Piłkarskie Ligi 30 IV/1 V 2008 r.

W klasie okręgowej świetnie spisał się u siebie Kryształ odnosząc pewne zwycięstwo nad Koroną Łaszczów, wygrali również juniorzy, Unia zremisowała na wyjeździe z wiceliderem Hetmanem II Zamość i to jest dobrej passy ciąg dalszy. Kolejne mecze już w nadchodzącą sobotę i niedzielę.

Reklamy

b>Zamojska Klasa Okręgowa

Kryształ Werbkowice – Korona Łaszczów 4:1 (3:0), bramki dla Kryształu zdobyli: Paweł Musiał 21 min., Brzozowski 25, Świst 38, Mac 85

Hetman II Zamość – Unia Hrubieszów 2:2 (2:1), bramki dla Unii zdobyli: Maciejewski w 41 min. z karnego i Błaszczyński 68)

Zart-Met Olender Sól – Płomień-Spartan Nieledew 2:1

Granica Lubycza Królewska – Olimpiakos Tarnogród 0:4 (0:2)

Sparta Wożuczyn – Nord 98 Wysokie 0:1

Huczwa Tyszowce – Roztocze Szczebrzeszyn 4:3

Omega Stary Zamość – Victoria Łukowa-Chmielek 1:1

Orzeł Tereszpo l- Ostoja Skierbieszów 0:3

Tabela

1.Zart Met Olender Sól 21 51 39-6
2.Hetman II Zamość 21 42 57-20
3.ASPN Roztocze Szczebrzeszyn 21 41 60-29
4.Huczwa Tyszowce 21 40 59-43
5.Kryształ Werbkowice 21 38 42-27
6.Olimpiakos Tarnogród 21 38 42-30
7.Korona Łaszczów 21 35 38-36
8.Unia Hrubieszów 21 34 51-36
9.Sparta Wożuczyn 21 33 30-31
10.Victoria Łukowa Chmielek 21 29 37-20
11.Ostoja Skierbieszów 21 26 23-51
12.Omega Stary Zamość 21 19 29-49
13.Płomień-Spartan Nieledew 21 17 23-55
14.Nord 98 Wysokie 21 17 26-47
15.Granica Lubycza Król. 21 14 15-40
16.Orzeł Tereszpol 21 10 11-62

Kolejka – 3-4 maja

Unia Hrubieszów – Olender Sól 4 V, 16:00
Płomień Spartan Nieledew – Omega Stary Zamość 3 V, 15:00
Roztocze Szczebrzeszyn – Kryształ Werbkowice 4 V, 16:00
Korona Łaszczów -Orzeł Tereszpol 3 V, 14:00
Ostoja Skierbieszów -Sparta Wożuczyn 4 V, 17:00
Nord 98 Wysokie -Hetman II Zamość 3 V, 16:00
Victoria Łukowa/Chmielek -Granica Lubycza Królewska 4 V, 17:00
Olimpiakos Tarnogród -Huczwa Tyszowce 4 V, 17:00

***

Zamojska Liga Okręgowa Juniorów

Termin 30 IV/1 V

Kryształ Werbkowice – Korona Łaszczów 2 : 0
Zart Met Olender Sól – Płomień-Spartan Nieledew nie odbył się
Huczwa Tyszowce – ASPN Roztocze Szczebrzeszyn 3 : 0
Granica Lubycza Król. – Olimpiakos Tarnogród 5 : 1
Omega Stary Zamość – Victoria Łukowa Chmielek 1 : 8
Sparta Wożuczyn – Nord 98 Wysokie 5 : 1
Orzeł Tereszpol – Ostoja Skierbieszów 0 : 3
Hetman Zamość – pauzuje
Tabela

