Sfotografuj zabytek i weź udział w konkursie! Do wygrania 2000 złotych

Wiki Lubi Zabytki to otwarty konkurs fotograficzny organizowany przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska, którego celem jest sfotografowanie wszystkich obiektów posiadających status zabytku nieruchomego i wpisanych do wykazów zabytków prowadzonych przez Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków.

Reklamy

Konkurs Wiki Lubi Zabytki jest częścią europejskiej inicjatywy Wiki Loves Monuments 2012.

2000 zł za najlepszą fotografię zabytku!

Sfotografuj zabytek i weź udział w konkursie!

 

Pamiętać trzeba tylko o trzech zasadach:

1) Konkurs trwa w dniach 1-30 września 2012, w tym czasie należy załadować zdjęcia na Wikimedia Commons. (Jak to zrobić? Dokładna instrukcja i odpowiedni link znajdzie się wkrótce na stronie: http://wikizabytki.pl/ )

2) Fotografie, które biorą udział w konkursie, nie mogą być wcześniej nigdzie publikowane. To dotyczy m.in. Facebooka.

3) Fotografujemy tylko zabytki nieruchome (budynki, pomniki itp.) znajdujące się na listach Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków. Sprawdź, czy obiekt, który chcesz sfotografować jest na tej liście.

 

Nie ma konkursu bez nagród!

Już wiadomo, jak zostaną uhonorowani autorzy najlepszych fotografii:

Za miejsce 1 przewidziano 2000 PLN netto;

miejsce 2: 1000 PLN netto

miejsce 3: 500 PLN netto

Ponadto zostanie przyznanych do 7 wyróżnień. Pierwsza trójka weźmie też udział w globalnym etapie konkursu i stanie w szranki z fotografiami z całego świata w projekcie ‘Wiki Loves Monuments 2012′.

 

To jednak nie wszystko!

Nagrody specjalne w wysokości: miejsce 1: 1500 PLN miejsce 2: 750 PLN miejsce 3: 250 PLN czekają na najbardziej zaangażowanych fotografów, którzy na strony Wikimedia Commons dostarczą:

– największą liczbę dobrej jakości fotografii polskich zabytków

– największą liczbę fotografii unikalnych, tzn. dokumentujących zabytki, które przed 1 września 2012 nie miały swojego zdjęcia na Wikimedia Commons.

Jak sprawdzić, czy dany obiekt ma już fotografię na Wikimedia Commons? Należy wejść na dostępne na stronach Wikipedii listy Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków; wyszukać poszukiwany obiekt i sprawdzić czy figuruje przy nim zdjęcie.


Info: MBP w Hrubieszowie