Hrubieszów: Wojewoda apeluje do obu stron o zawieszenie konfliktu – ZDJĘCIA, WIDEO

Wojewoda lubelski Lech Sprawka apeluje do obu stron o zawieszenie na czas walki z pandemią konfliktu wokół stanowiska dyrektora hrubieszowskiego szpitala – informuje Kurier Lubelski.

Reklamy

– Zaapelowałem do władz powiatu jako organu tworzącego dla szpitala w Hrubieszowie, żeby całkowicie w tej chwili wygasić konflikt. Dzisiaj zarząd powiatu podjął uchwałę o nieprzyjęciu rezygnacji ze strony dyrektora szpitala. Prosiłem o to, aby obie strony tego konfliktu zawiesiły go całkowicie, a weszły w harmonijną współpracę – powiedział w piątek Kurierowi Lubelskiemu Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

Więcej na portalu kurierlubelski.pl »

– W dniu 26 marca 2021 o godz. 10.00 odbyło się zwołane przez Wojewodę Lubelskiego Lecha Sprawkę posiedzenie powiatowego sztabu kryzysowego w formie wideokonferencji – relacjonuje na swoim profilu radny powiatu i członek zarządu Tomasz Ożóg. – Wojewoda Lech Sprawka skrytykował spór, jaki Starosta Hrubieszowski rozpoczęła z Dyrektorem SPZOZ. Podkreślił, że bardzo szanuje i ceni sobie wspaniałą współpracę z dyrektorem Dariuszem Gałeckim.

Reklamy
Więcej na profilu radnego Tomasza Ożoga »

Przypomnijmy, że Zarząd Powiatu, na wczorajszym posiedzeniu, nie przyjął rezygnacji Dariusza Gałeckiego z funkcji Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie i opublikował w tej sprawie swoje stanowisko:

STANOWISKO ZARZĄDU POWIATU W HRUBIESZOWIE »

źródło: kurierlubelski.pl, facebook.com / Tomasz Ożóg, własne, wideo, fot. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Oświadczenie Dariusza Gałeckiego w związku z rezygnacją z funkcji dyrektora SP ZOZ

Oświadczenie Zarządu Powiatu w Hrubieszowie w związku z sytuacją zaistniałą w SP ZOZ

LubieHrubie na Instagramie