27 września 2024

Piłkarski ligi 21-22 września 2024 i potyczki młodzieży

W okręgówce bardzo dobrze rywalizuje Andoria Mircze gromadząc 16 punktów i w tabeli jest trzecia, o trzy punkty za liderem. Natomiast martwi mnie zerowe konto Kryształu Werbkowice i ciągle liczę, że coś się zmieni na lepsze. W klasie A cieszą mnie i kibiców pierwsze trzy punkty Unii Hrubieszów i liczymy na dalsze. Wygrał też Huragan Łukasza Kamińskiego i plasuje się na ósmej pozycji w tabeli. W klasie B zadziwia mnie Płomień Spartan Nieledew – pięć meczów i pięć zwycięstw. I niech tak leci dalej!

Andoria – Huczwa

5′ 1:0 Artur Mac (as. Sitarz)

26′ 1:1 Stec

37′ 2:1 Turevyc

Błękitni Obsza – Kryształ Werbkowice 3:0 [0:0]

Bramki: Wróbel (63′), Olech (70′), Delia (90′ – rzut karny)

Błękitni: Jaśkowiak – Budzyński, Kulpa, Przytuła Ł., Wróble, Larwa, Mazurek, Delia, Przytuła A., Kulik, Shukailo

Kryształ: Stachyra – Michalak, Starushkevych, Magdziak, Duliban, Maszewski, Żmudzki (75′ Ślusarz), Kucharczuk (85′ Iwon), Zaklekta, Mochnaczewski, Ogórek

Żółte kartki: Larwa, Kulpa

Arbiter główny: Marcin Luk

Widzów : 50

Czytaj: Młodzi lekkoatleci Unii Hrubieszów rywalizowali na Mistrzostwach Polski Młodzików [ZDJĘCIA]

Orzeł Tereszpol0-2Igros Krasnobród21 września, 16:00

W meczu VI kolejki Zamojskiej Klasy „A” w spotkaniu rozegranym na stadionie HOSiR podopieczni trenera Piotra Stadnickiego pokonali 2:1 LKS Metalowiec Goraj.

Spotkanie w Hrubieszowie rozpoczęło się po myśli Unii Hrubieszów, bowiem już w 5 minucie meczu po indywidualnej akcji na listę strzelców wpisał się Filip Turzyński. Z upływem minut podopieczni trenera Piotra Stadnickiego spuścili z tonu i do głosu coraz częściej zaczął dochodzić Metalowiec Goraj. Pierwsze poważne ostrzeżenie Unia otrzymała w 15 minucie meczu, kiedy to nasz zespół przez utratą gola uratował słupek, a następnie poprzeczka. Zespół gości zdołał doprowadzić do remisu w 20 minucie spotkania po precyzyjnym uderzeniu tuż obok słupka. Pod koniec pierwszej części meczu również Unia Hrubieszów obiła obramowanie bramki zespołu gości. Piłkę do rzutu wolnego ustawił Bartosz Turzyński, jednak groźne uderzenie naszego obrońcy wylądowało na poprzeczce.

W drugiej połowie meczu Unia Hrubieszów chciała jak najszybciej odzyskać prowadzenie i ta sztuka udała się w 55 minucie spotkania, kiedy to mocny strzał sprzed pola karnego oddał Mateusz Olszak i umieścił piłkę w siatce bramki zespołu gości. Z upływem minut gra się wyrównała i toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W samej końcówce okazję na strzelenie gola miał jeszcze Jakub Szymonik, jednak po minięciu bramkarza zespołu gości oddał zbyt lekki strzał z którym bez problemu poradził sobie jeden z wracających defensorów Metalowca.

Podsumowując, zespół Unii Hrubieszów pokazał dzisiaj, że jest prawdziwą drużyną. Na boisku było widać walkę oraz zaangażowanie zawodników. Na pewno w zwycięstwie Unii Hrubieszów pomogli dziś kibice, którzy przez całe spotkanie prowadzili głośny doping.

