29 czerwca 2024

Pech Jana Śmietanki na mistrzostwach Polski LZS!

Przewodzący w tabeli polskich juniorów na 400 m Jan śmietanka z Unii Hrubieszów wystartował w eliminacjach na dystansie 100 m i uzyskał rekord życiowy 10,82, jednak za metą padł na bieżnię doznając kontuzji, dlatego nie wystartował w finale i na 200 m.

W dniach 7 – 8 czerwca 2024 roku, we Włocławku, zostały przeprowadzone Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce, w trzech kategoriach wiekowych U18, U20 i U23.

Do zawodów przystąpili reprezentanci Unii Hrubieszów.

Niestety, przewodzący w tabeli polskich juniorów na 400 m Jan śmietanka z Unii Hrubieszów wystartował w eliminacjach na dystansie 100 m i uzyskał rekord życiowy 10,82, jednak za metą padł na bieżnię doznając kontuzji, dlatego nie wystartował w finale i na 200 m.

Najwyższe miejsca zajęła Kinga Czerwińska.

Czytaj: Życiówki lekkoatletek Unii Hrubieszów! [ZDJĘCIA]

Kategoria wiekowa U18s

30. Katarzyna Woźniak 200 m – 28,04 U18

Kategoria wiekowa U20

Eliminacje 2. Jan Śmietanka 100m – 10,82 PB (w. +0,8) – rekord powiatu open,

poprzedni rekord należał do Andrzeja Krzyżanowskiego 11,08 s. od 1993 r.

7. Kinga Czerwińska 3000 m z przeszkodami – 13:28,16 U20 (pierwszy rekord powiatu)

Gajewska Karolina ; 400 pł – J; 1:00,47; Ciechanów 2020 08 29; T. Magdziak

Baranowski Michał; Ch. 10 km- Młodzieżowcy ; 47:57,67; Ciechanów 2020 08 28; R.Fedaczyński, M. Kamień

Czy wiesz, że…

Podczas takich zawodów Piotr Kitliński reprezentując Unię Hrubieszów, dysponując porażających przeciwników na ostatniej prostej finiszem zdobył 5 medali na dystansach 800 i 1500 m, w tym 4 złote! A ten jeden srebrny, też mógł być złoty, niestety na 80 m przed metą nie usłyszał trenera, że zbliżają się rywale i został wyprzedzony na kratach, jakby nie było również reprezentanta Polski juniorów Gromadzińskiego.