LubieHrubie.pl » Powiat

A A A

Fotoreportaż Starostwa Powiatowego z Powiatowo-Gminnego Święta Plonów - FOTO

Dodał: mac

Data dodania: 2017-09-05

Fotoreportaż Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie z Powiatowo-Gminnego Święta Plonów, które odbyło się w ostatnią niedzielę 3 września w Horodle.

Reklama

W niedzielę 3 września 2017 r., w Horodle odbyło się Powiatowo – Gminne Święto Plonów. To piękne staropolskie święto jest zarówno ukoronowaniem całorocznej pracy rolników jak i ich największa uroczystość.

Delegacje dożynkowe ze wszystkich gmin zebrały się przy Gminnym Ośrodku Kultury, skąd korowodem prowadzonym rzez Orkiestrę Dętą z Chełma przeszły na główny plac uroczystości. Na czele delegacji jechali Starostowie Dożynek - Anna Myśliwiec z Husynnego i Tomasz Bogucki z Rogalina.

Krzysztof Bożek – Wójt Gminy Horodło i Józef Kuropatwa – Starosta Hrubieszowski, sprawując honory gospodarzy Święta Plonów, serdecznie przywitali wszystkich uczestników uroczystości, a szczególne wyrazy szacunku i życzenia popłynęły w kierunku rolników, ponieważ to dzięki ich ciężkiej pracy na naszych stołach codziennie pojawia się chleb.

Następnie odbyła Msza Święta Dziękczynna, podczas której poświęcono wieńce dożynkowe wykonane z  tegorocznych kłosów zbóż, owoców, warzyw i polnych kwiatów.

Jak co roku, zgodnie z tradycją, odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w którym przyznano następujące nagrody:

I miejsce - Sołectwo Wilków gm. Werbkowice

II miejsce - Sołectwo Kolonia Zadębce gm. Trzeszczany

III miejsce - Sołectwo Janki gm. Horodło.

Na część artystyczną złożyły się występy lokalnych zespołów. Na scenie zaprezentowali się m.in. „To i Owo na Ludowo” z Gródka ,”Ostrowiacy” z Ostrówka”, „Stokrotki” z Nieledwi, Kapela „Moch Band” z Mircza, dziecięcy zespół ludowy działający przy GOK Horodło, zespół „Interia X” z Dubienki oraz zespół „Accord”.

 

źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie

Podziel się:
« wstecz

GALERIA:


SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 11

Maxi, a z czyją decyzją było zgodne? ;-)

2017-09-07 18:59:18 | autor: Sympatia

O dziwo krytykował tylko Starostę resztę ominęła w swoich wywodach. Radnych , Wójta i inne urzędy które były też za to odpowiedzialne. I nie bronię tu Starosty tylko wkurzam mnie jak ktoś robi karierę na tvn-owskim reportażu a sami przyszło na gotowe. Mówicie bo ma odwagę , bo nie jest w Urzędzie od rolnictwa, od środowiska to od czego jest ? To po co się wypowiada jak się na tym nie zna ? Pewnie chce być Starostą tylko ten stołek ją interesuje. A Policja Straż Graniczna przeprowadzał kontrolę i wszystko było zgodne z decyzją więc im dajcie spokój.

2017-09-06 23:30:07 | autor: maxi061

a co ciekawego mówiła? ma ktoś może nagrane wystąpienie Pani Skubis-Rafalskiej? :)

2017-09-06 18:54:57 | autor: majk0987

maxi, no właśnie mówienie ze sceny w jej przypadku to jest jedyna możliwość i jest to nie do przecenienia! I wykorzystuje ją! Czy ktoś inny ma ku temu odwagę??? Jest pierwszą osobą na tej pełnej konformistów a nawet tchórzy, która nie kadzi!!! Tylko mówi im prosto w oczy kim są!!! Kto inny to robi? A skoro krytykujesz ją, dlaczego nie krytykujesz radnych powiatowych, gminnych, Straży Granicznej, Policji i mniej jawnych służb. Oni biorą za to pieniądze, to ich zakichany obwoiązek!!! Dodatkowo wybielasz to indywiduum z Prehoryłego, wszystkich sprawców a winą obciążasz kobietę, która sam publicznie ma odwagę wystąpić przeciwko tym wszystkim pasożytom!
Ty masz taką odwage maxi? Wątpię :)

2017-09-06 10:59:08 | autor: Krebs

Dziwne to jest atakowanie osoby, która absolutnie nie musi (!) a interweniuje! Ma odwagę cywilną! A bronienie osób odpowiedzialnych które mogły i musiały interweniować ale przymykały oczy! Co mogła polonistka, potem z-ca dyrektora wydziału polityki społecznej wiedzieć o zakamuflowanych nielegalnych rekultywacjach? Skoro służby i prokuratura sobie z tym nie radzą!

2017-09-06 10:11:30 | autor: Krebs

Pani Rafalska robi to samo co Starosta tylko pięknie mówi że sceny a co w tym temacie zrobiła ? Nic udostępniła na Facebooku wpisy Jana Kowalskiego tyle wcześniej od emisji Tvn i co? Nic. A teraz robi sobie kampanię wyborczą a wcześniej pani dyrektor nie była skora do interwencji. Czemu wcześniej nic nie robiła nie mówiła ? Śmiechu warte to zainteresowanie.

2017-09-06 08:39:33 | autor: maxi061

A gdzie jest PiS? Poseł Zawiślak? Wiem, że gdyby im zalezało, tych smieciarzy już dawno by nie było. Ale chyba PiSowi musi zależeć na tym, żeby oni byli tu gdzie są... ciekawe dlaczego?

2017-09-05 22:48:23 | autor: Bożydar

Gwiazdy wysypiska . Smieciarze bezkarni

2017-09-05 21:23:14 | autor: Piotr...

Szacunek dla Pani Dyrektor LUW Agnieszki Skubis-Rafalskiej za odwagę mówienia prawdy. ładnie Pani podsumowała działalność tych ludzi. Jako pierwsza mówi Pani o tym publicznie, ze sceny, prosto w twarz tym ludziom.

2017-09-05 21:20:51 | autor: Bożydar

Wypadało by przedstawić na kiermaszu owoce rekultywacji!!

2017-09-05 17:55:58 | autor: j.konor

Zesrsła sie bida.

2017-09-05 17:16:41 | autor: 234B