Husynne: Policjanci w szkole

Dzisiaj hrubieszowscy policjanci spotkali się z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Husynnem, gdzie rozmawiali o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Reklamy

 

Dzisiaj hrubieszowscy policjanci udali na spotkanie profilaktyczne z uczniami i ich wychowawcami ze Szkoły Podstawowej w Husynnem.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy VII i VIII. Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna osób poniżej 18 roku życia.

Reklamy

Podczas spotkania wyjaśniono uczniom placówki najważniejsze pojęcia z Ustawy o Postępowaniu w Sprawach nieletnich oraz zaprezentowano im jakie konsekwencje mogą ponosić osoby nieletnie, które popełniają czyny karalne.

Pogadanka była też doskonałą okazją, aby przypomnieć regulacje prawne dotyczące przestępstw narkotykowych, a także spożywania alkoholu i wyrobów tytoniowych.

Spotkania z młodzieżą to jeden z istotnych elementów pracy profilaktycznej Policji, podczas których mundurowi mogą bezpośrednio porozmawiać z młodymi ludźmi i wyjaśnić nurtujące ich sprawy i problemy. To także jeden ze sposobów przeciwdziałania i zapobiegania przestępczości wśród osób nieletnich.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów / E.K.