24 kwietnia 2024

Zwycięstwo na koniec ligi okręgowej. Unia – Olimpiakos 4:3

Unia Hrubieszów, w ostatnim swoim występie w zamojskiej klasie okręgowej, w sezonie 2018/2019, pokonała LKS Olimpiakos Tarnogród 4:3.

Mecz rozpoczął się od huraganowych ataków gospodarzy, które zaskoczyły zespół gości i już w 19 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 4:1. Bramki dla Unii zdobywali po składnych akcjach: Herda (x2), Greniuk i Oleszczuk.

Potem tempo meczu spadło i mimo wyraźnej przewagi lidera tabeli, wynik do przewy nie uległ zmianie.

Po przerwie goście dość szybko strzelili gola, a gospodarze nie potrafili wykorzystać stworzonych sytuacji. Gdy w 85 minucie Stetskiv strzelił 3 bramkę dla Tarnogrodu, zrobiło się nerwowo. Unia jednak dowiozła zwycięstwo i sezon zakończyła z 79 punktami i 109 strzelonymi golami na koncie.

Po meczu Burmistrz Miasta Hrubieszowa – Marta Majewska, w asyście prezesa klubu Jarosława Łukiewicza, pogratulowała pilkarzom Unii awansu i wręczyła pamiątkowe zdjęcia zespołu każdemu zawonikowi. W następnym sezonie Unia zagra w IV lidze lubelskiej.