8 lipca 2024

KPR Padwa Zamość – Budimex Stal Gorzów. Przed Padwą baraże o Superligę!

Po trudach Stal skruszona. Teraz baraże! Z 13 drużyną z Superligi – Zagłębiem Lubin – i to już w piątek, 24.05.2024 r. od godz. 19.00 w hali OSiR w Zamościu. Kibice z Hrubieszowa również mile widziani, tym bardziej, że w Padwie występuje i to najczęściej w roli głównej – Tomasz Fugiel, który chwycił smykałkę do sportu będąc uczniem SP nr 2 w Hrubieszowie.

Ku zaskoczeniu licznie zgromadzonych kibiców inicjatywę przejęli goście i po 19 minutach prowadzili (6:8). Padwa ocknęła się i ruszyła do ataków, bramki Olichwiruka, Fugiela i Skiby wyprowadziły zamojski zespół na prowadzenie (11:10). Jednak znakomicie w tym dniu dysponowany Igor Drzazgowski ze Stali (8 bramek w meczu), strzelił dwie bramki i to goście do szatni udali się z jednobramkową przewagą.

Chwilę po przerwie wyrównał Olichwiruk, ale goście nadal kontratakowali i w 36 minucie prowadzili (14:16). Wzięty czas przez trenera Zbigniewa Markuszewskiego i kilka uwag spowodowały przełom u gospodarzy i po golach Puszkarskiego, Szeląga i Skiby w 43 minucie wyszli na prowadzenie. Od tej pory Padwa kontrolowała mecz i chociaż nie było łatwo ku radości żywiołowo dopingujących licznie przybyłych na spotkanie kibiców kończy mecz zwycięsko z przewagą jednej bramki.

Czytaj: Śmietanka i Kitliński z życiówkami na Memoriale Kusocińskiego w Chorzowie [ZDJĘCIA]

KPR Padwa Zamość – Budimex Stal Gorzów 27:26 (12:13)

Padwa: Gawryś, Kozłowski – Adamczuk (4), Szeląg (4), Szymański (4), Fugiel (3), Puszkarski (3), Olichwiruk (2), Skiba (2), Bączek (1), Czerwonka (1), Konkel (1), Morawski (1), Pstrąg (1), Kłoda, Obydź

6. Miedź Legnica (47).

Druga pozycja w tabeli pozwala Padwie przystąpić do meczów barażowych o awans do Superligi. Przeciwnikiem będzie 13 zespół z tej ligi MKS Zagłębie Lubin.

Zobacz: Kolejne trzy mistrzowskie medale Józefa Wąsiela z Mircza! [ZDJĘCIA]

Pierwszy mecz odbędzie się w Zamościu w piątek 24 maja od godz. 19.00 a rewanż nastąpi we wtorek, 28 maja od godz. 18.00 w Lubiniu.

– Graliśmy o zwycięstwo, bo zależało nam na tym, aby zakończyć sezon zwycięskim meczem i przede wszystkim podziękować własnym kibicom. Okazało się, że przeciwnik postawił wysokie wymagania, aby do tego doszło. Zajęcie drugiego miejsca w Lidze Centralnej jest to ogromny sukces, dlatego próbowaliśmy innych ustawień już w tym meczu, które dadzą nam możliwość przygotowania się do baraży – mówi trener Zbigniew Maruszewski.

– Tym niełatwym zwycięstwem zapewniliśmy sobie baraże. Będą to dwa kolejne mecze z przedostatnią drużyną w tabeli z Superligi Zagłębiem Lubin. Pierwszy mecz u siebie, gdzie według mnie wcale nie stoimy na straconej pozycji. Trzeba grać, walczyć i wygrać. Później rewanż u nich i zobaczymy, co z tego wyniknie – zastanawia się Paweł Puszkarski.