16 września 2024

Piłkarskie ligi 31 sierpnia – 1 września oraz młodzież

W okręgówce Andoria Mircze pewnie pokonuje Koronę Łaszczów i plasuje się na 5 pozycji w tabeli. Kryształ Werbkowice jest nadal bez punktu i zajmuje ostatnią pozycję w takim zestawieniu. W klasie A Unie Hrubieszów walczyła, ale poległa i ma zerowe konto punktowe, co ją usadawia na przedostatnim miejscu. Huragan Hrubieszów przegrał u siebie z drużyną z czołówki. Natomiast w klasie B drugi mecz i druga wygrana Płomienia Spartan Nieledew.

KOLEJKA – ZAMOJSKIEJ KLASY OKRĘGOWEJ

Jest sukces na boisku, więc piszą o nas w prasie!

Kronika Tygodnia i Dziennik Wschodni po meczu z ŁKS Korona Łaszczów, który wygraliśmy pewnie 3:0 opublikowały materiały dotyczące naszego ostatniego spotkania ligowego.

W przygotowanej przez redaktora Marka Sztochela z Kroniki Tygodnia „jedenastce kolejki” zamojskiej Klasy Okręgowej znalazło się aż 3 naszych przedstawicieli: Filip Filipczuk, Kacper Matysiak i Nazar Turevych.

Zachęcamy do przeczytania (Kronikę dostaniecie w lokalnych sklepach lub online poprzez serwis eprasa.pl)

Skład Andorii w meczu z Koroną:

Filipczuk – Hoshko (88′ Pacaj), Baran, Sitarz, Barszczewski, Turevych, Huryn (88′ Kondrat), Wójcik, Matysiak, Szumlański (88′ Bosowski), Mac (70′ Pąk).

Ze strony Kryształu Werbkowice:

Graf Chodywańce – Kryształ Werbkowice 3:0 (0:0)

58′ [1:0] Kamil Murjas

63′ [2:0] Mateusz Grzelak

71′ [3:0] Mateusz Grzelak

Graf: Sochan – Perec, Błajda, Grzelak, Ligęza, Murjas, Surmacz, Bobyliak, Byra, Ciećko, Wereszczak

Kryształ: Suchodolski – Żmudzki (73′ Skotnicki), Starushkevych, Kardasz (75′ Iwon), Sola B., Wójtowicz (17′ Sola P.), Sanek, Kucharczuk, Ślusarz, Jarosz, Michalak

Ze strony Unii Hrubieszów

W meczu III kolejki Zamojskiej Klasy „A” rozegranym na stadionie w Księżpolu ulegliśmy 5:3 GKS Relax Księżpol.

Spotkanie w Księżpolu zaczęło się dla podopiecznych Trenera Piotra Stadnickiego bardzo dobrze. Już w pierwszej minucie w polu karnym faulowany był Filip Turzyński, a jedenastkę na gola zamienił Szymon Wanarski. W piątej minucie prowadzenie Unii Hrubieszów podwyższył Igor Nowosad. Chwilę później dogodną sytuację na strzelenie gola miał Filip Turzyński, jednak jego uderzenie zdołał zablokował obrońca. W odpowiedzi zespół gospodarzy strzelił bramki w 34 oraz w 38 minucie i do przerwy obydwie drużyny schodziły z remisem.

Początek drugiej części spotkania ułożył się po myśli gospodarzy, bowiem już w 55 minucie gry na prowadzeniu był Relax Księżpol, a w 58 minucie zespół z Księżpola dołożył kolejne trafienie. W odpowiedzi Unia Hrubieszów zdołała zdobyć jedynie trafienie kontaktowe, za sprawą Szymona Wanarskiego, który w 75 minucie meczu ponownie pokonał bramkarza gospodarzy z rzutu karnego. Ostatnie słowo należało jednak do Relaxu, który w 88 minucie spotkania ustalił wynik meczu na 5:3.