1.Victoria Łukowa Chmielek 20 48 65-18
2. Granica Lubycza Król. 20 41 39-18
3. ASPN Roztocze Szczebrzeszyn 20 40 79-42
4. Zart Met Olender Sól 19 37 51-31
5. Huczwa Tyszowce 20 36 54-48
6. Kryształ Werbkowice 20 34 39-31
7. Sparta Wożuczyn 19 33 47-32
8. Hetman Zamość 19 31 49-42
9. Nord 98 Wysokie 17 24 37-46
10. Korona Łaszczów 19 19 34-49
11. Olimpiakos Tarnogród 20 19 25-53
12. Orzeł Tereszpol 19 18 28-40
13. Omega Stary Zamość 20 16 31-60
14. Płomień-Spartan Nieledew 18 14 22-41
15. Ostoja Skierbieszów 18 7 14-63

***

Zamojska Klasa A grupa 2

1. Pogoń 96 Łaszczówka 15 33 45-23
2. Szumy Susiec 14 29 31-13
3. Orkan Bełżec 15 29 34-20
4. Olimpia Miączyn 15 28 52-36
5. Echo Zawada 15 26 29-21
6. Huragan Hrubieszów 15 23 35-30
7. Sparta Łabunie 15 20 26-22
8. Igros Krasnobród 15 18 30-37
9. Legion Komarów 15 16 39-56
10.Perła Telatyn 15 14 25-31
11.Ruch Machnów Nowy 15 10 22-42
12. Kresy Dołhobyczów 14 7 18-55

Kolejno: miejsce w tabeli, nazwa drużyny i miejscowość, ilość rozegranych meczów, ilość punktów zdobytych, zdobyte i stracone bramki

Kolejka – 3-4 maja

Huragan Hrubieszów -Perła Telatyn

Pogoń 96 Łaszczówka -Kresy Dołhobyczów

Ruch Machnów Nowy -Igros Krasnobród

Olimpia Miączyn -Orkan Bełżec

Echo Zawada -Legion Komarów

Sparta Łabunie -Szumy Susiec

***

Zamojska Klasa B grupa 2

Tabela

1. Orzeł Cześniki 11 28 57-21
2. Andoria Mircze 11 26 50-17
3. Szyszła/Zryw Ulhówek 11 23 40-20
4. Altus Szychowice 10 19 26-22
5. Graf Chodywańce 11 14 25-26
6. GKS Tarnawatka 10 4 14-29
7. Płoszczanin Płoskie 10 4 13-45
8. GLKS Jarosławiec 11 2 6-50
9. Orion Grabowiec 11 16 21-22

Orion Grabowiec wycofał się po rundzie jesiennej i drużyny które mają z nimi grać otrzymują walkower

Kolejno: miejsce w tabeli, nazwa drużyny i miejscowość, ilość rozegranych meczów, ilość punktów zdobytych, zdobyte i stracone bramki

Kolejka – 3-4 V

Pauza: Szyszła/Zryw Ulhówek
Płoszczanin Płoskie -Andoria Mircze
Orzeł Cześniki -Graf Chodywańce
Orion Grabowiec -Altus Szychowice
GLKS Jarosławiec -GKS Tarnawatka

***

Legia z Kiełbowiczem w finale Pucharu Polski

Legia Warszawa zagra 14 maja w finale Pucharu Polski. Stało się tak po remisie 1-1 (0-1) z lubińskim Zagłębiem. W pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis i to właśnie gol strzelony przez warszawian na wyjeździe zapewnił im dalsze uczestnictwo w rozgrywkach. Legia tym dwumeczem zapewniła sobie udział w Pucharze UEFA, ponieważ w finale Pucharu Polski spotka się z mistrzem kraju – Wisłą Kraków.

Legia: 82. Ján Mucha – 25. Jakub Rzeźniczak (46, 3. Wojciech Szala), 26. Inaki Astiz Ventura, 4. Dickson Choto, 11. Tomasz Kiełbowicz – 32. Miroslav Radović, 14. Aleksandar Vuković, 6. Roger, 18. Bartłomiej Grzelak (80, 30. Martins Nnabugwu Ekwueme), 31. Maciej Rybus (46, 27. Édson) – 19. Takesure Chinyama.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Jacek Błaszczyński zdobył w meczu z Hetmanem bramkę na remis.