalizacji kobiet nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju, w trakcie którego miała miejsce prezentacja zawodników i sędziów, a głos zabrali Zdzisław Kosakowski – Prezes MKS „Unia”, Zdzisław Żołopa – Wiceprezes PZPC, Prezes LOZPC oraz Paweł Perelmuter – Z-ca Burmistrza Miasta.

Podczas uroczystości otwarcia turnieju, Honorową Odznaką „Zasłużony działacz PZPC”, przyznaną przez Zarząd PZPC, odznaczony został Marek Kitliński.

Odznakę wręczyli Zdzisław Żołopa Wiceprezes PZPC i Henryk Lebiedowicz sędzia klasy międzynarodowej w podnoszeniu ciężarów.

W uroczystości otwarcia turnieju uczestniczyli także Eugeniusz Paczała – Przewodniczący Rady Miejsakiej oraz Dariusz Czujkowski – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego.

Po uroczystości otwarcia nastąpił start mężczyzn z udziałem zawodników Unii, m.in. Adama Sarzyńskiego, Mateusza Rudnickiego i Dominika Jarosa.

Po wspólnym zdjęciu, oficjalnego zamknięcia zawodów dokonał Zdzisław Żołopa, Wiceprezes PZPC.

Głównymi sponsorami turnieju byli: Marek Kitliński, Urząd Miasta Hrubieszów, Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Hrubieszów, LOZPCi Dariusz Antoszewski.

Sędzią głównym zawodów był Zdzisław Żołopa. LOZPC zabezpieczał obsługę sędziowską i techniczną Turnieju.

MKS „UNIA” Hrubieszów II

Nazwisko i imię Rok ur. Waga RWANIE PODRZUT Razem 2-bój Wsp. Sincl. premia punkty (Sinclair + premia)

Pełne wyniki zawodów »

Poniżej wywiady, które przeprowadził Marek Kitliński z zawodnikami Unii Hrubieszów: Agatą Tyszko i Adamem Sarzyńskim.