27 kwietnia 2024

Mistrzostwa w przełajach

W piątek, w trudnych warunkach terenowych, w Zamościu koło Rotundy odbyły się Przełajowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego.

br />W punktacji Gmin, Gmina Hrubieszów wywalczyła puchar za III miejsce (I Zamość, II Rejowiec), „Unia” zajęła drużynowo IV miejsce, ulegając Agrosowi Zamość, Agrosowi Rejowiec i SKB Kraśnik.

W punktacji szkół najwyżej została sklasyfikowana SP 3 w Hrubieszowie na 6 miejscu. Startowało bardzo dużo zawodników, szkół i klubów sportowych.

Indywidualnie najwyższe miejsca zajęli: 2 – gie Mariusz Grzybek na 3000 m. i Małgorzata Żółkiewska na 2000 m. (oboje w seniorach Unii Hrubieszów), 3 – cia była Karolina Kasprowicz z SP nr 3 w Hrubieszowie na 600 m. w rywalizacji szkół podstawowych, 4 – ta była Małgorzata Muzyczuk w seniorkach na 2000 m. (jednocześnie kierownik wyjazdu) i Mateusz Grabowski z Gimnazjum w Horodle w młodzikach, 6 – ty Łukasz Krakowiak z ZS nr 3 w Hrubieszowie w juniorach młodszych na 2000 m., 8 – ma Joanna Koszałko z Gimnazjum Publicznego przy ZS nr 2 w Hrubieszowie w juniorkach młodszych na 1500 m., 10 – ta Anna Łatka z Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie w młodziczkach na 1200 m.

Drużynowo miejsca byłyby lepsze, ale wcześniej nie zorganizowano zawodów powiatowych, a część czołowych zawodników „rozchorowała” się np.: Artur Jabłoński, Mateusz Markiewicz, Ilona Steciuk, Magda Doroszczuk, Aleksandra Szczęk, Aneta Teterycz, Ewa Brzozowska, Aleksandra Kasprowicz, Andrzej Węcławik, Katarzyna Koszałko, Agnieszka Łatka, Piotr Blacha, a Artur Kern i Rafał Fedaczyński przebywają za granicą na innych kontynentach.