Unia Hrubieszów – Metalowiec Goraj 2:1 (1:1)

Skład Unii Hrubieszów: Nieckarz, Roczon, Wanarski, B. Turzyński, Grzeszczyk (65′ Pochylczuk), Cebula (75′ Filipczuk), Kiełbasa (73′ Prokopowicz), Dąbrowski, Nowosad (90′ Br. Gontarz), F. Turzyński, Olszak (80′ Szymonik)

14. Szyszła Tarnoszyn600064-25

Zobacz: Zmarł wybitny piłkarz Unii Hrubieszów – Piotr Paweł Pyszniak (1953 – 2024)

11. GKS Tarnawatka500051-32

Sport jest ważny ale są ważniejsze sprawy, dziś zawodnicy GKS Płomień Spartan Nieledew pokazali solidarność z kolegą z klubu oraz przede wszystkim jego żoną. Agata życzymy zdrowia i wiemy, że wspólnie damy radę. Paweł jesteśmy z wami. Zawodnikiem Spartanu jest się na zawsze i Płomień -Spartan nie zostawia swoich ludzi w potrzebie.

***

Młodzież

Huragan

Turnieju Orlika Młodszego r. 2015 zorganizowany na boisku głównym HOSiR w Hrubieszowie – w ramach rozgrywek ZOZPN. Nasi piłkarze pokazali dobry futbol. Mieliśmy możliwość rywalizacji z drużynami:

MKS Unia Hrubieszów II

W dniu 22 września Teptuków gospodarzami turnieju w którym rywalizowały drużyny z Tomaszowa, Łaszczowa, Tarnoszyna, Werbkowic. Młodzi Huraganczycy zadebiutowali bardzo dobry występ.

Wysoka forma Żaków (r. 2016-17)

W dniu dzisiejszym na obiekcie sportowym im. Tadeusza Handziuka w Teptiukowie odbył się turniej Żaka Starszego. Podopieczni Tr. Arka S. (dziś w zastępstwie pod wodzą Tr. Piotra M.) mieli możliwość konfrontacji z drużynami naszego regionu.

Kryształ Werbkowice

GRATULUJEMY zawodnikom, trenerom oraz dziękujemy za sportowy doping.

Zespół Orlika Starszego zalicza kolejny bardzo udany występ w tym sezonie. W sobotnie przedpołudnie Kompleks Sportowy im. Tadeusza Handziuka gościł 8 zespołów z ligowej stawki. Piękne bramki, walka do ostatniej sekundy oraz głośny doping . Dziękujemy za przybycie.

Kolejne ważne zwycięstwo trampkarzy

3PKT zostają w Teptiukowie. Zawodnicy trenera Siergieja B. pokonują na własnym boisku drużynę – Szyszła Tarnoszyn 8 : 4. Trzeci komplet punktów. Gratulacje dla całej drużyny oraz trenera.

Andoria

Drużyna Juniorów odnosi pewne zwycięstwo w Majdanie Starym.

W pierwszej połowie warunki gry dyktował zespół z Mircza, skutecznie wykorzystując nadarzające się okazje i ustalając wynik do przerwy 3:0.

Przebieg drugiej odsłony meczu prezentował się podobnie, jednakże drużyna Tanwi wyraźnie bardziej chciała zdobyć bramkę co im się udało w 55 minucie spotkania. Andoria nie pozwoliła rywalowi na więcej – zdobyli jeszcze dwie bramki przed końcowym gwizdkiem, udowadniając swoją dominację i pokazując świetne umiejętności.

Po 4 spotkaniach nasi juniorzy zgromadzili 6 punktów, ale sezon jeszcze jest długi, a w tym czasie nasza młodzież z pewnością dowiedzie swojej wartości.

Skład Andorii: Mikołaj Grzywna, Patryk Zwolak, Maciej Kluczek, Dawid Stankiewicz, Tomasz Mazur, Kacper Kusiak, Krystian Makara, Mikołaj Wójcik, Bartłomiej Jędrzejuk (46′ Kornel Kozdrój), Mateusz Wróbel, Jakub Rataj (60′ Arkadiusz Glina)

Bramki:

26′ Mazur (as. Wróbel)

35′ Wróbel (as. Mazur)

42′ Jędrzejuk (as. Wójcik)

55′ Tanew

78′ Kozdrój (as. Wróbel)

84′ Kozdrój (as. Wróbel)

Unia

Podopieczni trenera Kamila Bienia byli dzisiaj gospodarzem turnieju orlika młodszego, organizowanego na boisku głównym Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w ramach rozgrywek turniejowych Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Młodzi zawodnicy Unii Hrubieszów pokazali się z bardzo dobrej strony.