Relax Księżpol – Unia Hrubieszów 3:5 (2:2)

Skład Unii Hrubieszów: Nieckarz, Filipczuk, Wanarski, Karwan (55′ Uszko), Pochylczuk, Cebula (80′ Szymonik), B. Turzyński, Lackowski (80′ Kokoć), Olszak (60′ Dąbrowski), F. Turzyński, Nowosad

Okręgowa Liga Trampkarzy Starszych – I kolejka

Kryształ Werbkowice – Graf Chodywańce 16:0 (9:0)

Bramki: Przysiężniak x6, Juszczuk x5, Nieczyporowski, Daniłowicz, Chudoba, Prus, bramka samobójcza

Kryształ: Skierski – Prus, Walat, Fedurek, Kot, Kowalczuk, Juszczuk, Chudoba, Oleszczuk, Nieczyporowski, Przysieżniak

oraz Knap, Duliban, Rewrowski, Kocaj, Zięba, Weremczuk, Kulik, Daniłowicz

Graf: Gielmuda – Rachański, Gorzkiewicz, Przybylski, Smoliński, Gracz, Kusz, Roman, Kasner, Szeliga, Kudyba

Arbiter główny: Jarosław Jasina

III KOLEJKA – I LIGI WOJEWÓDZKIEJ

Avia Świdnik – Kryształ Werbkowice 9:1

Bramka dla Kryształu: Jakub Prystupa

Avia: Wolski – Guz, Tchórzewski, Drzewiecki, Franczak, Chyliński, Janczak, Brilli, Jeka, Bzowski, Ziętek

Kryształ: Sanek – Litwińczuk, Mochnaczewski, Suchodolski, Zdunek, Kaczoruk, Berdzik, Góra, Szpak, Domański, Prystupa

Arbiter główny: Piotr Sikora

PIERWSZY MECZ, PIERWSZE PUNKTY, PIERWSZE ZWYCIĘSTWO

Okręgowa Liga Młodzików Młodszych – I kolejka

Granica Lubycza Królewska – Kryształ Werbkowice 1:3 (0:0)

49′ [1:0] Mazurek

50′ [1:1] Drożdzak

80′ [1:2] Nowak

80+3′ [1:3] Kuś

Granica: Kowal – Tymczak, Dziura, Knap, Kusiak, Putkowski, Patałuch, Mazurek, Jaśniuk

Kryształ: Smyk – Nowak, Powęska, Daniłowicz, Duda, Kropornicki, Kowalczuk, Kuś, Drożdzak oraz Wojturski, Kujawski, Romański, Daniuluk, Jarosz, Socha, Chydyga, Dyjak, Ferens

wypowiedź pomeczowa trenera Kryształu:

To był bardzo wyrównany mecz, w którym szalę zwycięstwa przechyliliśmy w końcowych minutach spotkania. Ogromny upał dawał się we znaki wszystkim piłkarzom, a kluczem do zwycięstwa okazała się szeroka ławka rezerwowych Kryształu. Dziękuję swoim chłopakom za walkę oraz wysiłek włożony w ten mecz. Na pewno w nadchodzących tygodniach musimy popracować nad finalizacją bo dzisiaj ten element zwłaszcza w pierwszej połowie trochę szwankował. Myślę, że poziom tego spotkania powinien się podobać dla kibiców, którzy z Werbkowic przyjechali dopingować swoich młodych piłkarzy. Dziękuję gospodarzom za dobre piłkarskie zawody.

