REKLAMA

C3 JB Hurtownia

LubieHrubie.pl » Region

A A A

Ciągle w służbie - zimowe patrole na granicy. Strażnicy graniczni uratowali życie starszej kobiecie - FOTO

Dodał: mac

Data dodania: 2017-02-09

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w swej codziennej służbie, realizując obowiązki ustawowe, starają się również pomagać mieszkańcom przygranicznych miejscowości.

Reklama

 

Dziś w godzinach porannych, takiej pomocy, udzielili starszej kobiecie funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej.

Podczas realizacji patrolu granicznego, funkcjonariusze natknęli się na terenie pow. włodawskiego na straszą kobietę, która była ubrana jedynie w piżamę oraz klapki, co w związku z niską temperaturą mogło doprowadzić do niebezpiecznego wychłodzenia jej organizmu.

Starsza kobieta, która z racji swojej choroby nie do końca zdawała sobie sprawę z powagi sytuacji oraz tego gdzie się znajduje, została odwieziona do miejsca swojego zamieszkania.

 

***

 

Przy obecnych warunkach atmosferycznych, funkcjonariusze SG, podczas realizacji swoich zadań związanych z ochroną granicy państwowej, zwracają również uwagę na bezpieczeństwo starszych, samotnych ludzi, którzy mieszkają z dala od utwardzonych dróg.

Sami mieszkańcy pogranicza w rozmowach z nami przyznają, iż czują się dzięki temu pewniej, wiedzą bowiem, że co pewien czas w okolicach ich domostw pojawia się patrol Straży Granicznej.

 

 

źródło i fot. NOSG

 

Podziel się:
« wstecz

GALERIA:


SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 0