Zasnął za kierownicą i spowodował wypadek

W miejscowości Podkrasne doszło do groźnie wyglądającego wypadku. 28-letni obywatel Ukrainy zasnął za kierownicą pojazdu marki Volkswagen, zjechał do przydrożnego rowu i doprowadził do przewrócenia samochodu.

Reklamy

 

Wczoraj nad ranem podróżujący drogą krajową nr 17 w miejscowości Podkrasne napotkali utrudnienia w ruchu. Około godz. 4:30 doszło tam, bowiem do wypadku.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen 28-letni obywatel Ukrainy, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie wjechał do przydrożnego rowu, doprowadzając do przewrócenie pojazdu.

Reklamy

Kierujący przewoził dwoje pasażerów. Jedna z nich, 32-letnia obywatelka Ukrainy, wymagała pomocy medycznej. Karetką pogotowia została przewieziona do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie odniosła poważniejszych obrażeń, a jedynie ogólne potłuczenia.

Pracujący na miejscu kolizji policjanci ustalili, że przyczyną zdarzenia było prawdopodobnie zaśnięcie 28-latka za kierownicą oraz nadmierna prędkość niedostosowana do panujących warunków, która uniemożliwiła kierowcy szybką reakcję na utratę panowania nad pojazdem.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, ze kierowca Volkswagena był trzeźwy. 28-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymał mandat karny.

 

źródło i fot. KMP Zamość