4 maja 2024

Michał Kitliński ze srebrem, Rafał Fedaczyński z brązem podczas Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce! Pamiętajmy o Trenerze!

W dniach 23 – 25 sierpnia 2019 r. w Radomiu zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, w których kolejny tym razem brązowy medal zdobył po zaciętej walce o złoto wychowanek Unii Hrubieszów a od kilku lat AZS UMCS Lublin chodziarz Rafał Fedaczyński. Natomiast srebrny medal w sztafecie 4 x 400 m i czwartą pozycję w koronnej polskiej konkurencji, czyli na 800 m wywalczył wnuk niżej podpisanego Michał Kitliński. Michał Baranowski był ósmy. A w sobotę 31 VIII zapraszamy na lekkoatletyczny mityng LOZLA i I Memoriał trenera Andrzeja Kulczyńskiego. Kitlińscy będą!

Rafał Fedaczyński

Medal oczywiście cieszy. Przegrałem o kilka sekund złoty medal. Ale medal to medal. Nie liczy się kolor. Początek był wolny, ale na takich imprezach chodzi się na miejsca, a nie na wynik. Ruszyłem na ostatnich 2 kilometrach. Na dystansie 10 kilometrów zawsze jest ostra walka na końcu. Przed zawodami zakładałem, że tak będzie wyglądała rywalizacja. Jestem bardzo zadowolony! Forma idzie w góręIm jestem bardziej doświadczony, tym lepsze wyniki odnoszę. Nie sprzedam łatwo skóry. Po dzisiejszych zawodach stwierdziłem, że nie warto kończyć kariery po Tokio. Jak Hiszpan Jesus Garcia może trenować w moim wieku- ja też mogę. I mam zamiar wygrywać.

Piotr Kitliński

Tak, więc po medalach żony i moim w latach 90-tych przyszedł czas na medale synów. Srebro w 2019r. Michała w sztafecie 4x400m to 5 w naszej rodzinnej kolekcji w kategorii seniorów. Mam nadzieję, że to początek. Oklaski za brąz dla Rafała Fedaczyńskiego. Ja z żoną osobiście gratulujemy synowi Michałowi, który zajął bardzo dobre 4 miejsce w Polsce wśród seniorów. AZS UMCS Lublin i woj. lubelskie w punktacji medalowej na pierwszych miejscach, tego jeszcze nie było. Szerzej o zawodach i foto oraz innych wydarzeniach zapraszam na stronę LOZLA.