27 kwietnia 2024

Awans dziewcząt z LO Horodła

W Tomaszowie Lubelskim zostały rozegrane Rejonowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w różnych pionach szkół. Najlepiej spisały się dziewczęta z Liceum Ogólnokształcącego w Horodle, które pokonały wszystkie rywalki.

Zespół składał się z dziesięciu zawodniczek, każda z nich miała do pokonania 800 m. z pałeczką sztafetową w ręce. Po pierwszej zmianie drużyna była na 6 miejscu, na pierwszą pozycję dziewczęta wyszły po 6 rundach, na dziewiątej spadły na drugą aby po ostatniej zmianie ponownie wyjść na prowadzenie. Czas mistrzyń to 34:07 min. W pokonanym polu o 7 sekund pozostały dziewczęta z ZS nr 3 w Tomaszowie i o 12 sek. ZS nr 1 w Tomaszowie. Drugi zespół z naszego powiatu ZS nr 2 w Hrubieszowie uplasował się na 5 miejscu tracąc do liderek 51 sek. W sumie rywalizowało 8 szkół. Do zawodów dziewczęta z Horodła przygotowała nauczycielka wf p. Aneta Brzyska.
Skład drużyny: K. Skorupska, A. Bogucka, J. Bogucka, N. Kościuk, E. Zielińska, J. Budniewska, I. Steciuk, E. Brzezicka, I. Dzikun, E. Legiedź, J. Pyrz. Dyrektorem szkoły jest nauczyciel wf z wykształcenia p. Zbigniew Janeczko.

Wśród chłopców, którzy biegali na dłuższym dystansie bo aż 1500 m. wygrał zespół z ZSP nr 5 w Zamościu w czasie 52:11 min. przed ZS nr 2 w Tomaszowie Lub. 54:09 min. Z naszego powiatu LO Horodło wywalczyło 5 pozycję w czasie 56:01 sek., natomiast ostatni członek sztafety ZS nr 1 w Hrubieszowie dobiegł na 8 pozycji w czasie 56:39 min. Startowało 9 szkół.

Bardzo dobrze spisały się dziewczęta z Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie, które pod opieką nauczycielki Krystyny Rozkal wywalczyły miejsce na „pudle” bo trzecie w czasie 33:52 min. ulegając Gim. Nr 1 w Tomaszowie 33:22 min. i Gim. nr 1 w Tomaszowie 33:23 min. Drugi zespół z naszego powiatu Gimnazjum z Mircza uplasował się na 5 pozycji w czasie 34:22 min.
Rywalizowało 10 szkół, również na dystansie 10 x 800 m.
Skład drużyny G. 2 Hrubieszów: M. Hojda, N. Turek, N. Kuźmińska, Ag. Łatka, K. Matuszak, I. Naja, P. Niedobit, M. Doroszczuk, A. Staszczak, An. Łatka, rez. A. Jańczuk, M. Pachla.

Chłopcy z gimnazjum ścigali się na trasie 10 x 1000 m. Wygrali chłopcy z Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie w czasie 31:18 min. przed Gimn. nr 6 w Zamościu 32:17 min. Zespół Gimn. z Dołhobyczowa zajął 6 miejsce w czasie 34:22 min., natomiast Gimn. z Horodła ulokował się na 7 pozycji 34:44 min. Startowało 9 szkół.

W ramach Igrzysk rywalizowały szkoły podstawowe. Dziewczęta biegały również na odcinkach 800 m. 1 miejsce wywalczyła SP nr 9 z Zamościa osiągając czas 34:57 min, przed SP nr 3 w Tomaszowie Lub. 35:33 min. uczennice SP z Horodła zajęły 6 pozycję 37:47 min. a SP nr 3 w Hrubieszowie ósmą 38:22 min. Startowało 9 szkół.

Chłopcy biegali na trasie gimnazjalistów, czyli po 1000 m. Wygrała drużyna reprezentująca SP nr 2 w Tomaszowie Lub. w czasie 36:56 min. przed SP nr 3 też z Tomaszowa 37.00 min. SP z Horodło wywalczyło 5 lokatę w czasie 38:56 min. natomiast SP nr 3 z Hrubieszowa 7-mą 40:47 min. Rywalizowało 8 szkół.

Do zawodów WOJEWÓDZKICH w każdej grupie zakwalifikowały się po dwie pierwsze szkoły. A więc z naszego powiatu dziewczęta z LO Horodło, gdzie między innymi spotkają się z dziewczętami z I LO w Lubartowie ćwiczącymi pod okiem Marka Huberta Kitlińskiego, pochodzącego z Hrubieszowa.

Życzymy powodzenia – niech wygrają najlepsi.