26 kwietnia 2024

Weekend lekkoatletów

Kolejny „weekend” lekkoatleci „Unii” spędzili biorąc udział w zawodach w różnych miejscowościach. Jak w nich wypadli? Kto chętny może prześledzić ich starty.

br />Chód sportowy
W Bratkowicach k/Rzeszowa odbył się II Ogólnopolski Mityng w chodzie sportowym. W konkurencji głównej mężczyzn na dystansie 20 km. 1 miejsce zajął zawodnik hrubieszowskiej Unii, reprezentant Polski Rafał Fedaczyński z wynikiem 1.26:41 min. przed Jakubem Jelonkiem AZS AWF Kraków. W juniorkach młodszych na dystansie 5 km. 3-cia była Joanna Koszałko uzyskując 27:18 min., w młodziczkach na 3 km. 8-me miejsce zajęła Agnieszka Łatka wynikiem 16:58 min. ustanawiając nowy rekord życiowy.
Joanna Koszałko w związku z bardzo dobrymi wynikami w pierwszej części sezonu została zakwalifikowana na obóz kadry wojewódzkiej do Szklarskiej Poręby, przygotowujący do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach 25 – 27 lipca w Łodzi. Rafał Fedaczyński został powołany na obóz kadry Polski do wysokogórskiego ośrodka przygotowań olimpijskich w Formii we Włoszech. Obóz być może pozwoli Rafałowi przygotować się bardzo dobrze do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dn. 21 – 23 lipca w Bydgoszczy i tam zaatakować minimum PZLA na Mistrzostwa Europy w Geteborgu (Szwecja), w chodzie na 20 km. które wynosi 1.22:00 godz. (min. EEA 1.24,00 godz.). Rekord życiowy Rafała to 1.23:03 godz.

Zawody na stadionie
W Zamościu na stadionie tartanowym odbył się Ogólnopolski Mityng Młodzieżowy w lekkiej atletyce, kilka dobrych wyników uzyskali hrubieszowscy zawodnicy, i tak: Teterycz Aneta 100 m. – 12,94 sek., Brzozowska Ewa 100 m. – 13,08 i 200 m. – 27,49 sek., Kamieniarz Adam 800 m. – 1:59,99 min., Zienkiewicz Mateusz kula 5 kg – 12.14 m. i rzut dyskiem 1,5 kg – 30.47 m., Nowaczewski Mateusz kula 5 kg – 10.78 (wszyscy ustanowili nowe rekordy życiowe), 42 letni Sulowski Edmund, który przygotowuje się do Mistrzostw Polski i Europy Weteranów pchnął kulą
o ciężarze 7,256 kg na odległość 13.58 m.

Biegi uliczne
W Chełmie Lubelskim odbyły się Międzynarodowe Biegi Uliczne zorganizowane z okazji Dni Chełma. W biegu głównym na dystansie 6 km. w kategorii do 19 – lat wygrał Mateusz Markiewicz a do lat 29 Artur Jabłoński (obaj z Horodła, reprezentujący Unię Hrubieszów), wśród kobiet w kategorii powyżej 35 lat 2 miejsce zajęła Małgorzata Muzyczuk Unia Hrubieszów.
W biegach młodzieżowych najlepiej spisała się Karolina Drewnik z Gimn. przy ZS nr 2 w Hrubieszowie zajmując 3 miejsce w klasach I i II gimnazjum, na dystansie 1200 m., na takim samym dystansie i w tym samym roczniku, ale w rywalizacji chłopców 6-ty był Piotr Blacha z tej samej szkoły, w roczniku 1993/94 na odcinku 600 m. 5-ta była Karolina Kasprowicz z SP nr 3 w Hrubieszowie. Zawodnicy w biegach ulicznych jak zwykle wzięli udział na koszt własny i trenerów.