27 kwietnia 2024

Amatorska Liga Orlika: Nerwy, emocje i zwroty akcji

Bardzo wyrównane spotkania, dużo emocji, walki, zaangażowania i dramaturgi do ostatnich sekund w meczach piątej kolejki Amatorskiej Ligi Orlika rozgrywanej w Żdanowie.

Raiders Hrubieszów wygrywa mecz z zaprzyjaźnioną ekipą Echa Zawady. Prawnicy Inter-Baum rozprawili się gładko z ekipą wojskowych z Zamościa 6KZ (15:1).

W kolejnym meczu HDJ-Serwiskom grał z Hetmanem Oknoplast, na boisku było dość ostro, zawodnicy nie odpuszczali gry i po jednym z fauli doszło do agresywnej kłótni na boisku. Mecz był od początku do końca bardzo zacięty i sędzia często był zmuszony zatrzymywać czas, żeby uspokoić rozjuszonych zawodników. Ostatecznie wygrał HDJ (6:4).

E-Zamość oddał mecz bez walki walkowerem drużynie wojskowych Niezłomnych, a najciekawiej zapowiadał się zaległy mecz trzeciej kolejki. Wicelider tabeli HDJ-Serwiskom wygrywa dzięki znakomitej końcówce z drużyną z trzeciego miejsca z Rozpaczą Kalinowice (4:3). Zwycięska bramka padła w ostatniej sekundzie spotkania.

Nieugięty HDJ dopisał sobie kolejne trzy punkty i w dalszym ciągu depcze Raidersom po piętach. Ekipy liderują w tabeli z kompletem punktów od samego początku rozgrywek. Rozpacz mimo straty już pięciu punktów do czołówki nadal się liczy, trzeba pamiętać o przysłowiu „gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”. Przed drużyną Raiders Hrubieszów jeszcze cztery mecze, w tym dwa decydujące z HDJ i Rozpaczą, które rozstrzygną, która z drużyn będzie się cieszyć jako ostatnia.

21:00 Niezłomni Zamość – 6KZ

Raport z meczu Echo Zawada – Raiders Hrubieszów (3:5)

(3:5) 45 min. Jarosław Jasina

Początek spotkania należał do Raiders Hrubieszów, szybko wyszli na prowadzenie, już w pierwszej akcji padła bramka (3 minuta). Druga w (17 minucie), drużyna myślała, że małym nakładem sił uda się wygrać i przywieźć dobry wynik. Za to została ukarana w drugiej połowie. Echo szybko wykorzystało straty w środku pola i przeprowadziło dwie szybkie kontry, które zamienili na bramki. Sporo czasu minęło zanim Raidersi doprowadzili do wyrównania, ale kiedy już się udało to poszli za ciosem i dopięli swego ustalając wynik meczu na (3:5).

Echo Zawada i HDJ-Serwiskom Zamość to zaprzyjaźnione drużyny. Na początku lipca 2017 roku Echo i HDJ połączyły swoje siły i pod nazwą Twierdza Zamość brały udział wspólnie z Raidersami w turnieju oldbojów w Bykowcach koło Sanoka. Turniej zorganizowany był pod nazwą Międzypokoleniowy Piknik Sportowo-Rekreacyjny Ekoball 2017. Zawody wygrała drużyna Raiders Hrubieszów, pokonując w finale czwartoligowy zespół Ekoball Stal Sanok (2:1) strzelając decydującą bramkę w ostatniej sekundzie meczu.