W Turnieju udział wzięły:

Huragan Gmina Hrubieszów

MKS Unia Hrubieszów

Zwycięstwo Młodzika Starszego w V kolejce II ligi wojewódzkiej

W meczu rozegranym na stadionie w Lublinie podopieczni Trenera Kamil Bien pokonali 8:1 Akademia Piłkarska Bronowice Lublin.

Wypowiedź trenera Kamila Bienia:

„Mecz wygrany mecz, udany ale dzisiaj tak naprawdę mogę powiedzieć że drużyna MKS UNIA HRUBIESZÓW ROCZNIK 2012/13 zagrała bardzo dobry mecz w każdym aspekcie. Fakt straciliśmy jedną bramę pod koniec pierwszej połowy, ale akcja i strzał zawodnika Bronowic był perfekcyjnie wykonany w samo okienko bramki. My za to wykonaliśmy świetną akcję tuż po rozpoczęciu. Naprawdę akcja stadiony świata około 12 podań z czego w końcowej fazie na jeden kontakt i silny strzał Tomka Reraka po ziemi w długi róg. Kibice Bronowic byli pełni podziwu tej akcji. Niestety nikt tego nie nagrał, ale proszę mi wierzyć akcja mistrzostwo świata. Gratulacje drużynie i pracujemy dalej! oby jak najwięcej takich meczy. Już za tydzień zapraszamy kibiców na mecz z Avią Świdnik. Gratulacje chłopcy i Ania Kiełbasa świetny mecz. Brawo!”

Bronowice Lublin – Unia Hrubieszów 1:8

Skład Unii Hrubieszów: Telicki, Kiełbasa, Patyjewicz, Kański, Minarczuk, Kondratiuk, Sawicki, Stelmaszczuk, Rerak. Ponadto zagrali: Borzęcki, Krokosz, Świerczek, Brzózan, Grabowski, Zajac.

Bramki dla Unii: Sawicki x4, Rerak x3, Minarczuk.

Kryształ

TO NIE BYŁ ŁATWY MECZ

Okręgowa Liga Młodzików Młodszych – IV kolejka

Sparta Łabunie – Kryształ Werbkowice 2:6 (1:2)

22′ [1:0] Sparta

27′ [1:1] Woźniak Piotr

28′ [1:2] Woźniak Piotr

42′ [1:3] Kowalczuk Wiktor

44′ [1:4] Woźniak Piotr

58′ [1:5] Drożdżak Sebastian

72′ [1:6] Kropornicki Stanisław

79′ [2:6] Sparta

Sparta: Flak – Kawałko, Borys, Bratko, Kołodziej, Skraban, Skrzyński, Synowiec, Winnik.

Kryształ: Smyk – Nowak, Powęska, Kuś, Duda, Daniłowicz, Kropornicki, Drożdzak. Woźniak oraz Kowalczuk, Wojturski, Kujawski, Romański, Daniuluk, Socha, Ferens, Procnal, Łukaszczyk.

Wypowiedź pomeczowa trenera Kryształu:

– Dzisiejsze zawody piłkarskie miały dwie różne połowy. W pierwszej odsłonie meczu pomimo przewagi graliśmy raczej przeciętnie i poniżej oczekiwań. Brakowało zwłaszcza skuteczności przy finalizacji i gry kombinacyjnej.

Na drugie 40 minut po męskiej rozmowie w przerwie wróciliśmy na właściwe tory i zdominowaliśmy przeciwnika strzelając kolejne cztery bramki. Uczulałem swoich zawodników, że nie ma łatwych spotkań i trzeba w każdym meczu solidnie się nabiegać by móc cieszyć się z korzystnego rezultatu. Chłopcy dobrze zareagowali na moje słowa i stanęli na wysokości zadania podtrzymując serię czterech meczów bez porażki.

Dziękuję drużynie przeciwnej za dzisiejsze zawody oraz gościnne przyjecie a trenerowi życzę dużo sukcesów w lidze.

Warto wspomnieć, że liczna grupa rodziców z Werbkowic również pojawiła się na obiekcie w Łabuniach i zagrzewała swoich młodych piłkarzy do walki.

Turniej żaków

W Teptuikowie swoje piłkarskie zmagania zainaugurowali nasi najmłodsi zawodnicy z kat. Żak starszy.

Było mnóstwo emocji, walki i pozytywnych wrażeń. Podopieczni Krzysztofa Woźniaka w swoim debiucie wypadli obiecująco i zakończyli turniej z bilansem spotkań 4-0-2.