Unia

Przegrana Młodzika Starszego na inaugurację II ligi wojewódzkiej

W meczu rozegranym na stadionie w Biłgoraju podopieczni trenera Kamila Bienia ulegli 6:1 Ładzie 1945 Biłgoraj

Łada Biłgoraj – Unia Hrubieszów 6:1 (2:1)

Skład Unii Hrubieszów: Telicki, Patyjewicz, Kański, Stelmaszczuk, Sawicki, Kiełbasa, Minarczuk, Szwaczkiewicz, Rerak

Bramka dla Unii: Sawicki

Wypowiedź Trenera:

„Niestety na początek ligi przegrywamy wysoko 6:1 z drużyną która planuje awans w tym sezonie. Bardzo dobrze zagraliśmy pierwszą połowę, to my jako pierwsi strzeliliśmy bramkę ale to nie był dzień naszego bramkarza. Jest w tym moja wina, gdyż pozwoliłem mu grać w młodszej grupie w polu i dzisiaj było widać u niego brak skupienia i koncentracji, takiej jak miał na wiosnę, gdzie bronił naprawdę bardzo dobrze. Trudno, uczę się cały czas. Niestety moim zdaniem sędzia był stronniczy podczas walki. Drużyna z Biłgoraja grała agresywnie i powinna dostać dwie czerwone kartki za ataki od tyłu na naszych zawodnikach. W pierwszej połowie przy wyniku 1:1 na czystą pozycje wychodził Tomek Rerak, a zawodnik z Biłgoraja widząc, że go nie zatrzyma od tłu zaatakował go wślizgiem. Rzut wolny był, ale powinna być też czerwona kartka, a tu tylko rzut wolny nawet bez kary minut. W drugiej połowie była podobna sytuacja Tomek umiejętnie ominął trzech zawodników, a czwarty zrobił wślizg od tyłu i też tylko rzut wolny. Nie szukam usprawiedliwienia wygranej, gdyż drużyna z Biłgoraja grała bardzo dobrze i była trochę lepsza, ale jestem pewny, że gdyby sędzia podjął odpowiednią decyzję mecz mógłby się ułożyć inaczej. Ostatecznie przegrywamy 6:1 na inaugurację, ale gramy dalej. Gratulujemy drużynie z Biłgoraja wygranej i życzymy im awansu od pierwszej ligi wojewódzkiej. Powodzenia, a my pracujemy i rozwijamy się dalej. Dziękuję drużynie za walkę mimo przegranej”

Zwycięstwo Juniorów Młodszych w III kolejce II ligi wojewódzkiej

W meczu rozegranym na stadionie w Biłgoraju podopieczni trenera Piotra Stadnickiego pokonali 2:0 Ładę 1945 Biłgoraj.

Łada Biłgoraj – Unia Hrubieszów 0:2 (0:2)

Skład Unii Hrubieszów: Sawicki, Gontarz, Kokoć, Hojda, Grzeszczyk, Dąbrowski, Cebula, B. Turzyński, Uszko, Jarosz, F. Turzyński.

Ponadto zagrali: Bień, Koszyniuk, Cieśla, Kwaśny

Żółte kartki: Cebula, F. Turzyński

Bramki dla Unii: Jarosz, F. Turzyński

Huragan

3 punkty na inaugurację w Okręgowej Lidze Trampkarzy Huragan H. 5 : 3 Sparta Ł.

W sobotę 31 sierpnia podopieczni Trenera Siergieja B. pokonują na wyjeździe drużynę Sparty Łabunie. Brawa dla drużyny, trenera oraz Cezarego, na którego zawsze możemy liczyć.

Grupa młodzików młodszych rozpoczyna rozgrywki ligowe wygraną na wyjeździe! W meczu przeciwko MKS Szczebrzeszyn nasza drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Mecz był pełen emocji i ładnych bramek. Zakończył się wynikiem 4:2 dla Huraganu.

Na listę strzelców wpisywali się:

– Jakub Madejski( kapitan drużyny)

– Jakub Steciuk

– Kacper Buczko

– Miłosz Świątek

Dziękujemy za doping ze strony rodziców! Wyciągamy wnioski i szykujemy się do następnego meczu.

Hrubieszów: Leszek Kryszczuk Mistrzem Polski!

Chcesz podzielić się informacjami z Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego z Czytelnikami lubiehrubie? Prześlij info i zdjęcia na adres lubiehrubie@gmail.com

Źródło – str. klubowe i portal 90minut.pl, opracował – mak, fot. str. Płomień Spartan Nieledew