Bez powodu pobili 20-latków. Zatrzymani tuż po zdarzeniu

Za udział w pobiciu o chuligańskim charakterze odpowie trzech 18-latków z Zamościa. Młodzieńcy pod jednym z lokali na zamojskim Starym Mieście zaatakowali dwóch 20-latków. Bez powodu bili ich i kopali. Dwaj napastnicy w ręce policjantów wpadli tuż po zdarzeniu. Ustalenie trzeciego było tylko kwestią czasu.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło nocą z soboty na niedzielę przy ul. Łukasińskiego. Dwóch 20-latków, mieszkańców gm. Nielisz i Stary Zamość, wychodząc z jednego z lokali zaatakowanych zostało przez kilku młodych mężczyzn. Napastnicy bez powodu bili ich i kopali.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali dwóch sprawców pobicia, którymi okazali się 18-letni mieszkańcy Zamościa. Obaj młodzieńcy trafili do policyjnego aresztu. Byli nietrzeźwi. W organizmach mieli ponad promil alkoholu. Praca zamojskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia trzeciego z napastników. To pochodzący z Zamościa, rówieśnik zatrzymanych.

Cała trójka już usłyszała zarzuty udziału w pobiciu o chuligańskim charakterze. Podczas przesłuchania młodzieńcy przyznali się do winy. Wkrótce za swój występek odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym pobicie to przestępstwo za które grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło: KMP Zamość