8 września 2024

Halowe Mistrzostwa Polski 2021 w lekkiej atletyce – brąz Karoliny Gajewskiej, rekord Polski Rafała Fedaczyńskiego

W dniach 20 –  21 lutego 2021 r. w Toruniu, podczas Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, była zawodniczka Unii Hrubieszów, a obecnie studentka AGH w Krakowie i reprezentująca miejscowy ASZ AWF Karolina Gajewska w sztafecie 4 x 200 m razem z koleżankami zdobyła medal brązowy. W chodzie sportowym na dystansie 5000 m były zawodnik Unii Hrubieszów, a od kilku lat AZS UMCS Lublin Rafał Fedaczyński zajął 5 pozycję z rekordem Polski w kategorii wiekowej M40, a jego podopieczny z hrubieszowskiej Unii Michał Baranowski uplasował się na 9 miejscu.

10 OCZKOŚ Miłosz 01-05-20 MLKS Nadwiślanin Chełmno 23:54.99

Pierwszy od dekady tytuł halowego mistrza Polski w chodzie na 5000 metrów zdobył Rafał Augustyn. W Arenie Toruń uzyskał czas 19:36.85. Wicemistrzem kraju został Dawid Tomala (19:50.84), a brązowy medal zdobył Jakub Jelonek (19:52.45).

W mistrzostwach wzięło udział 8 zawodników i 1 zawodniczka powyżej 35 roku życia. Najwięcej weteranów było wśród chodziarzy, którzy rywalizowali na dystansie 5000 metrów. Na piątej pozycji uplasował się Rafał Fedaczyński, który osiągnął na mecie czas 20:28.83, tym samym ustanawiając nowy rekord Polski w kategorii M40.

­

Rafał Fedaczyński

– Halowe Mistrzostwa Polski za mną. Tym razem kończę rywalizację na 5 miejscu z czasem 20:28:83. Teraz czas na Mistrzostwa Polski na dystansie 50 km.

­***

Karolina Gajewska w biegu na 60 m przez płotki zajęła 9 miejsce w seniorkach i 7. w kategorii młodzieżowej U23 z rekordem życiowym 8,64 sek.

Maciek Giza – obecny trener Karoliny Gajewskiej

– Medal Mistrzostw Polski Seniorów Karoliny w sztafecie 4 x 200 metrów. Jestem bardzo dumny z życiowego osiągnięcia mojej zawodniczki. Gratuluję Karolino! Kierunek ME u23 ale już przez płotki.