18 września 2024

Padwa Zamość wygrała w Warszawie i w Zwoleniu!

Trening, regeneracja, motywacja itp., ale i mecze kontrolne przyczyniają się do tego, aby zespół był gotowy do rywalizacji ligowej, czy pucharowej. Taką pracę wykonała drużyna piłki ręcznej Padwy Zamość, a jekie będą efekty – przekonamy się już niedługo. Pierwszy mecz ligowy zaplanowany jest na 14 września o godz. 19.00 w Zamościu, z beniaminkiem – Gwardią Koszalin.

Padwa Zamość wygrała w Warszawie

Padwa rozpoczęła swój udział w rozgrywanym w Warszawie I Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn od rozegrania dwóch meczów jednego dnia, oba wygrywając. W pierwszym meczu pokonali gospodarzy – AZS UW Warszawa 33: 28, a w drugim – Juranda Ciechanów 30:22.  Na drugi dzień podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego  w swoim trzecim meczu pokonali niemiecki ASV Süchteln 31:23 (18:11) , co dało im zwycięstwo w całym turnieju z kompletem punktów. W Padwie w turnieju wystąpili: Kozłowski, Dragan – Golański, Olichwiruk, Guziewicz, Skiba, T. Fugiel  Szymański, Małecki, Florkiewicz, Adamczuk, Wleklak, Morawski, Parovinchak. Drugie miejsce w turnieju zajął Jurand Ciechanów, trzecie – AZS UW Warszawa, a czwarte – ASV Süchteln.

– Zespół niemiecki był dużo słabszy od nas. Chcieliśmy przede wszystkim uniknąć kontuzji. Nasi przeciwnicy byli dużo gorzej wyszkoleni technicznie. Chcieliśmy zagrać, wygrać, ale żeby nie narazić się na kontuzje. Nasi zawodnicy nie do końca są ze sobą jeszcze zgrani, ale mamy jeszcze troszeczkę czasu do pierwszego meczu ligowego. Popracujemy na treningach, wyeliminujemy te mankamenty i zespół będzie przygotowany, a zawodnicy będą dobrze i równo się prezentować –podsumował turniej II trener Wiesław Puzia.

Czytaj: Siedem medali młodych lekkoatletów Unii Hrubieszów [ZDJĘCIA]

Ze strony klubowej

WYSOKIE ZWYCIĘSTWO W OSTATNIM SPARINGU!

W ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem sezonu 2024/25 Padwa Zamość pokonała na wyjeździe Orlęta Zwoleń 33:21.

Orlęta Zwoleń – Padwa Zamość 21:33 (11:15)

Padwa: Kozłowski, Gawryś – Golański 5, Olichwiruk 5, Szymański 4, Małecki 4, Fugiel 3, Parovinchak 3, Morawski 3, Adamczuk 2, Florkiewicz 1, Skiba 1, Guziewicz 1, Wleklak 1.

Zobacz: W Hrubieszowie dźwigali na pomoście w turnieju i ku pamięci trenera [ZDJĘCIA]

Dobrze zaczęliśmy pierwszą połowę. Prowadziliśmy 3:0. Wydawało się, że wszystko się układa jak najlepiej, ale zaczęliśmy popełniać błędy i nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji. Przez całą pierwszą połowę nie było jednak zagrożenia, żeby zespół Orląt nas dogonił. Cały czas trzymaliśmy dystans kilku bramek i pierwsza połowa zakończyła się naszym czterobramkowym prowadzeniem 15:11. Drugą połowę zaczęliśmy zdecydowanie lepiej. Graliśmy lepiej w obronie, wyprowadzaliśmy dużo kontr i już na początku drugiej połowy odskoczyliśmy na 7-8 bramek. Praktycznie do końca mecz tak się toczył i zakończył się wynikiem 33:21 – podsumował sparing II trener Padwy Wiesław Puzia.

To już koniec sparingów okresie przygotowawczym. Teraz czekają nas emocje związane z grą w Lidze Centralnej

Koniec sparingów – czas na sezon! Do zobaczenia w Hali OSiR!

Pierwszy mecz ligowy zaplanowany jest na 14 września godz. 19.00 w Zamościu z beniaminkiem Gwardią Koszalin.